Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

Mucizevi Sekine Duası

Dua... Bu Forumdan yararlandıktan sonra lütfen bizlerden de dualarınızı esrgemeyin efendim.
Kullanıcı avatarı
deniz gözlü
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Mucizevi Sekine Duası

Mesaj gönderen deniz gözlü »

Mucizevi denilebilecek kadar güzel ve faydalı sekine duasını bidibidi.com ailesine çok faydalı olacağı düşüncesiyle paylaşıyorum,birçok kardeşimizin aradığı bir duadır dilek duaları arasında bu duayada yer veriyoruz

Duanın faziletleri vede okunma şekli şöyledir

Aslı vahye dayanan yüksek, sırlı, tılsımlı, feyizli ve kuvvetli duâlardan birisi de sekinedir. Hz. Cebrail Aleyhisselâm Peygamber Efendimizin (S.A.V.) huzurunda bir sayfa indiriyor. Allah'ın altı ismi yazılı bulunan bu esrarlı ve tılsımlı duâ sayfası, Hz. Ali'ye (R.A.) tebliğ ediliyor. Hz. Ali (R.A.), bu hâdiseyi şöyle anlatıyor:
Ben Cebrail'i gökkuşağı gibi semayı kuşatmış olarak gördüm. Sesini işittim. Sayfayı ondan aldım. Sayfada Allah'ın Ferd, Hayy, Kayyum, Hakem, Adl ve Kuddûs isimlerini yazılı buldum.Sekine ile bildirilen ve Allah'ın Ferd, Hayy, Kayyum, Hakem, Adl ve Kuddûs isimlerinden ibaret olan bu altı ismi, Hz. Ali (R.A.) için ism-i azamdır. Bu isimlerden Hakem ve Adl isimleri Imam-ı Azam için ism-i azamdır. Hayy ismi, Abdülkadir-i Geylânî için ism-i azamdır. Kayyum ismi, Imam-ı Rabbânî için ism-i azamdır. Kezâ bu isimlerin tamamının asrımızda bir meyvesi zuhur etmiştir: Risâle-i Nûr. SEKINE DUASININ OKUNUŞU:Niyet (ne için ve ne maksatla okunduğuna niyet etmek)Istiğfar ( 7 DEFA) Salavat-ı Şerife (7 DEFA)Allah-u Ekber (10 DEFA)Altı Esma (FERDÜN, HAYYUN, KAYYUMUN, HAKEMUN, ADLUN, KUDDÛSUN) her ayetle beraber okunacak.(19 DEFA) Yani besmele çekilir sonra "FERDÜN, HAYYUN, KAYYUMUN, HAKEMUN, ADLUN, KUDDÛSUN." denir ve 1. ayet okunur. Sonra tekrar Besmele, 6 esma ve 2. ayet okunur. Sonra tekrar Besmele, 6 esma ve 3. ayet; sonra tekrar Besmele, 6 esma ve 5. ayet vs. 19 ayet bitene değin aynı şekilde okunur. 6 esma: FERDÜN, HAYYUN, KAYYUMUN, HAKEMUN, ADLUN, KUDDÛSUN.
Seyec'alullâhu bağde usriy-yusrâ.
Ve anetil vucûhu lil hayyil kayyûm.
Ve innallâhe biküm leraûfur-rahim.
Innallâhe kêne tevvêber-rahîmê.
Innallâhe kêne ğafurar-rahimê.
Fe innâllahe kêne afüvven kadîrâ.
Innallâhe kêne semiam-basîrâ.
Innallâhe kêne alîmen hakîmê.
Innallâhe kêne aleyküm ragîbê.
Innê fetâhnê leke fetham-mübînê.
Ve yen surakellâhu nasran azîzê.
Innê hızballâhi hümül ğâlibûn.