Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

Kimyacıdan 100 Puanlık 'ahiret' Sorusu

2008 yılına ait, spor, siyaset, ekonomi dünya ve diğer haberler
Kullanıcı avatarı
denizindibi
Yıldızlaşan Üye
Yıldızlaşan Üye

Mesaj gönderen denizindibi »

Diyarbakır'daki bir lisede kimya öğretmenin yazılı sınavda sorduğu 'ahiret' sorusu kafaları karıştırdı. 25 yıllık kimyacı sorduğu ilginç soruyu bir de okul panosuna yapıştırdı.

Diyarbakır 'ın Yenişehir ilçesindeki Rekabet Kurumu Anadolu Lisesi 'nde yaşanan ilginç olay eğitim camiasını şoke etti. 25 yıllık kimya öğretmeni Zeki Kılıçarslan, 10. sınıflara yaptığı yaptığı yazılı sınavda öğrencilere ahiret sorusu yöneltti.

"IYILIKLER A?IR GELIRSE CENNETE..."

Hesap günü mizanda iyilik ve kötülüklerin tartıldığı kurgusu ile hazırladığı soruyu, günah ve sevap değerleri vererek “Iyilikleri ağır gelirse cennete, kötülükleri ağır gelirse cehenneme, tam nötrleşme olursa Araf’a gidecek. Işlem yaparak sonucu bulunuz?” şeklinde soran Kılıçarslan bu soruyu bir de okulun duyurusu panosuna astı.

Öğrencilerin okul idaresi ve velilerine söylemeleri ile ortaya çıkan olaydan sonra Diyarbakır Il ve Yenişehir Ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ayrı ayrı soruşturma başlattığı öğrenildi. Kimya öğretmeni Zeki Kılıçarslan'ın ruh halinde son dönemlerde igarip değişiklikler olduğu da ifade edildi.

"GURUR VERICI BIRŞEY YAPTIM"

25 yıllık kimya öğretmeni olan ve eğitim camiasında saygın bir kişiliğe sahip olduğu bilgisini aldığımız Zeki Kılıçarslan'ın sorusuyla "gurur duyduğu" ve kendisine tepki gösterenleri de umursamayarak, "O soru çok önemliydi. Ben gurur verici bir şey yaptım. Bana kim ne yapabilir ki?" şeklinde cevap verdiği öğrenildi.

IŞTE O SKANDAL SORU

Yakın zamanda emekli olacağı öğrenilen Kimya öğretmeni Zeki Kılıçaslan'ın 10. sınıf öğrencilerine yönelttiği soru şöyle: “X şahsı hayatı boyunca 3.10 üzeri 22 tane iyilik ve 4.10 üzeri -2 mol kötülük yapıyor. Hesap günü mizanda iyilik ve kötülükleri tartılıyor. Iyilikleri ağır gelirse cennete, kötülükleri ağır gelirse cehenneme, tam nötrleşme olursa Araf’a (hayvanların ve delilerin barınacağı yere) gidecek. Bu şahsın hesabı görülünce durumu ne olacak. Işlem yaparak sonucu bulunuz (N: 6.10 üzeri 23)”

(Haber 7)
ResimResim
Kullanıcı avatarı
tatlı cadı
Kahraman Üye
Kahraman Üye
Konum: Önemli Olan Nerden Oldugun Degil,Nereye Gidecegin...
İletişim:

Mesaj gönderen tatlı cadı »

Helal olsun hocaya :arrow:
Resim Kaderimi Kendim Yazarım Sandım...
&
O BIZIM KAVUŞMAMIZ MAHSERE KALDI

“2009 Yılı Haber Arşivi” sayfasına dön