Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

MALATYA PARK, 29 Ekim''DE AÇILIYOR

2008 yılına ait, spor, siyaset, ekonomi dünya ve diğer haberler
lord_spartakus
Isındım Buraya
Isındım Buraya

MALATYA PARK, 29 Ekim''DE AÇILIYOR

Mesaj gönderen lord_spartakus »

Malatya;nın en büyük alışveriş merkezi olacak olan Malatya Park 29 Ekimde hizmete açılması planlanıyor. Malatyalı işadamlarının birleşerek kurduğu, Malatya Girişim Gurubu, Malatya;nın en büyük alışveriş ve eğlence merkezini kurmak için kolları sıvamıştı.

Birçok tartışma yaşanmasına ve bazı kişilerin Sümer Fabrikası alanına yapılmasına karşı çıkmasına rağmen alışveriş inşası başlamıştı. Merkezin inşaatının bitmesine çok az bir süre kaldı. 32 Malatyalı işadamının bir araya gelerek, açacağı alışveriş merkezi hakkında dün bir basın toplantısı düzenlendi.

KIRALAMANIN YÜZDE 80;I TAMAM

Malatya Girişim Gurubu ve Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erman Ilıcak’ın yoğun programı nedeniyle toplantıyı, Ilıcak adına Rönesans Holding Ceosu Zafer Baysal ve bazı işadamları gerçekleştirdi. Alışveriş merkezinin ismini ‘Malatya Park’ koyduklarını belirten Baysal, alışveriş merkezinde kiralama işlemlerinin yüzde 80’ının tamamlandığını ifade etti. Merkezde birçok uluslararası firmanın yer aldığını kaydeden Holding Ceosu Zafer Baysal, ‘Caddeye rağmen değil, caddeyle fonksiyon göstereceğiz. Burası Malatyalıların olacak’ dedi.

MALATYA;NIN EN BÜYÜK ALIŞVERIŞ MERKEZI

Malatya;nın en büyük alışveriş merkezinin ;Malatya Park; olacağını vurgulayan Baysal,

Burası Malatya;ya yapılan en büyük yatırımdır. Merkezimizdeki iş yerlerinin yüzde 80ı kiralandı. Sayılı yerler kaldı. Burada olmak isteyenlerin acele etmesini istiyoruz. Kiralama işlemleri 5-10 yıl arası olacak diye konuştu. Merkez hakkında da bilgiler veren Holding Ceosu Zafer Baysal şunları söyledi:

Malatya;ya yeni bir vizyon kazandırmak, kolektif iş yapmaya örnek olacak çalışmalar başlatmak ve tarihi şehrin modern dokusuna katkı sağlamak amacıyla 2004 yılında Malatyalı 32 işadamının bir araya gelerek kurduğu Malatya Girişim Gurubu, öncelikli hedef olarak Malatya;da bir alışveriş merkezi açmaya karar verdi. Bu amaçla eski Sümer Fabrikasının olduğu araziyi satın alan gurup, bu projeye 200 milyon dolarlık dev bütçe ayırdı. Bu özel proje için uzun zamandır isim arayışında olan Malatya Girişim Gurubu, projenin Malatya için önemini belirtmek ve böylesi büyük bir yatırımın şehir için ilk ve tek olduğunun altını çizmek adına alışveriş merkezine Malatya Park adını verdi.

KRIZE INAT AÇILIYOR

Krize rağmen bu projeyle Malatya;ya 200 milyon dolarlık bir yatırım yapıldığının altını çizen Baysal konuşmasına şöyle devam etti:

Yaklaşık 2 bin kişinin istihdam edileceği bir proje olarak Malatya;daki işsizlik sorununa da bir parça çözüm getireceğine inanıyoruz. Ayrıca fast food alanları, sinema salonları, buz pisti ve çocuk eğlence merkezi ile Malatya Park, Malatya;daki eğlence ve sosyal hayatın çehresini değiştirirken, önemli bir boşluğu da doldurmuş olacak. 32 Malatyalı iş adamını bir araya getiren, ismi çok yakıştı. Proje kapsamında sadece dünya standartlarında modern bir alışveriş merkezi inşa edilmedi, aynı zamanda brüt 113.442.06 metrekarelik inşaat alanında beş yıldızlı bir otel, tam donanımlı özel bir hastane, 200 lüks konut da olacak. Eylül ayında hizmete girmesi hedeflenen ve 5 katlı inşa edilen Malatya Park, 50 bin 940 metrekarelik kiralanabilir alanda kadın, erkek hazır giyim, elektronik, kişisel bakım, ev tekstili, aksesuar ve hediyelik eşya dahil toplam 156 mağazasıyla yılda yaklaşık 13 milyon ziyaretçiye hizmet vermeyi hedefliyor.

Inşaat ve kiralama çalışmaları hızla devam ederken, Malatya Park;ın kiralama hizmet, dünyanın en prestijli gayrimenkul hizmetleri ve finansal yatırım firması Jones Lang LaSalle Türkiye tarafından gerçekleştiriliyor.

Malatya Girişim Gurubu, Malatya;ya sadece ekonomik yatırım yapmıyor. Gurup şehrin sosyal ve kültürel hayatına katkı sağlayacak, sosyal sorumluluk projeleri konusunda da yoğun çalışmalarda bulunuyor. Geçtiğimiz yıl Başbakan Sayın Recep Tayip Erdoğan’ın önerisi ile kimsesiz çocuklar için hayata geçirilen Sevgi Evlerinden birini inşa eden Malatya Girişim Gurubu, 7 yaş öncesi eğitime destek amacıyla 5 anaokulunun Malatya;ya kazandırılması konusunda Malatya Valiliği ile bir protokol imzalandı. Bu proje kapsamında ilk anaokulunun temel atma töreni 5 Haziran Cuma günü Yeşiltepe’deki Yaşar Öncan Ilköğretim Okulu bahçesinde gerçekleştirildi. 2009-2010 öğretim yılında hizmet verecek olan anaokulu Eylül ayında açılacak. Malatya Girişim Gurubu, Malatya;nın gelişimine katkıda bulunabilecek, sosyal ve kültürel pek çok sosyal sorumluluk çalışmalarına destek verme vizyonuyla çalışmalarını sürdürmeye kararlı. Malatya Girişim Gurubu, 2004 yılında 32 işadamının bir araya gelerek kurmuş olduğu bir anonim şirkettir. Tekstil, otomotiv, turizm, ihracat alanlarında faaliyet gösteren 40;a yakın şirketin sahibi işadamı gurupta ortak olarak yer almıştır. Gurubun ortaklarının şirketlerinde toplam 9 bin 500 kişi çalışmaktadır.

GIRIŞIM GURUBU ORTAKLARI:

Malatya Girişim Gurubu ortakları ise şunları:

Osman Yurdakul, Ömer Yurdakul, Cemal Kırıcı, Remzi Kırıcı, Ali Kavuk, Şahin Kavuk, Abdullah Kavuk, Salim Ilıcak, Bayram Kırıcı, Sadık Ilıcak, Fatih Ilıcak, Mehmet Faik Ilıcak, Tümer Ilıcak, Sadullah Ilıcak, Hafız Mevlüt Ilıcak, Ali Nuri Ilıcak, Hamit Ilıcak, Ahmet Ilıcak, Yalçın Geyik, Erman Ilıcak, Ali Taner, Bahattin Doğan, Süyelman Doğan, Selim Doğan, Yiğitcan Koçyiğit, Pelin Koçyiğit, Seda Koçyiğit, Ali Koçyiğit, Mustafa Başdemir, Adnan Başdemir ve Azmi Özhan.

Tüm Malatyalılara Hayırlı Olsun. :wink:
Kullanıcı avatarı
BIDIBIDI
Web Master
Web Master
İletişim:

Mesaj gönderen BIDIBIDI »

lord_spartakus yazdı:Malatya;nın en büyük alışveriş merkezi olacak
hayırlı olsun bakalım... Umarım güzeldir..
Kullanıcı avatarı
eltaf
Durgun Üye
Durgun Üye

Mesaj gönderen eltaf »

Malatya için çok güzel bir gelişme fakat isim bana göre sacma oldu.
Ayrıca ayın 29 nda açılış yapılacgı söyleniyor.Şuanki haline bakyorumda nasıl yetiştirecekler o tarihe kadar bilemiyorum :arrow:
Allahım gönlümde olanı hakkımda hayırlı eyle;
Hakkımda hayırlı olana gönlümü razı eyle.(Amin)

Evvelim Sen Oldun Ahirim Sensin....
lord_spartakus
Isındım Buraya
Isındım Buraya

Mesaj gönderen lord_spartakus »

evet bencede yetiştireceklerini sanmıyorum 29 ekime kadar o haliyle.. ama resmi açılış 29 diye yazıyor :?

“2009 Yılı Haber Arşivi” sayfasına dön