Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

Facebookta tanıştı, kaçırıp tecavüz etti

2008 yılına ait, spor, siyaset, ekonomi dünya ve diğer haberler
Kullanıcı avatarı
BIDIBIDI
Web Master
Web Master
İletişim:

Facebookta tanıştı, kaçırıp tecavüz etti

Mesaj gönderen BIDIBIDI »

Bir otobüs şirketinde muavin olarak çalışan Kahraman B. (26) bir ay önce Facebook’ta 12 yaşındaki S.C. ile tanıştı.

Çocukla günlerce sanal ortamda görüşen Kahraman B., S.C. ile buluşmak için sözleşti. 6 Kasım’da S.C. ile buluşan şüpheli, çocuğu tehditle muavinlik yaptığı otobüse bindirip Musa T.’nin (28) yardımıyla Ayşe K.’nin evine yerleşti. S.C.’nin ailesinin şikâyetiyle harekete geçen bilişim polisi, Kahraman B.’yi dayısının evinde yakaladı. Olaya ilişkin Kahraman B., Musa T., Mevlüt Ö. ve Ayşe K. tutuklanırken, Kahraman B.’nin dayısı ile babası serbest bırakıldı.
En son BIDIBIDI tarafından 27 Kas 2009, 02:49 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
BIDIBIDI
Web Master
Web Master
İletişim:

Evet diyecek bir şey yok, bu tür sitelerin özellikle bizim toplumumuzu nasıl suistimal ettiklerini yeri geldiği her yerde söylüyorum.

Ama özellikle anne babaların umursamazlığı, çocuklarını takip etmemeleri, ve internet bilincinin daha yerleşmemiş olması bizim gibi gelişmekte olan ülkelere daha çok kan kaybettirir.

Video siteleri yasaklanacağına bu tür paylaşım siteleri yasaklanmalı, çünkü gerçek anlamda kişiler hem kendi geleceklerine hem çevresindekileri yazık ediyorlar.

Bu işin içinde olduğumuz için biliyoruz,

Bu daha basına yansıyanlar...

Evli insanlarla ilişki kuran bayanları,
Evli insalarla ilişki kuran erkekleri,
Dedesi yaşında insanlarla , kendi yaşıtı zannedip konuşmaları..
Bayan diye kendini tanıtan erkekleri,
o tür ortamlarda yayınlanan kişisel resimlerinizin nerelerde kullanıldığını...

Yazık diyoruz... Sanal ortamdan , gerçek hayatlarını insanların mahvetmesi böyle bir şey..

Kullanıcı avatarı
fahri
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj gönderen fahri »

çok önemli konuya değinmişsiniz.bilinçli bi sanal ortam yöneticisi olarak bu tür konular hakkında bizleri daha çok aydınlatablirsiniz ellerinize ve emeğinize sağlık sn admin :wink: .
En son fahri tarafından 27 Kas 2009, 03:01 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
Kullanıcı avatarı
oyun_delisi
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Mesaj gönderen oyun_delisi »

evet ya adminim, bu ne rezalet iş, belki aramızda üye olanlar vardır ama yazık onlarada yav, ben bazen görüom sevgilim orada iyki ayrılmışım diom yavvv :mrgreen: aman Allah korusun yavv.. kızmayın arkadaşlar heee benim şahsi düşüncem
[url=https://galeri.bidibidi.com][img]http://img.bidibidi.com//bidibidimg/8c4656cea1dfdd8625ea3515c85c0fa5bidibidi.jpg[/img][/url]

Oyunlarda rakip tanımam. 1. Belli, BENIMDE, ben 2. yi merak ediyorum :)
[url=https://galeri.bidibidi.com/][img]https://galeri.bidibidi.com/albumler/upload/bebek/1/thumb_bidibidibebek-3.jpg[/img][/url]
Kullanıcı avatarı
BIDIBIDI
Web Master
Web Master
İletişim:

fahri yazdı:çok önemli konuya değinmişsiniz.bilinçli bi sanal ortam yöneticisi olarak bu tür konular hakkında bizleri daha çok aydınlatablirsiniz ellerinize ve emeğinize sağlık sn admin :wink: .
sevgili fahri öncelikle düşüncelerin için sağol.

Yeri geldiği için söylemek isterim,
ülkemizde bilinçli kullanıcı sayısının çok az olması,
ve toplumumuzun içine kapanık yapısı kişileri bu tür sitelere sevk etmekte,
ve bu oluşumda Yabancı Sitelerin zaten Özünde kişiye değer vermeyen yapıları, insanı sadece meta olarak görmeleri ve parayı her şeyin üstünde tutmaları biliniyor, bunun yanında bu tür toplumların ahlaki değerlerinin durumunu da biliyoruz...

Bu bir salgın hastalıktır. Bir ülkeyi ele geçirmek artık topla tüfekle olmuyor, ahlaki olarak çöküntüye uğratılmış bir toplum , manevi değerini kaybetmiştir.

Bilirsiniz ki biz Müslüman ülkesiyiz ve islamiyetin temelinde AHLAK ön plandadır. Manevi değerler ön plandadır.

bu işin bi tarafı,

Diğer tarafı ise burdan menfaat sağlayanlardır.

Ben her zaman dile getiriyorum, çevremdekileri de uyarıyorum , aileleri de uyarıyorum, kendinize yazık etmeyin !!!

Amacınız farklıysa bilemem , kimi sevgili bulmak ister, kimi şöhret olmak ister, kimi eş dost.. bilemiyorum ama sadece tavsiye ediyorum.

Biz piknik düzenlemeyi düşünürken bile çekiniyoruz... Aman sorun çıkmazsın, ailelerden izin alalım mı , onlarda olsun mu diye kafa yoruyoruz..

ve konu vesilesi ile söylüyorum,

Kendi Sitelerimiz dışında ne BIDIBIDI ismiyle ne gerçek ismimizle, SOSYAL PAYLAŞIM Sitelerine Üye Değiliz, ve Oralardaki Reklamlardan, gruplardan haberimiz yok, desteklemiyoruz, onay vermiyoruz...

Saygılarımla
Kullanıcı avatarı
fahri
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj gönderen fahri »

mesaj alınmştır teşekkürler admin :wink:
Resim
Kullanıcı avatarı
BIDIBIDI
Web Master
Web Master
İletişim:

Bakın aşağıdaki linkte Bilişim Suçlarına başvuranların sayısı ile mağduriyet türleri verilmiştir..

Ve dediğim gibi bunlar bilinen yüzü, özellikle uyarılarımıza rağmen bu tür şeylere devam ediliyorsa yazık.

http://www.bidibidi.com/FORUM/aileler-d ... 21390.html
Kullanıcı avatarı
CIVCIV
BidiBidi.Com Özel Üyesi
BidiBidi.Com Özel Üyesi
İletişim:

Mesaj gönderen CIVCIV »

efet yaaaa bi süre öncesine kadar ben bunlara kulak asmıyordum ama başıma bi iş geldiki sinirlerim alt üst oldu.... yavaş yavaş vazgeçiyorum ki hiç bir özel ( foto, bilgi , video ) yoktur.... hepsini sildimm....

ve doğru oloduğuna karar verdim...

keşke hiç bilmeseydim int denen şeyi...

önceden sadece ödev için bakardım şimdi ooooo nerelerini öğrendik şu int aslında yararlı bi nevi ama çoğu zarar yani....

özendik üye olduk,

neyse zararın neresinden dönersen kardır :D

*Bağışlayıcı yönümü MEŞGÜLE verdim "GÜLÜP" qeçiorum

“2009 Yılı Haber Arşivi” sayfasına dön