Paraya ihtiyacım vardı, öldürdüm

2008 yılına ait, spor, siyaset, ekonomi dünya ve diğer haberler
Cevapla
cr@zy
Yıldızlaşan Üye
Yıldızlaşan Üye
Mesajlar: 7047
Kayıt: 10 Tem 2008, 18:09
Elindeki Nakit: Kilitli
Konum: ist

Paraya ihtiyacım vardı, öldürdüm

Mesaj gönderen cr@zy » 29 Ara 2008, 05:07

"Paraya ihtiyacım vardı, öldürdüm"
81 yaşındaki akrabasını kendisine çay demlerken öldürdü.


Bursa’da kasım ayında çamaşır ipiyle boğularak öldürülen 81 yaşındaki Fatma Aktaş, cinayeti emniyetin kurduğu özel ekiple çözüldü. ihtiyar kadının uzaktan akrabası olan katiline çay demlerken öldürüldüğü ortaya çıktı.

Bursa’nın merkez Yıldırım Ilçesi Millet Mahallesinde Kasım ayında meydana gelen olayda, 81 yaşındaki Fatma Aktaş (81), oğlu gelini ve torunlarıyla yaşadığı evde çamaşır ipiyle boğularak öldürülmüş olarak bulundu. Bursa Emniyet Müdürlüğü, özel bir ekip kurarak yaşlı kadının cinayetini araştırmaya başladı. Olay Yeri Inceleme Şubesi evde bulunan bütün parmak izlerini tek tek belirledi. Evin oturma odasında ev halkından olmayan bir parmak izine rastlayan polis, ev kapısının içerden açıldığı için katilin aile çevresinden biri olabileceği ihtimale üzerinde durmaya başladı. Cinayet masası dedektifleri olaydan sonra Bursa’dan Samsuna göç eden Fatma Aktaş’ın uzaktan akrabası evli, iki çocuk babası Dursun I.'yi (27) takibe aldı. Polis aynı anda Dursun I.'nin taşındığı evde parmak izi çalışması yapınca katile uyan yüzlerce parmak izine rastladı. Bunun üzerine Samsun’a giden cinayet masası dedektifleri Dursun I.'yi burada gözaltına aldı.

Suçunu polise itiraf eden Dursun I., “Olay günü paraya ihtiyacım vardı. Uzaktan akrabam olan Fatma Aktaş’ın evinde kimse olmadığını sanıyordum kapıyı zorladım. ihtiyar kadın kapının çalındığını zannederek açınca ziyarete geldiğimi söyledim. Beni içeri aldı ve sohbet etmeye başladık. Çay demlemek için mutfağa gittiğinde, çekmeceleri ve dolabı karıştırmaya başladım. Mutfaktan çıkınca beni gördü. Bağırmaya başladı bende paniğe kapılarak boğarak öldürdüm” dedi. Katil zanlısı Dursun I., aldığı iki yarım birde çeyrek altını bir kuyumcuda bozdurduğunu anlattı. Zanlı “Tasarlayarak yağma için adam öldürmek” suçundan adliyeye gönderildi.


Cevapla

“2008 Yılı Haber Arşivi” sayfasına dön