Tuncay Özkan artık YP Genel Başkanı...

2008 yılına ait, spor, siyaset, ekonomi dünya ve diğer haberler
Cevapla
Fachmann
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Mesajlar: 700
Kayıt: 14 Ara 2008, 00:16
Elindeki Nakit: Kilitli

Tuncay Özkan artık YP Genel Başkanı...

Mesaj gönderen Fachmann » 30 Ara 2008, 08:35

Tuncay Özkan artık YP Genel Başkanı...
Ve Tuncay Özkan nihayet muradına erdi. 'Başkan' Özkan'ın cezaevinde televizyondan izlediği Yeni Parti'nin ilk kongresi ilginç olaylara da sahne oldu...
Ergenekon davası kapsamında halen tutuklu bulunan Gazeteci Tuncay Özkan'ın kurduğu “Yeni Parti”nin 1. Olağan Büyük Kongresi Ankara Atatürk Spor Salonu'nda başladı. Tuncay Özkan'ın cezaevinden özel izinle izlediği kongrede “Başbakan Tuncay” sloganları atıldı.

Özkan'ın kurduğu ve Türk siyasetinde nasıl bir yer edineceği merakla beklenen Yeni Parti'nin 1. Olağan Kongresi Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda yapıldı. Türkiye genelinden partinin örgütlü olduğu illerden katılım olduğu Kongre'de sık sık “Başbakan Tuncay”, “Vatan, namus, ahde vefa” ve “AKP Halka hesap verecek sloganları atıldı.

IŞTE ÖZKAN'IN YENI LAKABI: ÇATALYÜREK
Salonda kürsünün bulunduğu bölüme Atatürk, Tuncay Özkan ve Türk Bayrağı asılırken kürsünün üzerine de “Vatan, Namus, Ahde Vefa…” yazısı asıldığı görüldü.

Salon içinde çok sayıda sloganın yazılı pankart asılırken, pankartlar içinde, “Tayyip Baksana Kaç Kişiyiz Saysana”, “Cumhuriyetimiz Güneşle Buluşuyor”, “Karanlıklara Güneş Gibi Doğacağız”, “O Bir Çatalyürek”, “Siyasete Hoşgeldin Çatalyürek”, “Kasımpaşalı Korkmakta Haklısın ama Korkunun Ecele Faydası” yok yazılı olanları dikkat çekti.

Katılımcıların ellerinde Türk Bayrağı ve Yeni Parti'nin bayraklarını sallarken, çok sayıda katılımcı da Tuncay Özkan'ın maskesini taktılar. Salonda güvenliği ve düzeni çoğunluğu bayan olan görevliler sağlarken bu görevlilerin bir ajanstan temin edildiği öğrenildi.

Yeni Parti'nin ilk kongresine katılım ise beklenenden az oldu. Katılımcılar salonu dolduramazken, protokolde de hiçbir siyasi partinin temsilcisi bulunmadı. Yargıtay Onursal Başsavcısı Vural Savaş, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eski Bakanı Yaşar Okuyan, yazar Nihat Genç, gazeteci Merdan Yanardağ protokolde yerlerini aldılar.

Protokol katılımcılarının ismi okunurken en çok alkışı Vural Savaş aldı. BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve Istanbul Büyükşehir Belediye Eski Başkanı Ali Müfit Gürtuna kongreye mesaj gönderen isimler arasında yer aldı.

CHP'YE TÜRKÜLÜ MESAJ
Kongrenin başlamasından önce sık sık, 10. Yıl Marşı'nın yanı sıra “Birşey Yapmalı” ve “Sarı Saçlım” parçaları çalındı. Içinde “Kara çarşaf yakışmıyor kullara” sözlerinin yer alması nedeniyle Sarı Saçlım parçasının çalınması CHP'ye mesaj olarak yorumlandı.

Kongrede, partinin kurucusu Tuncay Özkan'ın Silivri Cezaevi'nde özel bir izin alarak kongreyi izlediği anonsu üzerine katılımcılar "Başbakan Tuncay" sloganını attılar.

Partinin Kurucu Genel Başkanı Alper Tunga Aytaç yaptığı kısa konuşmada, Türkiye'nin hak edilmediği bir şekilde yönetildiğini söyledi. Türkiye'nin genç insan kaynağını güce çevirmek için yola çıktıklarını belirten Aytaç, partinin 31 kurucusundan 20'sinin kadın 11'inin de genç olduğuna işaret etti. Aytaç, kongrenin Tuncay Özkan'a adanmış bir kongre olduğunu da belirtti.

Kongrede, halen cezaevinde bulunan ve tek Genel Başkan adayı olan Tuncay Özkan'ın Genel Başkan seçilmesi bekleniyor.


Cevapla

“2008 Yılı Haber Arşivi” sayfasına dön