Saddam'ın hapishanedeki sırları!

2008 yılına ait, spor, siyaset, ekonomi dünya ve diğer haberler
Cevapla
Fachmann
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Mesajlar: 700
Kayıt: 14 Ara 2008, 00:16
Elindeki Nakit: Kilitli

Saddam'ın hapishanedeki sırları!

Mesaj gönderen Fachmann » 30 Ara 2008, 08:28

Saddam'ın hapishanedeki sırları!
Saddam'ın idamdan önceki son sırları neler? Irak eski lideri Saddam Hüseyin ABD'liler tarafından doğduğu kent Tikrit'de yakalandıktan sonra 36 ay hapiste kaldı. Işte hapiste geçen sırları...

Saddam, Irak mahkemesi tarafından yargılandıktan sonra idam edildi.

Saddam'ın cezaevinde yaşadıklarını sadece ona en yakın olan insanlar biliyor. Çünkü sadece onlara Saddam'la cezaevinde görüşmelerine izin veriliyordu.

Alman haber dergisi Der Spiegel, Saddam Hüseyin'le son olarak konuşan kişinin anılarını yayımladı.

Irak eski diktatörü Saddam Hüseyin, avukatı Muhammed Munib'e ABD askerleri tarafından yakalandığı anı anlattı.

YAKALANIŞ HIKAYESI FARKLI

Saddam ABD askerleri tarafından yakaldıktan sonra kendisinin bayıltılarak bir çukura atıldığını daha sonrada çukurdan çekilirken görüntülerinin alındığını söyledi. Ilaçla sersemletildiği için kendini bir erkek gibi savunamadığını da Saddam, avukatı Munib'e anlattı.

ASKERLER IÇIN ILGINÇ SÖZLER

Saddam kendisini hapiste ziyaret eden ABD Generali Jane Karpinski'den kayısı ve muz istedi. ABD'li general Saddam'ın cezaevinde bulunduğu sırada çok sevecen olduğunu belirtiyor. Saddam, ABD'li bayan generale, kendisi için nöbet tutan ABD askerleri için, "Sizin çocuklar benim oğlum gibi" dediği de iddia edildi.

O?ULLARI IÇIN NE DEMIŞ

Saddam Hüseyin'in oğulları Uday ve Kusey'le ilgili görüşlerini de FBI ajanı George Piro'ya söylediği belirtiliyor. Saddam'ın iki oğlu için, "Insan milliyetini seçemediği gibi çocuklarını da kendisi seçemiyor. Insan kendi öz çocukları tarafından da darbe görebilir." dedi.

YAPTIKLARINDAN PIŞMAN DE?ILDI

Bütün görgü tanıkları, Saddam'ın darağacına giderken bile yaptığı şeylerden pişmanlık duyduğu yönünde bir söz sarf etmediğini belirtiyor.


Cevapla

“2008 Yılı Haber Arşivi” sayfasına dön