Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

Kısa Dönem Askerlik Kalkacak Mı? Üniversite Mezunlarının Hali Nolacak

Herkesi eleştiriyoruz... Annemizi,Babamızı,kardeşimizi, sevgilimizi... Hadiseyi , Beyazı, Hülya Avşarı... Başbakanı... Bidibidiyi :)
Kullanıcı avatarı
BIDIBIDI
Web Master
Web Master
İletişim:

Kısa Dönem Askerlik Kalkacak Mı? Üniversite Mezunlarının Hali Nolacak

Mesaj gönderen BIDIBIDI »

Evet gündemi bu yöne çekmeye çalışıyolar ve gerçekten derinden etkileyecek bir konu...

Tektip Askerlik.. Eşit askerlik..

En az 4 sene okuyan bir Üniversite Mezunun Karşılaştığı bu durum sizce nasıldır?

Eleştiriyoruz...
Kullanıcı avatarı
tatlı cadı
Kahraman Üye
Kahraman Üye
Konum: Önemli Olan Nerden Oldugun Degil,Nereye Gidecegin...
İletişim:

Mesaj gönderen tatlı cadı »

Bana göre haksızlık ya ne demek sen git sen 4 sene fakülte oku ondan sonra 12 ay 15 ay askerlik yap.Bi çok kişi kısa dönem askerlik yapmak için okuyor.Bence bu konuda okuyanlar biraz ayrıcalıklı olmalı.
Resim Kaderimi Kendim Yazarım Sandım...
&
O BIZIM KAVUŞMAMIZ MAHSERE KALDI
Kullanıcı avatarı
betül_42
Ilk Üye
Ilk Üye

Mesaj gönderen betül_42 »

Kesinlikle saçma bir sistem...tatlı cadının dediği gibi sırf askerlik için okuyanlar var ve benim çevremde de okumaya bi teşvik oluyor diye düşünüyorum...

Okuyan insanların bi ayrıcalığı olması gerekiyor....
Resim ResimResim
Kullanıcı avatarı
CIVCIV
BidiBidi.Com Özel Üyesi
BidiBidi.Com Özel Üyesi
İletişim:

Mesaj gönderen CIVCIV »

bu haber kanqam askere gitmeden bi gün önce yayınlandı...
kanqam ünv okumadı... öyle bi amacı yoktu ama
habere göre...

ünv okuyanlara sadece şu ayrıcalık var 15 ay yerine 12 ay askerlik yapacak
lise mezunları gene 15 ay yapacak... 3 aylık bi fark var...

ki bundan sonra kimse üç ay için ünv okuyup askerliği tecil ettirmes... :lol:

yasık oldu...

bence süper bi uygulama eşit olduuu hem havadan ünv sırf askerliği kısa dönem yapmak isteyenlerle dolması kötüydü asıl ünv okuyanların açıkta kalmasından iyidir yani...

kontejanlar boşalır...

he tabiii ünv okuyan oran düşebilir ama gerçekten okuyup bi yerle gelen kişilerde olur :wink:

*Bağışlayıcı yönümü MEŞGÜLE verdim "GÜLÜP" qeçiorum
Kullanıcı avatarı
ab-ı hayat
Isındım Buraya
Isındım Buraya

Mesaj gönderen ab-ı hayat »

senin ki çok saçma bir düşünce civciv.ünv. bitiren biri zamanı nı askerde geçirirse bu ülke nasıl gelişecek.zaten ortalık asker kaynıyor.bence daha fazla askere gerek yok.daha yazacak çok şeyim varda bu konu hakkında uzun sürer yazmıyom.
berkay_42
Hoş Geldiniz (Acemi Üye)
Hoş Geldiniz (Acemi Üye)

Mesaj gönderen berkay_42 »

ya bu askerlik vatan borçu fark edermi 3 ay az 3 ay çok hayatını gençligini bu vatana adayan dedelerimizin hatta arkadaşlarımızın belki kardeşimiz üniversite okuyayım kısa dönem gideyim diyemi düşündü arkadaşlar biz erkeklere düşen gidip adam gibi borçumuzu ödemek vatan borçundan kaçmak isteyen varsa vatandaşlıgını alsın TÜRKIYE CUMHURIYETINDEN
Kullanıcı avatarı
betül_42
Ilk Üye
Ilk Üye

Mesaj gönderen betül_42 »

Abı- hayat banada senin düşüncen biraz saçma geldi yani ne demek yeterince asker var bu asker abedi askerlik yapmıyor biliyorsun ki giden kadar geliyor..Ortalık asker kaynıyor diye de birşey yok bence....

ya bu askerlik vatan borçu fark edermi 3 ay az 3 ay çok hayatını gençligini bu vatana adayan dedelerimizin hatta arkadaşlarımızın belki kardeşimiz üniversite okuyayım kısa dönem gideyim diyemi düşündü arkadaşlar biz erkeklere düşen gidip adam gibi borçumuzu ödemek vatan borçundan kaçmak isteyen varsa vatandaşlıgını alsın TÜRKIYE CUMHURIYETINDEN

Kesinlikle katılıyorum..Askerlikten kaçmak düşüncesi bile bence bi tük vatandaşına yakışmıyor.. :wink:
Resim ResimResim

“Eleştiriyoruz” sayfasına dön