Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

Kılıç, istifa çağrılarına ne yanıt verdi?

2008 yılına ait, spor, siyaset, ekonomi dünya ve diğer haberler
Fachmann
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj gönderen Fachmann »

Kendisine yapılan istifa çağrılarını değerlendiren Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Fikret Bila'ya konuştu. Başbakan'ı ve hükümeti kollamakla suçlanan Kılıç istifa çağrılarına ne yanıt verdi?
Belde belediyeleriyle ilgili olarak Yüksek Seçim Kurulu'nun aldığı kararda, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a destek verdiği için eleştirilen Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç kendisine yapılan istifa çağrılarıyla ilgili olarak, "Istifamı gerektiren bir durum yok" dedi.Fikret Bila'ya konuşan Kılıç, Anayasa Mahkemesi'nin 6 üyesi adına yaptığı açıklamadan önce Başbakan Erdoğan'ın yaptığı açıklamayı duymadığını söyledi.

Kılıç herhangi bir siyasi partiyle lehte veya aleyhte bir bağlantısının olmayacağını vurgularken, "Beldelerin seçime girip girmemesi de benim hiç umurumda değil. Ben, hukukla ilgiliyim. Ben, kararımızın arkasında durdum, bir siyasi partinin arkasında veya karşısında değil" dedi.

“2008 Yılı Haber Arşivi” sayfasına dön