TRT Genel Müdürlüğü'ne Ibrahim Şahin atandı

2007 yılına ait magazin, spor, siyaset, ekonomi dünya ve diğer haberler
Cevapla
Kullanıcı avatarı
BIDIBIDI
Web Master
Web Master
Mesajlar: 8608
Kayıt: 01 Haz 2006, 03:01
Elindeki Nakit: Kilitli
İletişim:

TRT Genel Müdürlüğü'ne Ibrahim Şahin atandı

Mesaj gönderen BIDIBIDI » 22 Kas 2007, 00:03

Türkiye Radyo-Televizyon Kurumu (TRT) Genel Müdürlüğüne, Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Ibrahim Şahin atandı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylanan atama kararnamesi, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.


IBRAHIM ŞAHIN’IN ÖZGEÇMIŞI

Ibrahim Şahin, 1962 yılında Amasya’da doğdu. 1982 yılında Ankara Hukuk Fakültesi’nde lisans eğitimine başlayan ve 1986 yılında mezun olan Şahin, mesleki bilgi ve deneyimini geliştirmek, Ingiliz Idari Sistemi üzerinde çalışmalar yapmak üzere bir süre Ingiltere’de bulundu.

Şahin, 1990 yılında sırasıyla Samsun, Konya, Kars, Bitlis ve Kastamonu’ya bağlı ilçelerde kaymakamlık yaptı, 2001 yılında Içişleri Bakanlığı Hukuk Müşavirliğine atandı. Şahin, kısa süre sonra Içişleri Bakanlığı Kriz Merkezi’nde Sekreterya Başkanlığı görevine getirildi.

58. Hükümetle birlikte Ulaştırma Bakanlığı’nda görev alan Şahin, bir
süre Bakan Danışmanlığı yaptıktan sonra 2003 yılında PTT Genel Müdürlüğü’ne atandı. Şahin, PTT’de gerçekleştirdiği kurumsal değişim ve yenilenme çalışmalarının yanı sıra PTT Bank Projesi’nden dolayı "2004 Kaynakları Etkin Kullanma ve Maliyetleri Düşürme Yılı Birincilik Ödülü"ne layık görüldü. Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarlığı’na Nisan 2005’te atanan Şahin, Türk Telekomünikasyon AŞ Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve Türkiye Golf Federasyonu Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini de sürdürüyordü. "Kamu reformu" ve "e-devlet" projelerinde deneyim ve donanıma sahip olan Şahin’in "kriz yönetimi" konusunda makaleleri de bulunuyor. Şahin, 2003’ten bu yana, başta elektronik haberleşme olmak üzere, Türkiye’deki bilişim ve iletişim alanında gerçekleştirilen projelerin tamamında aktif olarak yer aldı. Evli, bir çocuk babası olan Ibrahim Şahin, Ingilizce biliyor.


Cevapla

“2007 Yılı Haber Arşivi” sayfasına dön