Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

'Yemekteyiz' sofra adabına aykırı

2008 yılına ait, spor, siyaset, ekonomi dünya ve diğer haberler
cr@zy
Yıldızlaşan Üye
Yıldızlaşan Üye

'Yemekteyiz' sofra adabına aykırı

Mesaj gönderen cr@zy »

'YEMEKTEYIZ' SOFRA ADABINA AYKIRI! Anadolu'daki lezzetleri ekranlar aracılığıyla izleyicilere tanıtan Mehmet Yaşin, 'Yemekteyiz' programındaki yarışmacıların tavırlarının sofra adabımıza uygun olmadığını söyledi.

CNNTurk'te Cüneyt Özdemir'in sunduğu 'beşNbirK' programına konuk olan lezzet uzmanı Mehmet Yaşin, aynı kanaldaki 'Lezzet Durakları' programında yıllardır izleyenlere Anadolu'nun bilinmeyen yemeklerini tanıtıyor.

Televizyon Gazetesi'nin haberine göre; yıllarca sadece Anadolu'da değil dünya mutfağından da bir çok yemek tadan Mehmet Yaşin, son zamanların gözde yarışması 'Yemekteyiz'i eleştirdi.

Show TV'de ekrana gelen yarışmayı sadece bir kez izleyebildiğini anlatan Mehmet Yaşin, "Ben bir kere seyrettim bu programı, sonra vaktimin çok kıymetli olduğunu, onun için de böyle ipe sapa gelmez programlara ayıracak vaktimin olmadığına karar verdikten sonra vazgeçtim seyretmekten" diye konuştu.

Program ile ilgili gazetelerde çıkan yazıları takip ettiğini ve dehşete düştüğünü ifade eden Mehmet Yaşin, yarışmacıların sofranın ortasında yaptıkları sert konuşmaların Türk sofra adabına uymadığını şu sözlerle ifade etti:

"Bizim en sakin anlarımız sofrada. En birbirimize saygı duyduğumuz, hele misafirseniz, sofrada geçen zamanlarımızdır. Bizim adetimizde yenen yemeği kötülemek yoktur. Belki o misafirlikten eve gittiğiniz zaman eşinizle, dostunuzla çekiştirebilirsiniz. O doğaldır her zaman oluyor, halen oluyor. Ama oturduğunuz yerde kıran kırana, neredeyse küfür şeyine gelecek kadar böyle bir şey yok. Sanıyorum bu bizde bir sürü şey tercüme edilir, emek sarf edilmeden basılır. Bu da dışarıdan bir tercüme program. Aynı o kavgalar, dövüşler buraya adapte edilmiş. Dışarıdaki görüntülerin bize uygun olmayan uygulaması."
Kullanıcı avatarı
denizindibi
Yıldızlaşan Üye
Yıldızlaşan Üye

Mesaj gönderen denizindibi »

bencede yani dehşet bi program yaa, ama en sonunda

birinin farketmesine sevindim :?
ResimResim
Kullanıcı avatarı
tatlı cadı
Kahraman Üye
Kahraman Üye
Konum: Önemli Olan Nerden Oldugun Degil,Nereye Gidecegin...
İletişim:

Mesaj gönderen tatlı cadı »

Yarışmanın tek amacı eleştirmek sanki. güzel olan bi şeyi takdir etmeyi bilmiyor bilmedikleri gibi sert bi uslupla eleştiryolar.
Resim Kaderimi Kendim Yazarım Sandım...
&
O BIZIM KAVUŞMAMIZ MAHSERE KALDI

“2008 Yılı Haber Arşivi” sayfasına dön