TAYLAND'DA GÖSTERICILER DIŞIŞLERI BAKANLI?INI KUŞATTI

2008 yılına ait, spor, siyaset, ekonomi dünya ve diğer haberler
Cevapla
Kullanıcı avatarı
denizindibi
Yıldızlaşan Üye
Yıldızlaşan Üye
Mesajlar: 6120
Kayıt: 10 Tem 2008, 16:21
Elindeki Nakit: Kilitli
Konum: denizin dibinden....

TAYLAND'DA GÖSTERICILER DIŞIŞLERI BAKANLI?INI KUŞATTI

Mesaj gönderen denizindibi » 30 Ara 2008, 10:11

TAYLAND'DA GÖSTERICILER DIŞIŞLERI BAKANLI?INI KUŞATTI
Tayland'da Dün Başbakanın Konuşmasını Engellemek Için Parlamentoyu Kuşatan Göstericiler, Bugün de Dışişleri Bakanlığını Abluka Altına Aldı.Tayland'da dün Başbakanın konuşmasını engellemek için parlamentoyu kuşatan göstericiler, bugün de dışişleri bakanlığını abluka altına aldı.
Tayland'da devrik Başbakan Thaksin Shinawatra yanlısı binlerce göstericinin parlamento binasını kuşatması üzerine yeni Başbakan Abhisit Vejjajiva'nın hükümetin siyasi programıyla ilgili olarak yapacağı konuşmanın yeri değiştirilmiş, konuşmanın dışişleri bakanlığında yapılması planlanmıştı.


Konuşmayla ilgili hazırlıklar bakanlık binasında sürerken polisle göstericilerin karşı karşıya geldiği, bazı bakanlık çalışanlarının bakanlık yerleşkesini terk etmek için merdivenlerle çitlere çıkarak kaçtığı belirtildi.

Göstericiler meclisin feshedilmesini ve yeni seçimlerin düzenlenmesini istiyor.

Abhisit, Thaksin'in darbeyle iktidardan indirildiği 2006'dan bu yana siyasi kriz ve protestolara sahne olan Tayland'da 4 ayda iktidara gelen 3. başbakan oldu. Partisi 2001'den bu yana muhalefette olan Abhisit'in resmi görev süresi 2011'de dolacak.

(Anadolu Ajansı)


ResimResim
Cevapla

“2008 Yılı Haber Arşivi” sayfasına dön