Köşk'ten Israil vahşetine kınama

2008 yılına ait, spor, siyaset, ekonomi dünya ve diğer haberler
Cevapla
cr@zy
Yıldızlaşan Üye
Yıldızlaşan Üye
Mesajlar: 7047
Kayıt: 10 Tem 2008, 18:09
Elindeki Nakit: Kilitli
Konum: ist

Köşk'ten Israil vahşetine kınama

Mesaj gönderen cr@zy » 29 Ara 2008, 04:58

Köşk'ten Israil vahşetine kınama
Cumhurbaşkanı Gül, Israil'in Gazze'ye saldırısını sabahtan itiraben yakından takip ettiğini belirterek saldırının doğurabileceği diğer yansımalara dikkat çekti.


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Israil'in Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırıyı çok üzücü bulduğunu ve kınadığını belirterek, ''Son olayı sorumsuzluk olarak görüyorum'' dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Içişleri Bakanı Beşir Atalay'ın kızı Irem Zeynep Atalay ile Ali Üstün'ün nikah törenlerinin yapılacağı Bilkent Oteli'ne gelişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Gül, Israil'in Gazze'ye saldırısını sabahtan itibaren yakından takip ettiğini belirterek, ''Gerçekten çok üzücü. Yapılan saldırıyı kınıyorum. Israil Başbakanı da geçenlerde buradayken, kendisinin bölgenin yeni bir şiddet sarmalına girmemesi için dikkatini çekmiştim'' diye konuştu. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Son olayı sorumsuzluk olarak görüyorum. Bugün bir çok insan öldü, daha ne kadar ölecek bilinmiyor. Dünyanın her yerinden de bu olay izleniyor. Olay sadece Israil ve Filistin arasında değil, bütün bölgeyi istikrarsızlığa sokacak bir olaydır.

Ayrıca yine bir sorumsuzca olan, yeni Amerikan yönetimine de böyle bir Orta Doğu'yu bırakmak... Bunu da doğrusu çok anlamlı buluyorum. Büyük bir üzüntü duyuyorum ve gerçekten bu olayı kınıyorum.''


Cevapla

“2008 Yılı Haber Arşivi” sayfasına dön