Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

Namaz borcu olanlar için dua

Dua... Bu Forumdan yararlandıktan sonra lütfen bizlerden de dualarınızı esrgemeyin efendim.
Kullanıcı avatarı
deniz gözlü
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Namaz borcu olanlar için dua

Mesaj gönderen deniz gözlü »

Bir kimsenin üzerinde farz veya vacip namazlardan kaza namazı borcu bulunur ve borcunun ne kadar olduğunu bilmezse,Ramazan ayının ilk cuma günü,Cuma namazından önce aşağıdaki duayı okumalıdır.

Okunacak dua:
?Allahümme inni evkaftü beyne yedeyke ve sellemtü emri ilevke.vesteantü bike ve tevekkeltü aleyke.Ya menil emru küllühu bi yediyke.Ya men yakbilül yesira ve ya?fu anil kesiri vela yüahızü abdehu bil-aczi vettaksiri birahmetike ya Erhamerrahımin.Ya men la tenfeuhüttaatü vela tadurruhül ma?sıyetü.Ya Ekramel Ekramin.Irham abdeke inneke ala külli şey?in Kadirun.?
Manası:?Allah?ım! Senin huzurunda durdum.Bütün işlerimin sonucunu sana bıraktım.Yalnız Senden yardım bekliyorum.Sana güvenip dayanıyorum.Eh her şey kendi ilahi tasarrfunda bulunan, ey en basit olanı bile kabul buyur ve en büyük günahları bile bağışlayan,kulunu acz ve basitliğinden dolayı suçlamayan Allah?ım! Ey acıyanların en çok acıyanı Rahman ve rahim olan,(Rabbim!) Senin rahmetine güveniyor ve sığınıyorum.Ey kulunun ibadetinde faydası blunmayan,günahından da zarar görmeyecek olan keremi sonsuz Allah?ım! Ben kuluna merhamet eyle.Muhakkak ki Senin her şeye gücün yeter.?
Dua bittikten sonra ayağa kalkıp,?Niyet ettim,niyet eyledim kazaya kalmış namazlarımın kefaretine,Allahu Ekber? deyip namaza durulur.Dört rekat olarak kılınır.Bu namazın her rekatında Fatihadan sonra bir Ayetül Kürsi,5 kevser ve üç ihlas süresi okunur. Namaz tamalandıktan sonra kabul buyurması için yüce Allah?a niyazda bulunulur.
kaynak:Abdullah ibn-i Eyyub(Pamuk yayıncılık)

“Dualar” sayfasına dön