Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

ULUSLARARASI INTERAKTIF MATEMATIK SERGISI ANKARA'DA

2008 yılına ait, spor, siyaset, ekonomi dünya ve diğer haberler
Kullanıcı avatarı
denizindibi
Yıldızlaşan Üye
Yıldızlaşan Üye

Mesaj gönderen denizindibi »

Dünyanın tanınmış bilim adamlarının projelerinden oluşan UNESCO ve Avrupa Matematik Topluluğu tarafından düzenlenen dünyaca ünlü "Niçin Matematik?" sergisi, Ankara'da ilk kez IDV Özel Bilkent Ilköğretim Okulu'nda sergilenecek.
Türkiye'de 3. defa düzenlenecek olan, "Doğanın düzeni, hacimler, dizinler ve modellemeleri, sayılar ve hesaplar" gibi toplam 10 temadan oluşan sergide, 27 yönlendiri...

Dünyanın tanınmış bilim adamlarının projelerinden oluşan UNESCO ve Avrupa Matematik Topluluğu tarafından düzenlenen dünyaca ünlü "Niçin Matematik?" sergisi, Ankara'da ilk kez IDV Özel Bilkent Ilköğretim Okulu'nda sergilenecek.
Türkiye'de 3. defa düzenlenecek olan, "Doğanın düzeni, hacimler, dizinler ve modellemeleri, sayılar ve hesaplar" gibi toplam 10 temadan oluşan sergide, 27 yönlendirici nesne ve pano, 8 adet etkileşimli nesne bulunacak. Matematik dünyasının en çarpıcı örneklerinin hayata yansımalarını görme fırsatını sunacak olan serginin ev sahihliğini IDV Özel Bilkent Ilköğretim Okulu yapacak. Sergi bir ay IDV Özel Bilkent Ilköğretim Okulu'nda ilgilenenler için açık olacak.

Uluslararası interaktif matematik sergisi, 5 Ocak 2009 Pazartesi günü saat 14.00 de yapılacak tören ile açılacak. Sergi ile ilgili detaylı bilgiye ise www.obi.bilkent.edu.tr adresinden ulaşılabilecek. (ANKA)

(ONR/BÜN)

(Ankara Haber Ajansı)
ResimResim

“2008 Yılı Haber Arşivi” sayfasına dön