PROF. DR. SÖYLET RESMEN ITÜ REKTÖRÜ OLDU

2008 yılına ait, spor, siyaset, ekonomi dünya ve diğer haberler
Cevapla
Kullanıcı avatarı
denizindibi
Yıldızlaşan Üye
Yıldızlaşan Üye
Mesajlar: 6120
Kayıt: 10 Tem 2008, 16:21
Elindeki Nakit: Kilitli
Konum: denizin dibinden....

PROF. DR. SÖYLET RESMEN ITÜ REKTÖRÜ OLDU

Mesaj gönderen denizindibi » 30 Ara 2008, 10:04

PROF. DR. SÖYLET RESMEN IÜ REKTÖRÜ OLDU


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Istanbul Üniversitesi Rektörlüğü'ne Prof. Dr. Yunus Söylet'i Atamasına Ilişkin Karar Resmi Gazete'de Yayımlandı.Üniversitede yapılan seçimlerde 467 oyla ikinci sırada olmasına karşın, adı; YÖK Genel Kurulu tarafından Cumhurbaşkanı'na ilk sırada gönderilen Prof. Dr. Söylet'in IÜ rektörlüğü görevine atanmasına ilişkin karar bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı. Üniversitede yapılan seçimlerde 483 oyla en yüksek oyu Prof. Dr. Ali Akyüz almıştı.


-BAŞBAKAN ERDO?AN'IN DOKTORU-

YÖK üyeliğinden istifa ederek aday olan Prof. Söylet, Ismailağa-Iskenderpaşa dergahlarına bağlı bir vakfa ait olan Hayrunnisa Hastanesi'nde Çocuk Ürologu olarak çalıştı. Prof. Dr. Söylet, aynı zamanda Başbakan Tayyip Erdoğan'ın aile doktoru olarak bilinirken, başkanlığını yaptığı Sıcak Yuva Vakfı'nın mütevelli heyeti başkanı ise Recep Tayip Erdoğan olduğu kaydedildi.

"Türbana Özgürlük" bildirisinin örgütleyicilerinden biri olarak gösterilen ve AKP'ye yakınlığı ile bilinen Prof. Dr. Söylet, Istanbul Tabip Odası başkanlığı seçimlerinde AKP'ye yakın doktorların oluşturduğu "Hekim Hakları Platformu" listesinin başında yer almıştı. Abdullah Gül tarafından YÖK Kurulu'na atanan Prof. Dr. Söylet, rektör adayı olmasıyla beraber bu görevinden istifa etmek zorunda kalmıştı.

Söylet, "Sağlıkta Toplam Kalite Yönetimi" denilen sistemi savunması ile de biliniyor. (ANKA)

(ONR/BÜN)

(Ankara Haber Ajansı)


ResimResim
Cevapla

“2008 Yılı Haber Arşivi” sayfasına dön