Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

yaş kaç oldu *CICIKIZ*

Doğum günlerimizi burada kutluyoruz. Iyi ki DO?DUNUZ !!!
Kullanıcı avatarı
sTRaLiS
Paylaşımcı Üye
Paylaşımcı Üye
İletişim:

yaş kaç oldu *CICIKIZ*

Mesaj gönderen sTRaLiS »

Resim
Gülerek başlaman için hayata, gül gibi güzel geçsin diye ömrün, ama solmadan zamansızca, nice mutlu yıllara
*CICIKIZ*

her cıkolata yaptıgında benı hatırla dıye Resim sıcak cıkolata makınesı aldım sana :smile3:
Resim Resimler Konusmaz Derler YALAN..O Gozler neler Anlatıyor Anlayana..Anlamak isteyene..
Resim

Vazgeçersen Kaybedersin
Kullanıcı avatarı
*CICIKIZ*
Daimi Üye
Daimi Üye

Mesaj gönderen *CICIKIZ* »

bak yine ağzım kulaklarıma doğru seyir halinde :D :D
ııııı.. şinciikkk ..kaç yaşındayım... şöle oluyor..
20 seneyi atarsak(bence atalım :D ) bugün 1 günlük bebeğim..

hediyen şşüppeeerrr içindede çikolata var galiba :şok: :gözler: :D:D:D:D:D

teşekkür ederim...

tüm güsel dilekler hepimiz için kabul olsun...
:littlerose: :littlerose: :littlerose: :littlerose: :littlerose: :littlerose: :littlerose: :littlerose: :littlerose: :littlerose: :littlerose: :littlerose:
Resim

ALışma bana,ne yapacağım beLLi oLmaz,bugün varım,yarın birden yok oLurum
Dokunma bana,kapanmamış yaraLarLa doLuyum
Sevme beni,yoğun duyguLarımda kayboLursun
Çözmeye çaLışma sakın,seninLe karışır iyice kördüğüm oLurum
Güveniyorsan kendine inandır beni aşkın varLığına,sonucunda öyLe bir aşk yaşatırımki,vazgeçemezsin,tutkun oLurum ..
YıkabiLirsen duvarLarımı,sakin bırakma beni,tüm tutkuLarım ve gücümün arkasında
haLa minik bir çocuğum,büyütemezsen kayboLurum

Resim
ResimTAKLITLERIMDEN SAKININ Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
muratt

Mesaj gönderen muratt »

Karşı konulamaz lezzet: Çikolata

Dilinizin üstünde bir parça çikolatayı yavaş yavaş eritip, o coşku verici tadı sindire sindire almak... Işte hayatın keyif verici yanlarından biri ...

30 Kasım— Çikolata... Inkar edilemez bir karşı konulmazlık ve gizem... Kremalı, ipek yapılı, koyu, siyah, zarif renkli, süper tatlı, zengin lezzetli, değişik ümitler uyandıran aromalı... Çikolatanın baştan çıkarıcı karakteri, duyguları uyandırabilir ve nabız atışını değiştirebilir... Bu cümleler, yiyecek uzmanı Phil Lempert’ın çikolata hakkında söyledikleri...

Dilinizin üstünde saf bir parça çikolatayı, yavaş yavaş eritip, o coşku verici tadı sindire sindire almak hayatın oldukça keyif verici yanlarından biri değil midir?
Çikolata tarihte zaman zaman katı kurallı gruplar tarafından yasaklandı. Aztekler çikolatanın afrodizyak olduğunu düşünüyordu. Bu yüzden, içinde çikolata olan tüm yiyecekleri, kesin bir biçimde kadınlara yasakladılar.

SADECE LEZZETLI DE?IL, YARARLI DA...
Çikolata sadece muhteşem lezzetli bir yiyecek değil, aynı zamanda yararlı da. Çikolatanın kanseri önlemede, kalp hastalıklarını engellemede, bağışıklık sistemini kuvvetlendirmede rol oynadığı belirtiliyor. Aynı zamanda duygusal anlamda da kendimizi iyi hissetmemizi sağlıyor.
Çikolatalı lezzetler
3000 yıl önce Amerikan Aztek ve Mayalar çikolatanın elde edildiği, kakao tanelerinin yetiştiği, kakao ağacını theobroma‘yı yetiştirdiler.
Çikolata ağzına kadar, polyphenol diye adlandırılan ve içinde procyanidins, epicatechin, catechin olan antioksidan bileşim dizileriyle dolu. Meyve, sebze, şarap ve çay da polyphenol içeriyor. Fakat çikolata ve kakao hayrete düşürecek kadar çok miktarda polyphenols içeriyor. Düşünsenize aynı miktardaki polyphenolü ya bir parça sütlü çikolatadan ya da beş porsiyon meyve ve sebzeden alabiliyoruz.
36 gr kakaodan üretilen ürünlerdeki polyphenol içeriği:
Sütlü çikolata - 300 mg
Bitter çikolata - 700 mg
Kakao tozu - 1,300 mg

MUTLULUK HISSI
Tabii çikolatanın içindeki yüksek şekeri ve kaloriyi de göz ardı etmemek gerek. Çikolata aynı zamanda cinsel uyarıcı ve keyif vericidir. Çikolata beyindeki serotonin seviyesini arttırır, ve mutluluk hissi verir. Kadınlar erkeklere nispeten çikolatanın bu özelliklerine karşı daha duyarlıdır. Kimyacılar çikolatanın içindeki maddelerin, insanın ruh hali üzerinde değer bir etki yarattığını söylüyorlar.

ÇIKOLATADAKI KALORI VE ŞEKER DURUMU NEDIR?
Acaba çikolata kalp için zararlı mı?
Bu sorunun yanıtı, kilo aldırıcı bir özelliği olduğu için, ne yazık ki “evet”. Çünkü çikolata, içeriğinde çok fazla şeker bulunduran, oldukça kalorili bir yiyecek. Tabii bu çikolatanın çeşidine de bağlı. Iyi kalite çikolatalar kakao yağından yapılırlar ve kullanılan diğer doymuş yağlara nisbeten yaklaşık üçte bir daha az kalorilidirler. Ayrıcadoymuş yağlar kötü kolesterol (LDL) içerir, kandaki kolesterol miktarını yükseltirler. Ancak tüm çikolataların kakao yağından yapılmadığını unutmamak gerekir. Emin olmak için çikolatanın içeriğini okumakta fayda vardır.
Çikolatadaki şeker miktarı oldukça yüksektir. Içindeki işlenmiş şeker kandaki şeker seviyesini yükseltir ve kilo yapar. Diyabetik olanları, çikolatadan vazgeçemeyen ama şeker almak istemeyenler için alternatif olabilir.
Çikolata aynı zamanda uyarıcı bir madde olan kafein içerir. 45 gr siyah çikolata 30 mg, sütlü çikolata 10 mg, 250 gr sıcak çikolata ise 5 mg kafein içerir. 250 gr demli kahve 135 mg, kola ise 35 mg kafein içerir.

ÇIKOLATA SA?LIKLI BIR YIYECEK MI?
Çikolata sağlık için gerekli birçok mineral, kalsiyum, fosfor, magnezyum, demir, çinko ve bakır içerir. Ancak tabii ki, çikolata içeriğindeki bol şeker ve kalori değeri nedeniyle, sağlıklı yiyeceklerle kıyaslanamaz.

benden sana çikalata tarifi ve faydalarını hedıye edıyorum kusura bakma ben kutlamakta gec kaldım

Resim
gelecekte mutlaka benim olacaksın
Kanunsuz iSTANBULLU
Isındım Buraya
Isındım Buraya

Mesaj gönderen Kanunsuz iSTANBULLU »

Biraz gec oldu kusura bakma canim, malum durumumu biliyorsun komandoyuz daglardan inmeye zaman bulamiyoruz iki gundur daglardaydik nevrim döndü vallahi daha yeni carsiya ciktik :)

canim dogum gunun mubarek olsun kutlu olsun nice senelere sana saglik huzur mutluluklar diliyorum

muncax muncax
Kullanıcı avatarı
*CICIKIZ*
Daimi Üye
Daimi Üye

Kanunsuz iSTANBULLU yazdı:Biraz gec oldu kusura bakma canim, malum durumumu biliyorsun komandoyuz daglardan inmeye zaman bulamiyoruz iki gundur daglardaydik nevrim döndü vallahi daha yeni carsiya ciktik :)

canim dogum gunun mubarek olsun kutlu olsun nice senelere sana saglik huzur mutluluklar diliyorum

muncax muncax
saol canım. :D seni burda görmek ii olduğunu bilmek güsel
Allah yardımcın olsun hayırlı teskereler...
Resim

Güveniyorsan kendine inandır beni aşkın varLığına,sonucunda öyLe bir aşk yaşatırımki,vazgeçemezsin,tutkun oLurum ..

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
*CICIKIZ*
Daimi Üye
Daimi Üye

muratt yazdı:benden sana çikalata tarifi ve faydalarını hedıye edıyorum kusura bakma ben kutlamakta gec kaldım

Resim
teşekkür ederim.. demek ki annemin kızdığı kadar zararlı değilmişşş :D

ama ben sana küscem bak bu resimdeki çikolatayı niye o kız yiyooo :kızgın: :( :kızgın: :( :| :| :shock: :ağla:
Resim

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
betül_42
Ilk Üye
Ilk Üye

Mesaj gönderen betül_42 »

doğum günün kutlu olsun cicikız kusura bakma bayabi geç oldu ama iyiki doğdun iyiki varsın allah hayırlı,sağlıklı,sevdiklerinle beraber uzun ömürler versin ..
Resim ResimResim
Kullanıcı avatarı
*CICIKIZ*
Daimi Üye
Daimi Üye

betül_42 yazdı:doğum günün kutlu olsun cicikız kusura bakma bayabi geç oldu ama iyiki doğdun iyiki varsın allah hayırlı,sağlıklı,sevdiklerinle beraber uzun ömürler versin ..
amin..saol betül çoooooook teşşkür ettim.hem geç sayılmaz daha 1 haftalık bebeğim.. :wink: :D :D
Resim

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
muratt

Mesaj gönderen muratt »

tamam kusme senın ıcındı o calmıs sana nısbet yapıyo benım sucum yok ama senın o cikolata haberın olsun
gelecekte mutlaka benim olacaksın
Kullanıcı avatarı
sessiz_firtina
Bilinen Üye
Bilinen Üye

Mesaj gönderen sessiz_firtina »

sımdık eeeeeeee:D nasıl baslasam soze:D ben kutlayamadım gec kaldım baya bı gıremıyodum kac gundur kusura bakma :oops:

dogum gunun kutlu olsun nıce mutlu yıllara ALLAH herzaman gonlune gore wersın

“Doğum Günü Tebrikleri” sayfasına dön