Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

DUA

Dua... Bu Forumdan yararlandıktan sonra lütfen bizlerden de dualarınızı esrgemeyin efendim.
Kullanıcı avatarı
muratt

DUA

Mesaj gönderen muratt »

YA RAB; Yapılan dualardan, okunan Kuran-ı Kerim’den hasıl olan sevabı evvela Hz. Resulullah’ın ruhu şeriflerine gönderiyoruz. Ulaştır ve kabul eyle. Ayrıca ruhu Resulullah’ı meclisimizden ve bu önemli günden haberdar eyle.

YA RAB; Hasıl olan sevabı ilk insan ve ilk peygamber olan Hz. Adem’in ruhuna, ondan sonra gelmiş geçmiş bütün Peygamberlerin, Enbiyaların, Evliyaların, Şuhedaların ve Zati muhteremlerin ruhlarına gönderiyoruz. Ulaştır ve kabul eyle.

YA RAB; bizden önceki milletlere, ümmetlere yüklediğin ağır yükü bize yükleme. Takat getiremeyeceğimiz, katlanamayacağımız, tahammül edemeyeceğimiz ağır bir sorumlulukla bizi sorumlu tutma. YA RAB bizi af eyle, YA RAB bize acı, YA RAB bize merhamet eyle. Çünkü sen Mevlamızsın, Rabbimizsin, Halıkımızsın, Yaratanımızsın. Kafirlere, zalimlere, fasıklara, facırlara ve inanmayanlara karşı bize yardım eyle. AMIN…

YA RAB; Yasin suresinin 59. ayeti ile, Ey günahkar kullarım, Salih kullarımın içinden ayrılın denildiği o muazzam günde, cümlemizi salihler zümresine ilhak eyle.

YA RAB; Duha suresinin 5. ayeti ile Hz. Resulullah’a vaad eylediğin, nasip eylediğin, ihsan eylediğin şefahatına cümlemizi nail eyle.

YA RAB; Hud suresinin 3. ayeti ile tarif eylediğin af ve mağfiret sofrasının başında bulunuyoruz. Bu el açışımız semaya değil, yalnız senin rahmeti rahmanınadır. Rahmetine güvenerek kapına geldik, günahkarız, babu vahdaniyetine gelecek yüzümüz yok ama, Hz. Resulullah’ın yüzü suyu hürmetine günahlarımızı af eyle.

YA RAB; Tarık suresinin 9. ayeti ile; fermanı süphaniyenin tecelli edeceği, sırların meydana çıkacağı, bütün Peygamberlerin nefsi nefsi diye feryat edip, Hz. Resulullah’ın ümmetim ümmetim diye feryat ettiği o muazzam günde cümlemizin yardımcısı sen ol Allah’ım.

Settar Allah’ım, Gaffar Allah’ım, Rezzak Allah’ım. Öyle bir gün gelecek ki, malın mülkün, çoluk ve çocuğun hiç bir fayda vermeyip, yalnız kalbi selim sahiplerinin fayda vereceğini şuera suresi 88. ayetiyle beyan ediyorsun. Buna inanarak mahsun gönüllerimizi, günahkar ellerimizi sana açarak yalvarıyoruz. Cümlemizi kalbi selim sahibi kullarının zümresine ilhak eyle.

Ey Hz Ibrahim'in elindeki bıçağa Hz Ismail'i kestirmeyen Allah'ım ey kuyunun dibindeki Hz Yusuf'a kervanı yetiştiren Allah'ım Ey Firavunun zulmunden Hz Musa'yı koruyan Allah'ım Ey nemrutun ateşine Hz Ibrahim'i yaktırmayan Allah'ım Ey Hz Eyyub'un derdine derman hastalığına şifa ızdırabına merhamet olan Allah'ım; Isra suresinin 82. ayeti ile, Kur’anın bir şifa olarak indirildiğini ilan ediyorsun. Mukaddes kitabımız Hz. Kur’anın hürmetine; hastalarımıza şifa, dertlilerimize deva, borçlularımıza eda, geçmişlerimize gani gani rahmet eyle Allah’ım.

Ey Feyyaz'ı mutlak Allah'ım malazgirt ovalarında at kişneten Dumlu pınar da düşmanla yaka yakaya dövüşen Çanakkale'de düşmana karşı büyük cesaret örneği gösterip Çanakkale geçilmez destanları yazdıran Ecdadın Ülkenin talan edildiği Anadolu'nun parçalandığı boğazların işgal edildiği bir dönemde kırk sekiz kişilik müfredatı ile 19 Mayıs 1919 Tarihinde Samsun'a çıkıp Kurtuluş meşalesini tutuşturan Anadolu'yu ayaklandıran düşmana karşı direnişi başlatan Düşmanın Afyon hudutlarına dayandığı zaman zeka ve cesareti ile düşmanı bozguna uğratıp Ordular ilk hedefiniz Akdeniz'dir Ileri taarruz emrini verenlerin de Ruhlarına gönderiyoruz ulaştır ve kabul eyle.

YA RAB; bu ezanlar ki, şahadetleri dinin temeli ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli diye haykıran Ezan dinmeyecek Bayrak inmeyecek diye kükreyen ecdadımızın da Ruhlarına gönderiyoruz ulaştır ve kabul eyle.

Ey Hallak-ı zülcelal olan Ulu Rabbimiz; Mümin suresinin 60. ayeti ile, Bana dua edin duanızı kabul edeyim diyorsun. Kaf suresinin 16. ayeti ile, Ben kuluma şah damarından daha yakınım buyuruyorsun. Bu ruh ve bu heyecanla sana dua ediyoruz. Dualarımızı kabul, ticaretlerimizi lentebur, amellerimizi mamur eyle.

Ey ikram edenlerin en cömerti olan Ulu Rabbimiz. Biliyoruz ki rahmetin gazabından üstün. Mağfiretin azabından geniştir. Cümlemize Ikram ve ihsanınla, rahmet ve mağfiretinle muamele eyle.

YA RAB; ruhumuzu kabartma. Kalbimizi karartma. Rızkımızı daraltma. Bizi senden başkasına yalvartma Allah'ım.
Kullanıcı avatarı
*CICIKIZ*
Daimi Üye
Daimi Üye

Mesaj gönderen *CICIKIZ* »

.....amin....... emeğine sağlık teşekkürler
Resim

ALışma bana,ne yapacağım beLLi oLmaz,bugün varım,yarın birden yok oLurum
Dokunma bana,kapanmamış yaraLarLa doLuyum
Sevme beni,yoğun duyguLarımda kayboLursun
Çözmeye çaLışma sakın,seninLe karışır iyice kördüğüm oLurum
Güveniyorsan kendine inandır beni aşkın varLığına,sonucunda öyLe bir aşk yaşatırımki,vazgeçemezsin,tutkun oLurum ..
YıkabiLirsen duvarLarımı,sakin bırakma beni,tüm tutkuLarım ve gücümün arkasında
haLa minik bir çocuğum,büyütemezsen kayboLurum

Resim
ResimTAKLITLERIMDEN SAKININ Resim
Resim
ENGÜZELRANA

Mesaj gönderen ENGÜZELRANA »

amin ellerine sağlık.... :flower: :colors: :flower: :colors: :flower:
Kullanıcı avatarı
muratt

Mesaj gönderen muratt »

tesekkur ederım arkadaslar destekledınız ıcın
Kullanıcı avatarı
BIDIBIDI
Web Master
Web Master
İletişim:

Mesaj gönderen BIDIBIDI »

ellerine sağlık, artık buradan bakarız dualara.. gerçekten güzel paylaşım..

AMIN.
Kullanıcı avatarı
sTRaLiS
Paylaşımcı Üye
Paylaşımcı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen sTRaLiS »

Emegıne saglık paylaşım ıcın tesekkurler.. :arrowu:
Resim Resimler Konusmaz Derler YALAN..O Gozler neler Anlatıyor Anlayana..Anlamak isteyene..
Resim

Vazgeçersen Kaybedersin

“Dualar” sayfasına dön