Kurtulmuş'un saldırı yorumu...

2008 yılına ait, spor, siyaset, ekonomi dünya ve diğer haberler
Cevapla
Fachmann
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Mesajlar: 700
Kayıt: 14 Ara 2008, 00:16
Elindeki Nakit: Kilitli

Kurtulmuş'un saldırı yorumu...

Mesaj gönderen Fachmann » 28 Ara 2008, 01:40

Kurtulmuş'un saldırı yorumu...
Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Israil'in Gazze'ye gerçekleştirdiği saldırının, ''bir insanlık suçu ve devlet terörü olduğunu'' ifade etti.

Kurtulmuş, yaptığı yazılı açıklamayla, Israil'in Gazze'de gerçekleştirdiği saldırıları kınadığını belirtti.

Saldırının ''bir insanlık suçu, devlet terörü ve adı konulmamış bir soykırım'' olduğunu ifade eden Kurtulmuş, açıklamasında şunları kaydetti:

''Bu saldırının Filistinli çocukların okul saatine denk getirilmesi ve atılan füzelerin sivil yerleşim merkezlerini hedef alması, Israil'in vahşette sınır tanımadığının yeni bir göstergesidir. Israil derhal bu saldırılara son vermelidir.

Bugün gelinen noktada, Gazze'de yaşananlar bütün dünya ülkelerinin insanlık sınavıdır. Çünkü bu insanlık dışı saldırılar bütün dünyanın gözleri önünde gerçekleştirilmektedir.

Insanlıktan nasibini alan ve gerçek barıştan yana olan herkesi harekete geçmeye çağırıyorum. Dünya kamuoyu, bu katliamları durdurmak için cılız tepkiler vermek yerine Israil'e karşı ciddi yaptırımlar uygulanmasını sağlayacak adımları atmak zorundadır. Aksi takdirde, kaybeden sadece Gazze değil, bütün insanlığın onuru olacaktır.''


Cevapla

“2008 Yılı Haber Arşivi” sayfasına dön