THE ECONOMIST AKP'YI ÖVDÜ

2008 yılına ait, spor, siyaset, ekonomi dünya ve diğer haberler
Cevapla
Kullanıcı avatarı
denizindibi
Yıldızlaşan Üye
Yıldızlaşan Üye
Mesajlar: 6120
Kayıt: 10 Tem 2008, 16:21
Elindeki Nakit: Kilitli
Konum: denizin dibinden....

THE ECONOMIST AKP'YI ÖVDÜ

Mesaj gönderen denizindibi » 31 Ara 2008, 09:46

THE ECONOMIST AKP'YI ÖVDÜIngiliz The Economist Dergisi, Yarın Resmi Yayınına Başlayacak Olan TRT 6 Kürtçe Kanalı Sayesinde AK Parti'nin Yeniden Reform Heyecanını Yakalayabileceğini Savundu.Ingiliz The Economist dergisi, yarın resmi yayınına başlayacak olan TRT 6 Kürtçe kanalı sayesinde AK Parti'nin yeniden reform heyecanını yakalayabileceğini savundu.
Hareketin Türkiye'de kimilerine göre çelişki, kimilerine göre ise yerel seçimler öncesi bir jest olarak algılandığını aktaran dergi, ancak bu vesileyle AK Parti'nin yıllar önceki reformist dönemine geri dönebileceğine işaret etti.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 2005'te Diyarbakır'da yaptığı bir konuşmada, "Türkiye'nin Kürt politikasında yanlış yapıldığını kabul ettiğini" ve bunun genel seçimlerde partisine büyük oy kazandırdığını yazan The Economist, ancak PKK'ya karşı başlatılan askeri operasyonun ardından partinin oy kaybı yaşadığını ileri sürdü.

The Economist, bazı radikal Kürtlerin dahi Kürtçe kanala olumlu baktığına ve bunu AK Parti'nin yeniden Kürt meselesini ele almada bir umut olarak gördüklerine dikkat çekti.

Erdoğan'ın kanalın resmi açılışını yapacağı ifade edilen dergide, kanalda Şivan Perver dahil önemli Kürt kökenli isimlerin yer alacağı, TRT 6 kanalının Roj Tv ile de rekabetinin ise merak konusu olduğu vurgulandı.(CIHAN)

(Cihan Haber Ajansı)


ResimResim
Cevapla

“2008 Yılı Haber Arşivi” sayfasına dön