Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

'Korkusuz korkak'gerçek oldu

2008 yılına ait, spor, siyaset, ekonomi dünya ve diğer haberler
cr@zy
Yıldızlaşan Üye
Yıldızlaşan Üye

'Korkusuz korkak'gerçek oldu

Mesaj gönderen cr@zy »

ADANA (IHA) - Adana'da, özel bir hastaneye karın ağrısı şikayetiyle giden bir kişi, doktorların kendisini ameliyat ettikten sonra "Sen pankreas kanserisin en fazla dokuz ay yaşarsın. Git hayatını yaşa" dediğini ileri sürdü. Hasta, doktorların uyarısı doğrultusunda evine gittiğini ancak aradan bir yıl geçmesine rağmen ölmediğini bu nedenle tekrar hastaneye gittiğinde yapılan tetkikler sonrası doktorların bu defa "Sana yanlış tanı koymuşuz. Kanser değilsin özür dileriz" dediklerini iddia etti.

Resim

AMELIYAT EDILDI

Olay, Adana'nın merkez Seyhan ilçesinde meydana geldi. Evli ve üç çocuk babası Ibrahim Bereketoğlu'nun (51) karın ağrısı şikayetiyle beş yıl önce hastaneye gitmesinden sonra başına gelmeyen kalmadı. Bereketoğlu, 2004 yılında önce karın ağrısı şikayetiyle Çukurova Devlet Hastanesi'ne gitti. Burada doktorlar Bereketoğlu'nu muayene ettikten sonra Gastroloji Bölümüne yatırarak tedavi etmeye başladı. Ardından yapılan bir dizi ameliyatla safra kanallarında taş olduğu tespit edilerek alındı. Daha sonra aynı hastanede Genel Cerrahi Bölümüne sevk edilerek safra kesesi alındı. Bereketoğlu bir süre sonra hastaneden taburcu edildi. Ancak Bereketoğlu'nun ağrıları ve şikayeti ameliyat olduktan sonra da geçmedi. Bunun üzerine 6 ay sonra tekrar hastaneye başvuran Bereketoğlu, hastane tarafından Yüreğir Başkent Hastanesi'ne sevk edildi. Bereketoğlu, hayatını değiştiren ve ölü gibi yaşamasına neden olan hataların bundan sonra da başladığını ileri sürdü.

Bereketoğlu, Yüreğir Başkent Hastanesi'nde kendisini Genel Cerrahi Bölümü'ne sevk ettiklerini belirterek şöyle konuştu:"Eşim ve çocuklarımla birlikte hastaneye geldik. Burada rahatsızlığımı söyledim. Benim bağırsak ve pankreas filmlerimi çektiler. Daha sonra pankreasımda kitle olduğunu söylediler. Ameliyat edip bakacaklarını söylediler. Ameliyat olmaya karar verdim. Ameliyat öncesi doktorlar eşimle beni çağırarak 'çok ağır bir ameliyat olacaksın masada kalabilirsin' dediler. Ben ağrıdan kurtulmak için her şeyi göze alarak ameliyatı kabul ettim. 5-6 saat süren ameliyat sonunda hastanede altı gün yattıktan sonra hastaneden ayrıldım."

Hastaneden ayrılacağı gün doktorların kendisini ve eşini çağırarak sağlık durumu hakkında bilgi vermek istediklerine söyleyen Bereketoğlu, şunları anlattı: "Doktor odaya girer girmez, 'pankreas kanserisin" dedi. Doktora 'bu ne demek yani' dedim. Doktor da '3-6, en fazla 9 ay ömrün var. Bu rahatsızlığa yakalanan en fazla 9 ay yaşar. Ama Allah'tan ümit kesilmez. Sen bundan sonra hayatına bakacaksın. Gezeceksin, dolaşacaksın bizim yapabileceğimiz bir şey yok' dedi. Taburcu oldum eve gidip verdikleri ilaçları kullanarak ölümü beklemeye başladım."

Ilaçların kendisini sürekli uyuşturduğunu anlatan Bereketoğlu, sözlerine şöyle devam etti: "Bir süre sonra nasıl olsa 'öleceğim' diyerek ilaçları da bıraktım. Ama bu süre içinde ağrılarım devam etti. Doktor bana 9 ay ömür biçmişti ama aradan 1 yıl geçmesine rağmen ölmedim. Biraz daha bekleyip doktora gittim. Doktor beni görünce adımı sorarak bilgisayardan baktı. Bana 'Sen yaşıyor musun' diyerek şok oldu. Bana 'seni bir daha ameliyat edelim' dedi, ancak ben olmadım."

Bereketoğlu, daha sonra kendisini Başkent Üniversitesi Adana Uygulama ve Araştırma Merkezi'ne gönderdiklerini söyledi. Burada Onkoloji Bölümü'nde tahlil yaptıklarını anlatan

Bereketoğlu, şunları söyledi: "Daha sonra doktorlar eşim ve beni çağırarak tahlil sonuçlarını açıkladı. Doktor yüzüme karşı 'Sen kanser değilsin. Biz sana yanlış tanı koymuşuz. Özür dileriz' dedi."

DÜNYAM YIKILDI

Türkiye'de insan hayatının çok ucuz olduğunu, kendisine yanlış teşhis koyan doktorların bir özür dileyerek işin içinden çıktığını ifade eden Bereketoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Doktor bana kansersin dedikten sonra benim dünyam yıkıldı. Ben o an öldüm zaten. Ama kanser değilsin dediğinde şok oldum. Ölümden daha beter öldüm. Hem sevindim hem üzüldüm. Çünkü sevindim ölmeyeceğim. Çünkü üzüldüm artık çeyrek porsiyon bir adam oldum. Iş yapamıyorum. Çalışamadığım için kebap ustasıydım dükkanımı sattım. Üç çocuğum üniversitede okuyordu onlara para yetiştirmek ve sağlığıma kavuşmak için evimi sattım. Artık babamın evinde oturuyorum. Yani kısacası hayatım bitti."

Bereketoğlu, kendisine yapılanların hesabını hukuk zemininde aramak istediğini ancak maddi gücü zayıf olduğu için mücadele edemediğini söyledi.

Bereketoğlu, şöyle konuştu: "Hastaneye tazminat davası açacaktım. Ancak ne avukat param ne de mahkeme için harç parasını verecek gücüm var. Bu nedenle hastanenin yaptığı yanına kar kaldı. Ben bu konuda Sağlık Bakanlığı'ndan yardım bekliyorum. Bana yardım etsinler. Bir insanın hayatı bu kadar ucuz olamaz."

YANLIŞ TEŞHIS KOYMUŞUZ

Bereketoğlu'nun eşi Filiz Bereketoğlu da 2004 yılından sonra hayatlarının karardığını söyleyerek şöyle konuştu: "Eşim 2004 yılında Çukurova Devlet Hastanesi'ne oradan da 2005 yılında Yüreğir Başkent Üniversitesi Hastanesi'ne gitti. Ne olduysa burada oldu. Kocama 2005 yılında 'kansersin' dediler. 2006 yılında 'özür dileriz kanser değilsiniz. Biz yanlış teşhis koymuşuz' dediler. Bunlar olurken ben hep kocamın yanındaydım. O gün bugündür eşim ne çalışabiliyor ne de yatabiliyor. Ölmedi ama ölü hayatı yaşıyor."

Eşinin sürekli hastane hastane gezdiğini toplam 6 hastanede çare aradığını belirten Filiz Bereketoğlu, sözlerine şöyle devam etti: "Şimdi Özel Ortadoğu

Hastanesi'ne başvurduk. Şimdi buradan bir ümit bekliyoruz. Artık bu çile bitsin."

IDDIAYI KABUL ETMEDILER

Yüreğir Başkent Üniversitesi Hastanesi Yönetimi ise Ibrahim Bereketoğlu'nun hastanelerinde tedavi gördüğünü kabul ederek, hastaya kanser teşhisi konulmadığını savundu. Yönetim, hastaya 2005 yılında ön tanı olarak pankreas kanseri teşhisi konulduğunu, bunu kesinleştirmek için dört kez pankreastan parça alındığını belirterek şu bilgiyi verdi: "Yapılan bütün tahlillerde pankreasta kitle göründü. Bu nedenle parça alınarak kitle incelendi. Ancak kesinlikle hastanemizde herhangi bir doktor hastaya 'kansersin, şu kadar ömrün kaldı' diye bir şey söylemedi. Hatta 2007 yılında Başkent Üniversitesi Adana Uygulama ve Araştırma Merkezi'ndeki Onkoloji Bölümünde hastanın kanser olmadığı ortaya çıktı. Bu hastaya bildirildi."
Kullanıcı avatarı
bey_mer
Bilinen Üye
Bilinen Üye

Mesaj gönderen bey_mer »

vayyy be benim güzel ülkemin güzel doktorlarına bak sennnn :D
Resim
Kullanıcı avatarı
CIVCIV
BidiBidi.Com Özel Üyesi
BidiBidi.Com Özel Üyesi
İletişim:

Mesaj gönderen CIVCIV »

ben neden ölmedim diye tekrar hastaneye gitmesi....

ilginç :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

*Bağışlayıcı yönümü MEŞGÜLE verdim "GÜLÜP" qeçiorum

“2009 Yılı Haber Arşivi” sayfasına dön