Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

Kasap üniversiteliye ömür boyu hapis

2008 yılına ait, spor, siyaset, ekonomi dünya ve diğer haberler
cr@zy
Yıldızlaşan Üye
Yıldızlaşan Üye

Kasap üniversiteliye ömür boyu hapis

Mesaj gönderen cr@zy »

ADANA’da adlarına bankalardan kredi çektiği 2 arkadaşını öldürüp, birinin cesedini parçalayarak çuvallara koyup gömdüğü iddia edilen üniversite öğrencisi 33 yaşındaki Mehmet Ali Özcan, öldürüp cesedini parçaladığı 31 yaşındaki Mustafa Kılınç cinayetiyle ilgili ömür boyu hapis cezasına mahkum oldu. Ayrıca dolandırıcılık ve sahtecilik suçlarından da 23 yıl 6 ay hapis cezasına mahkum edildi.

Bir üniversitede jeoloji mühendisliği eğitimi gören Mehmet Ali Özcan, iddiaya göre, ‘bankalardan kredi dolandırıcılığı’ yoluyla kısa yoldan zengin olmak için arkadaşları Mustafa Kılınç ve 26 yaşındaki çiftçi Cem Altunbaş adına sahte kimlikler çıkartarak bankalardan kredi çekmeye başladı. 1 Aralık 2007’de Kılınç ortadan kayboldu. 7 Şubat 2008’de de Altunbaş çiftlikteki evinde uyurken tabancayla yakın mesafeden 4 kurşunla öldürüldü. Bu cinayetten 2 gün sonra ise Kılınç’ın 3 ayrı çuvala konulup gömülmüş kafası, gövdesi, el ve bacakları, öldürülen Altunbaş’ın çiftlik evinin yakınlarında bulundu.

2 arkadaşını öldürdüğü iddiasıyla 18 Nisan 2008’de yakalanıp tutuklanan Özcan, av tüfeği dipçiğiyle Kılınç’ı öldürdükten sonra cesedini parçalara ayırıp çuvallara koyarak gömdüğü iddiasıyla yargılandığı Adana 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde karar duruşmasına çıktı. Suçlamaları kabul etmeyen Özcan, “Mustafa’yı öldürmem için hiç bir neden yok. Mustafa’nın bankalardan çektiğim kredilerden haberi yoktu. Cem’i de ben öldürmedim. O sırada ben başka bir yerdeydim. Cem’den para aldığım da doğru değil. Mustafa ile Cem’in neden öldürüldüğünü bilmiyorum. Mustafa çok sevdiğim arkadaşımdı” dedi. Özcan son sözünde ise, “Vicdanen rahatım. Allah’a ve Türk adaletine güveniyorum” diyerek kendini savundu.

Öldürülen Kılınç’ın babası 63 yaşındaki Hayri ve ablası 33 yaşındaki Sevgi Kılıç ise, tüm delillerin katil zanlısı olarak Mehmet Ali Özcan’ı gösterdiğine dikkat çekerek, en ağır cezaya çarptırılmasını istedi. Baba Hayri Kılınç, “Oğlumu, çiftliğe ‘ördek yeme’ bahanesiyle çağırdı. Daha önceden oğlumun nüfus cüzdanını çalıp bankaları dolandırmış. Olay ortaya çıkınca oğlumu öldürdü. Cesedini 4-5 parçaya ayırıp gömdü. Cesedini de bulunmasın diye kireçle yakmışlar. Ankara’dan getirilen polis köpeği cesedi bulamadı. Tesadüf sonucu çuvallar içindeki oğlumun cesedi bulundu. Cem’i de bu öldürdü. Bu caniliktir. Canavar bile bunun yaptığını yapmaz. Hayvanı parçalar bir bölümünü bırakır. Bu katilin idamını istiyorum” dedi.

Mahkeme heyeti, Özcan’ı arkadaşı Kılınç’ı öldürmekten ömür boyu hapse mahkum etti, ‘Dolandırıcılık ve sahtecilik’ suçlarından ise 23 yıl 6 ay hapis, 7 bin 820 lira adli para cezasına çarptırdı.

Özcan’ın diğer arkadaşı Altunbaş’ı öldürmek suçundan Adana 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanması ise sürüyor. Özcan, bu cinayetle ilgili mahkemedeki savunmasında Altunbaş’ı da öldürmediğini iddia etmişti.

“2009 Yılı Haber Arşivi” sayfasına dön