KARTEPE'DE KAR KALINLI?I 1.5 METREYE ULAŞTI

2008 yılına ait, spor, siyaset, ekonomi dünya ve diğer haberler
Cevapla
cr@zy
Yıldızlaşan Üye
Yıldızlaşan Üye
Mesajlar: 7047
Kayıt: 10 Tem 2008, 18:09
Elindeki Nakit: Kilitli
Konum: ist

KARTEPE'DE KAR KALINLI?I 1.5 METREYE ULAŞTI

Mesaj gönderen cr@zy » 30 Ara 2008, 11:49

KARTEPE'DE KAR KALINLI?I 1.5 METREYE ULAŞTI


Kocaeli Kartepe Kayak Merekzi'nde Kar Kalınlığı 1.5 Metreyi Buldu. Kayak Merkezinde Bulunan Otelde Yılbaşı Için Doluluk Oranı Ise Yüzde 100'e Ulaştı.
Kocaeli Kartepe Kayak Merekzi'nde kar kalınlığı 1.5 metreyi buldu. Kayak merkezinde bulunan otelde yılbaşı için doluluk oranı ise yüzde 100'e ulaştı.
Türkiye'yi etkisi altına alan kar yağışı, Kocaeli'de de akşam saatlerinde etkisini gösterdi. Gece başlayan kar, Kocaeli şehir merkezine mevsimin ilk karı olarak düştü. Sabah saatlerine kadar devam eden kar, şehir merkezinde fazla tutmazken, yüksek tepelerin tamamını beyazla kapladı. Kar yağışı en çok Samanlı Dağları'nda bulunan 1700 rakımlı Kartepe Kayak Merkezi'ne yaradı. Bu yıl kar yağışının geç gelmesi nedeniyle sezonu geç açan The Green Park Hotel yetkilileri, yıl başı öncesi pistlerini kayak severlere açmanın mutluluğunu yaşıyor. Istanbul'a bir saat mesafede olan kayak merkezinin yılbaşı rezervasyonu tamamen doldu. 50 apart ve 280 yataklı otel yüzde 100 doluluk oranına ulaştı. Kar yağışının halen devam ettiği merkezde, kar kalınlığı 1.5 metreyi buldu.

Kar yağışının yılbaşından önce başlamasının sevindirici olduğunu belirten The Green Park Hotel Kurumsal Ilişkiler Müdürü Birol Aydın, merkezde bulunan tum pistlerin kayak severlere açıldığını söyledi. Talepten memnun olduklarını da belirten Aydın, yılbaşı gecesi konuklara birbirinden güzel programlar düzenlediklerini aktardı.

(CIHAN)

(Cihan Haber Ajansı)


Cevapla

“2008 Yılı Haber Arşivi” sayfasına dön