Bakan Çiçek'ten Başkanlık açıklaması

2008 yılına ait, spor, siyaset, ekonomi dünya ve diğer haberler
Cevapla
Fachmann
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Mesajlar: 700
Kayıt: 14 Ara 2008, 00:16
Elindeki Nakit: Kilitli

Bakan Çiçek'ten Başkanlık açıklaması

Mesaj gönderen Fachmann » 30 Ara 2008, 08:32

Bakan Çiçek'ten Başkanlık açıklaması
Cemil Çiçek, Bakanlar Kurulu toplantısınından sonra yaptığı açıklamanın ardından soruları yanıtladı. Çiçek adaylık sorusuna ne cevap verdi. Işte yanıtı..
Bakanlar Kurulu'nun ardından Hükümet Sözcüsü ve Başbakan yardımcısı Cemil Çiçek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, 4 ülke dışında, başta Israil ve Filistin olmak üzere başka ülkeleri ziyaret edip etmeyeceğine ilişkin bir soru üzerine, "Türkiye, zaten iki tarafla da teması olan dünyadaki çok az ülkenin başında gelmektedir. Belki bölgedeki tek ülkedir. Türkiye, Filistin ve Israil ile baştan beri iş bu noktalara gelmesin diye her zaman çaba sarf etmiştir, her zaman diyalogdan yana olmuştur. Karşılıklı taleplerin birbirine iletilmesi suretiyle acaba bir ortak nokta bulunabilir mi diye Türkiye çaba sarf etmiştir, sarf ediyor. Bugün de bu görüşmeler değişik seviyelerde sürdürülüyor. Önümüzdeki günlerde gelişmeler inşallah olumlu yönde olur. Türkiye bu noktada ne gerekiyorsa yapacaktır" dedi.

Cemil Çiçek, "AK Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayının
kendisinin olduğu" yönünde çıkan haberlerle ilgili bir soruya, "Sizden duydum. Bunlar benim dışımdaki hususlardır. Benim ne böyle bir düşüncem var, ne böyle bir niyetim var, ne de bundan sonra böyle bir niyetim olur. Bunlar benim dışımdaki gelişmeler" yanıtını verdi.


Cevapla

“2008 Yılı Haber Arşivi” sayfasına dön