Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

Gül'e Hakarete 11 Ay 20 Gün Hapis

2008 yılına ait, spor, siyaset, ekonomi dünya ve diğer haberler
Kullanıcı avatarı
By_Alpos
Gelişen Üye
Gelişen Üye

Gül'e Hakarete 11 Ay 20 Gün Hapis

Mesaj gönderen By_Alpos »

dana'da, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e ''basın yoluyla hakaret'' ettiği iddiasıyla hakkında dava açılan gazete çalışanı 11 ay 20 gün hapis cezasına mahkum edildi.

Adana 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın duruşmasında, Adana'da yayımlanan bir gazetede Cumhurbaşkanı Gül'e hakaret ettiği iddiasıyla hakkında 1 ile 4 yıl arasında değişen hapis istenen tutuksuz sanık Sevda Turaçlar hazır bulundu.

Suç işlemek amacıyla hareket etmediğini belirten sanık Turaçlar, ''Ben gazetenin teknik servisinde bilgisayar operatörü olarak görev yapıyorum. Bu köşede gazeteye elektronik postayla gönderilen fıkrayı incelemeden alıp kullandım. Daha önce de eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ve eski Başbakan Yıldırım Akbulut ile ilgili de fıkralar alıp kullanmıştım. Bunun suç olduğunu bilmiyordum'' dedi.

Mahkeme başkanı, Turaçlar'ın 11 ay 20 gün hapis cezasına çarptırılmasına, daha sonra bu cezanın ertelenmesine karar verdi.

“2009 Yılı Haber Arşivi” sayfasına dön