Bidibidi Kütüphanesi

Bidibidi Kütüphanesi

Kitap tanıtımları , yorumları , yazarları , kitap özetleri , textler , oyunlar , makaleler... Işte Bidibidi Kütüphanesi..

Okuduğunuz kitaplardan pasajlar...

Yazar betül_42
Arkadaşlar okuduğunuz kitaplardan çok etkilendiğiniz bölümleri,sözleri,paragrafları,bilgileri,yazarını ve kitabı belirterek paylaşalım..güzel bir paylaşım olacağını düşünüyorum hem kitabı da tanıtmış oluruz kitap hakkında bi ön bilgimiz olur..
Ilk ben paylaşmak istiyorum..Önemli bir bilgi olduğunu düşünüyorum..


Baba 860 YTL maaş alır ve kızına maaşı az olduğu için onun isteklerini yerine getiremediğini ve üzüldüğünü söyler..Kızın cevabı :

-Baba arkadaşlarımın 130 Dolara aldıkları ayakkabının Nike'ye maliyeti 5-8 dolar arası.Yani 5 dolara alıp 100 dolara bize satıyorlar.Açıkcası enayi yerni konmak istemem.Filipinlerin Cavite bölgesinde,sati 8 sente çalışan benim yaşımdaki sigortasız çocuklar o ayakkabıları yapıyor.Çocuk 10 saat çalışırsa 1 YTL kazanıyor.Çok kötü koşullarda çalışıyorlar açıkçası giyerken onlara üzülürüm."Fast Food"lardan aldığımız patates kızarması maliyetinin 1371 kat fazlasına satılıyor ve yemin ederim,annemin patates kızartmalarının onda bir lezzetinde değiller...
(Ahmet Şerif Izgören/Hıdır kişisel gelişiyor)

Verilen bilgi gerçektir arkadaşlar...