Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

Dikkat, internette sapık var!

2008 yılına ait, spor, siyaset, ekonomi dünya ve diğer haberler
cr@zy
Yıldızlaşan Üye
Yıldızlaşan Üye

Dikkat, internette sapık var!

Mesaj gönderen cr@zy »

Facebook'ta kimleri arkadaş olarak eklediğinize dikkat edin!

Ordu'nun Fatsa Ilçesinde kaynakçılık yapan 26 yaşındaki O. K., Facebook'ta, yaşları 14-16 yaşındaki erkek çocuklarını arkadaş olarak ekleyip, kendisini kaptan olarak tanıttıktan sonra MSN ve telefonla cinsel istismarda bulunurken suçüstü yakalandı.

ANNE ŞÜPHELENDI
Sapık operasyonu Ankara'da bir annenin 14 yaşındaki çocuğunun MSN konuşmaları ve cep telefonu görüşmelerinden şüphelenmesiyle başladı. Anne Özlem K. oğlunun kullandığı telefonu açtığında karşıdaki kişi telefonu kaypattı. Arayan numarayı çocuğuna sorduğunda "Olgun abi" yanıtını aldı.

SAPIKLA YAZIŞTI
Anne oğlu sapıkla yazışırken bilgisayarın başına kendisi geçti. Sapığın "Kamerayı aç" demesini de "Kamera bozuk, yenisini alacağım" yazarak savuşturdu. Bir sure sonra internet sapığı O.K., 14 yaşındaki çocuğa yazdığını zannederek cinsel içerikli sorular sormaya başladı. Yazışmaları kaydeden anne, polise başvurdu.

POLIS DE BILGISAYARIN BAŞINA GELDI
Bunun üzerine bir bilişim suçları polisi de eve geldi ve bilgisayarın başına oturarak yazışmaları "on-line" takip etti. Polis, sapığı Ordu'nun Fatsa ilçesinde bilgisayar başında suçüstü yakalayarak Ankara'ya getirdi.
Mahkeme savcılığın tutuklama talebini reddederek, adli kontrol altında tutularak zanlıyı tutuksuz yargılanmak üzere serbest.
"Facebook sapığı", bir annenin ısrarlı takibiyle yakalandı. Oğlunun yerine geçip sapıkla yazışan anne, zanlının suçüstü yakalanmasını sağladı.
Iddiaya göre, Ordu'nun Fatsa Ilçesinde kaynakçılık yapan 26 yaşındaki O.K., Facebook'ta, yaşları 14-16 yaşındaki erkek çocuklarını arkadaş olarak ekleyip, kendisini kaptan olarak tanıttıktan sonra MSN yazışmalı ve telefonla cinsel yönden istismar ediyordu.
Ancak sapığın yakalanma süreci, Özlem K.'nın oğluna gelen telefonu açmasıyla başladı. Annenin sesini duyunca sapık telefonu kapadı. Bunun üzerine anne, oğluna kiminle görüştüğünü, neler konuştuklarını sordu.
Şüpheleri iyice artan anne Özlem K., oğlunun itirazına rağmen bilgisayarın başına geçti ve oğlunun listesindeki "Reis" rumuzlu kişiyle MSN'den yazışmaya başladı. Sapık, 14 yaşındaki çocukla yazıştığını zannederek cinsel içerikli sorular sormaya başladı.
Anne bunun üzerine polise başvurarak yardım almaya başladı. Ankara Emniyet Müdürlüğü Bilişim Suçları şubesindeki polisler anneye şikayetçi olmasını ve yapması gerekenleri anlatıp cumhuriyet savcılığına da bilgi verdiler. Bir polisin de eve gelip yazışmaları görüp kaydetmesinin ardından sapığın adres tespiti yapıldı. ""Ankara'ya gelince bana cinsel organını gösterir misin; benim param yok, para ayarla" gibi ifadeler kullanan sapık, hakkında delil toplandığının farkına varmadı. Emniyetin araştırmasıyla sapığın Ordunun Fatsa ilçesinde olduğu belirlendi.

Operasyon emri Ankara'dan
Soruşturmayı yürüten savcının talimatıyla gerçekleştirilen operasyonda da anneden yardım alındı. Annenin yazdığı "web camle dışarıyı göster, kapıya çık" gibi isteklerini yerine getiren sapığın tam adresi de belirlendi. Sapık, polisin düzenlediği baskınla bilgisayar başında suçüstü yakalandı. Bu sırada Ankara'dan bağlantı kurduğu adreslere de baskın düzenlenerek bilgisayar ve CD'lere el konuldu.

"Pişmanım, şaka olsun diye yaptım"
Ankara'ya getirilen sapık emniyet suçlamaları kabul etmezken, "şaka olarak yazdım" dedi. Emniyet ve savcılık sorgularında, suçlamaları kabul etmeyen O, K., tutuklama talebiyle çıkartıldığı nöbetçi mahkemede, "Ilk kez böyle bir cahillik yaptım. Amacım Cinsel istismar ve taciz değildir. Üzgünüm ve pişmanım" dedi. Mahkeme savcılığın tutuklama talebini reddederek, sapığın adli kontrol altında tutulmasına ve tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasına karar verdi.

12 yıl isteniyor
Ankara Cumhuriyet Savcısı Mehmet Yücesoy, olayla ilgili iddianamesini tamamlayarak dava açtı. Mahkemenin kabul ettiği iddianamede Olgun K.'nın, "Çocuğun görebileceği yerde müstehcenlik, çocuğu müstehcen yayınları okumaya ve seyretmeye teşvik ve Çocuğun basit istismarı" suçlarından yargılanması istendi. 3 yıl 6 aydan 12 yıla kadar hapis cezası istenen internet sapığı, 11 Kasım'da yargılanmaya başlanacak.

“2009 Yılı Haber Arşivi” sayfasına dön