Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

Okuduğunuz kitaplardan pasajlar...

Kitap tanıtımları , yorumları , yazarları , kitap özetleri , textler , oyunlar , makaleler... Işte Bidibidi Kütüphanesi..
Kullanıcı avatarı
betül_42
Ilk Üye
Ilk Üye

Okuduğunuz kitaplardan pasajlar...

Mesaj gönderen betül_42 »

Arkadaşlar okuduğunuz kitaplardan çok etkilendiğiniz bölümleri,sözleri,paragrafları,bilgileri,yazarını ve kitabı belirterek paylaşalım..güzel bir paylaşım olacağını düşünüyorum hem kitabı da tanıtmış oluruz kitap hakkında bi ön bilgimiz olur..
Ilk ben paylaşmak istiyorum..Önemli bir bilgi olduğunu düşünüyorum..

Baba 860 YTL maaş alır ve kızına maaşı az olduğu için onun isteklerini yerine getiremediğini ve üzüldüğünü söyler..Kızın cevabı :

-Baba arkadaşlarımın 130 Dolara aldıkları ayakkabının Nike'ye maliyeti 5-8 dolar arası.Yani 5 dolara alıp 100 dolara bize satıyorlar.Açıkcası enayi yerni konmak istemem.Filipinlerin Cavite bölgesinde,sati 8 sente çalışan benim yaşımdaki sigortasız çocuklar o ayakkabıları yapıyor.Çocuk 10 saat çalışırsa 1 YTL kazanıyor.Çok kötü koşullarda çalışıyorlar açıkçası giyerken onlara üzülürüm."Fast Food"lardan aldığımız patates kızarması maliyetinin 1371 kat fazlasına satılıyor ve yemin ederim,annemin patates kızartmalarının onda bir lezzetinde değiller...
(Ahmet Şerif Izgören/Hıdır kişisel gelişiyor)

Verilen bilgi gerçektir arkadaşlar...
Resim ResimResim
Kullanıcı avatarı
selvıhannn
Isındım Buraya
Isındım Buraya

Mesaj gönderen selvıhannn »

demek ınsan bu aleme ılım ve dua nasıtasıyla tekemmul etmek ıcın gelmıstır mahıyetı ve istidat ıtıbarıyle her seyı ılme baglıdır ve butun ulum -u hakıkıyenın esası ve madenı ve nuruve ruhu MAGRIFETULLAHDADIR VE ONUN USSUL-U ESASI DA IMANI BILLAHTIR
rısale-ı nur
DUNYA BIR GUNDUR O DA BUGUNDUR
Kullanıcı avatarı
betül_42
Ilk Üye
Ilk Üye

Mesaj gönderen betül_42 »

...
Geçmişte,Hyundai'de staj yapan bir öğrencim anlatmıştı:Bir işçinin getirdiği yenilik nedeniyle,o dönemki yaşlıca genel müdür (çok mütavazi bir adam;hiç öyle ciks,havalı giyinen,jöleli bir tip değil) iniyor üretim bantlarına,işçiyi buluyor,sarılıp teşekkür ediyor.Yönetici gidince orta yaşlı işçi ağlamaya başlıyor.Stajyer yanına gidip niye ağladığını sorunca ,işçi;"bu hayatımda aldığım en büyük hediyeydi "diyor.
...

Ahmet Şerif Izgören /MOKS
Resim ResimResim

“Bidibidi Kütüphanesi” sayfasına dön