Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

2009 Şubat ayı Burç Yorumları Aslan

Çeşitli Astrologlardan Derlediğimiz , Yıllara ve Burçlara Göre Yorumları , Yılın Burç Yorumlarını Bu Forumda Bulacaksınız.
Kullanıcı avatarı
tatlı cadı
Kahraman Üye
Kahraman Üye
Konum: Önemli Olan Nerden Oldugun Degil,Nereye Gidecegin...
İletişim:

2009 Şubat ayı Burç Yorumları Aslan

Mesaj gönderen tatlı cadı »

Aslan

Aşk ve Ilişkiler
Sevgili Aslanlar Şubat ayı özellikle ciddi ilişkiler açısından yoğunluk arzediyor. Hatırlarsanız 20 Ocak tarihli günlük yorumunuzda yöneticiniz Güneş gezegeninin karşıt burcunuz Kovada başlayan seyrinden kısaca bahsetmiş ve 18 Şubat tarihine kadar devam edecek bu transit boyunca, ilişkinizle alakalı konularda partnerinizin daha özgür yaklaşımlar sergilemesi mümkündür demiştim. Ilişkisi sağlam temellere dayalı Aslanlar bu süreçte karşılıklı olarak fikirlerini paylaşım içinde olurken, bu süreçte sıradışı bir kişiyle tanışma olasılığınızın yüksek olduğundan söz etmiştim. Eğer evliliğinizde sorunlar varsa bu enerji altında birbirinize karşı anlayışlı olmanız, inatlaşmamanız, güven olgusunu ön planda tutmaya çalışmanız, gereksiz şeyler için birbirinizi üzmemeniz gerekmektedir diyerek bitirmiştim. Güneş astrolojik anlamı gereği siz Aslanlar için, hem yaşam canlılığınızın simgesi hem de kişisel odak noktanızın göstergesi olarak değerlidir. Eğer Güneşin ısı ve ışığı olmasaydı, kendimizi güçlü bir şekilde ifade etmemiz, yaratıcılığımızı ortaya koymamız imkansız olurdu. Güneş gökyüzünde her burç değiştirdiğinde sizler için diğer burçlara göre çok daha önemli bir anlamı vardır. Böylece bir ay boyunca hangi konularda odaklanacağınızı ve hangi meselelerde kendinizi güçlü bir şekilde ifade etmeye çalışacağınızı anlamamız mümkündür.
Yöneticiniz Güneşin bu süreçte Kova burcunda yani karşıt evinizde ilerlemesi ise, ister evlilik, isterse iş ortaklığınız olsun ki burada üstünde duracağımız nokta ilişkinizdir. Işte bu konuda partnerinizle yüz yüze gelerek kendinizi gözden geçirmeniz anlamına gelmektedir. Yani siz ve beraber olduğunuz kişi birbirinizi bir ayna gibi yansıtıyor olabilirsiniz. durum böyle olunca doğaldır ki, birbirinize olan tavrınız ilişkinizin kalitesinin de belirleyicisidir. Hani şu bildiğimiz söze uygun, ne ekersen onu biçersin anlamındadır.Güneş gezegeninin karşıt evinizdeki bu ilerleyişinin ilişkisinde sorun olanlar için anlamı, birbirinizin görüş yapısına müdahalede bulunmayın, saygı göstermeyi mutlaka biliniz demektir. Çünkü bunu yapmadığınız aranızdaki görüş ayrılığının daha fazla derinleşmesi, en ufak bir olayda dahi birbirinizle ters düşmeniz mümkündür. Tabi başında da söylediğim gibi bu ters düşme, beraberliği problemli olan çiftlerde çok daha ön plandadır. Yani sorunlar Güneş Kova burcu seyriyle tetiklenmiştir. Bu durumda yapılması gereken öncelikle ilişkinizin kalitesi üzerine düşünmenizdir. Yalnız şunu unutmayınız ki evlilik veya uzun süreli bir ilişkide, siz ve partneriniz birbirinizden apayrı kişilikler olduğunuzun bilinci içinde hareket etmelisiniz.
Kimlik duygunuz, amaçlarınız, hayattaki öncelikleriniz farklı olsa da, karşınızdaki kişi aracılığıyla tamamlandığınızı kabul etmelisiniz. Tabi ki bu durum kolay değil, hatta kimi zaman partnerimizi ilahlaştırdığımız kimi zamansa yerden yere vurduğumuz olmuştur. Oysaki beraberlik, kendi gücünüzü, iradenizi, değerlerinizi kaybetmek değil bilakis birlikte gelişmeniz, büyümeniz demektir. Güneş Kova burcunda ilerlediği süreçte özellikle evliliğinde ve ilişkisinde aradığını bulamamış Aslanlar tepkisel davranabilir ve 18 Şubat tarihine kadar beraberliklerinde sen ve ben çatışmasını sürdürebilirler. Benim özellikle Aslanlara tavsiyem bu dönemde eşleri ve ilişkileri hakkında daha gerçekçi bir gözlemde bulunmalarıdır. Çünkü, 4 Şubat Mars, ardından 14 Şubat Merkür gezegenlerinin de bu alanda ilerleyeceğini düşünürsek, ilişkisinde sorun olanların özellikle dikkatli olmaları gerekiyor. Kaldı ki Mars ve Güneş astrolojik olarak tetikleyici enerjilerdir. Yani olayların büyümesine, sorunların yüzeye çıkmasına ve elbirliği yapılmazsa ilişkinin neredeyse bitme noktasına gelmesine neden olabilirler.
Ayrıca bu enerjiler içinde Merkür gezegeninin Ocak ayında başlayan geri hareketinde sonra tekrar ilişki evinize girecek oluşu gösteriyor ki, henüz halledilmeyen problemler tekrar karşınıza çıkarak çözümlemenizi gerektirebilir. Ne olursa olsun paragrafın içinde de belirttiğim gibi, lütfen ilişkinizi gerçekçi bir şekilde gözden geçiriniz. Tarafsız objektif bir biçimde düşünün. Birbirinize ne kadar uygunsunuz bunun üzerinde durun. Çözüme kavuşturulmayan her sorunun birkaç ay sonra yine tekrarlanacağını bilerek Şubat ayını iyi değerlendirmeye çalışın. Şunu unutmayınız ki, gerçekten birbirini seven, birbiriyle kenetlenmiş ve yaşamı birlikte göğüslemeyi kabul etmiş çiftleri ne üçüncü kişiler ne de herhangi bir neden birbirinden ayıramaz. Eğer yapınızda çatlaklar varsa, bir parmak dokunuşu bile onu çökertmeye yeter. Ben bu üç enerjinin de, ilişkiniz adına iyi bir sınav olacağını, kendinizi gözden geçireceğinizi ve beraberliğinizin adını koyabilmenizde etkili olacağını düşünüyorum. Bana göre Şubat ayı ilişki anlamında en zorlanan burç mensuplarının sizler olacağını düşünüyorum. Umarım sevginiz bütün bu güçlükleri yenmenizde, kader birliği yapmanızda ve kenetlenerek yeni bir dönemi başlatmanızda etkili olur .
26 Ocakta meydana gelen Halkalı Güneş Tutulmasını tekrar hatırlatmakta uygun görüyorum. Bu enerji ilişkinizle alakalı yaşam alanınızda içten içe Şubat ayı boyunca etkisini sürdürecektir. Birazdan bu satırları gözden geçirdiğinizde, siz Aslanlar için bu oluşumun, ilişkiniz veya evliliğiniz konusunda meydana gelecek yeni değişimlerin işareti olarak son derece önemli olduğunu bir kez daha görebilirsiniz. Bu tutulma partnerinizin de simgesi olduğundan onun yaşamında meydana gelecek bir yeniliğin, sizin açınızdan önemini göstermektedir. Birbirinizin farklılıklarına rağmen ilişkinizin devamını, güçlenmesini ve yeni bir bakış açısı altında düzenlenmesini sağlayan bu güçlü enerji sayesinde beraberliğinizdeki sorunları kolaylıkla aşabilir ve bundan sonrasında hayatınızı çok daha olumlu bir şekilde yönlendirebilirsiniz. Bu enerji sıradışı ve oldukça orijinal gelişmelerin işareti olarak önemlidir. Merkür geri hareketinin bitimi ve Kova burcuna giriş zamanı olan, 14 Şubat ve sonrası, evlenmeyi düşünen Aslanlar için verebileceğim en olumlu tarihtir. Ilişkisi olmayanlar için de önemli olan bu enerji, hayatınıza girebilecek özel bir kişiyi göstermektedir.
Önümüzdeki bir ay, bu gelişmelerin hızlı bir şekilde akmasını sağlayıcıdır. Burada önemli olan sen ve ben demek yerine biz olmayı kabullenmeniz ve beraberliğinizi güçlendirmek adına gönül birliği içinde hareket etmenizdir. Böylece her ikiniz de yaşamınıza lezzet ve değer katabilirsiniz. Egonuza yenilmeden, ne şartlar içinde olursanız olun birlikte olmanın hazzını yaşamak için inançlı davranmalısınız. Bu oluşumun enteresan bir diğer etkisi ise, sorunlu evliliği olan, bir arada yaşamak zorunda veya ayrılmaya karar vermiş Aslanların, eşlerinden çok farklı karakterde bir kişinin yaşamlarına girmesi anlamına gelmektedir. Böylece eşinde bulamadığı özellikleri bu kişide yakalayabilir ve ihtiyaçlarını hiçbir yükümlülük altına girmeden karşılayan bu kişiyle doyurucu bir şekilde yaşamanın hazzına varabilirler.
Gelelim ciddi ilişkisi, evliliği olanlar dışında, yani aşk hayatı ve flörtler açısından Şubat ayının önemine. Bu konuda en etkili gezegen hareketi Venüsün 3 Şubat tarihinde başlayacak Koç burcu etkinliğidir. Bir Aslan için deneyimsellik son derece önemli. Venüsün bu tarihlerdeki enerjisi bize gösteriyor ki Aslanlar için bu tarih gerek seyahatler yoluyla ve gerekse birebir temas kurarak yeni insanlarla tanışmayı sağlayıcı. Özellikle aşk konusunda seyahatlerin fazlasıyla önemi var. Sevgiliniz şehir dışında yaşıyorsa veya yeni tanıştığınız kişi başka bir ülkedeyse, bir Aslan zihinsel açıdan ne kadar disiplinli düşünmek zorunda olsa da(Merkür bu tarihlerde oğlakta olduğu için) yine de bir parça nefes almak, rahatlamak isteyebilir. Eğer bekarsanız veya evliliğinizde sorunlar varsa, hatta uzun zamandır yalnızsanız, Şubat ayının size renklilikler sunacağı bu enerji altında isteseniz de sizi durdurmak zor olabilir. Eğer haritanızda ateş ve hava grubunda(koç, yay,ikizler, kova burcunda )Ay, Venüs, mars Jüpiter gibi gezegenlere sahipseniz, Venüs Koç burcu seyrinin sizi oldukça düşündürecek bir ilişki yaşatması mümkün diyebiliriz. Düşündürmesi şu nedenle. Venüs Şubat ayında Koç burcunda ilerlemesini sürdürürken, 6 Mart tarihinde yine bu burçta geri hareket yapacak. Geri hareket bildiğiniz gibi tekrar düşünme ve ele almak demek. O zaman tutkulu bu beraberliğin size hem cinsel hem de duygusal anlamda tam bir deneyim yaşatması mümkün. Peki kalıcı mı? Venüs seyrinde başlayan bir ilişki pek uzun ömürlü değildir. Fakat şu var ki eğer iki kişinin eşleşim haritasında kadersel bir durum varsa, ileriye yönelik sürme ihtimali de o denli fazladır.

Mesleki yaşamınızla ilgili Şubat ayındaki gelişmeleri iki gezegeninin seyri altında incelemek gerekiyor. Birincisi 31 Ocak tarihinde geri hareketi biten ve 14 Şubata kadar çalışma hayatınızla ilgili alanda ilerleyecek Merkür gezegeni, ikincisi ise kariyer evinizde 3 Şubat tarihinde başlayacak Venüs gezegeninin Koç burcu seyridir. Öncelikle Merkür gezegeninin ileri-geri hareketi nedeniyle tekrar Oğlak burcuna geri dönüşü ve ardından 31 Ocak tarihinde düz seyrine başlaması kimi Aslanlar için son derece önemli olabilir. Özellikle iş hayatınızla ilgili konularda, 26 Aralık 2008-2 Ocak 2009 tarihinde ciddi karar almaya çalışmış olanlarınız, konuştuğunuz konuları, yapmaya çalıştıklarınızı veya planladıklarınızı 14 Şubata kadar hayata geçirebilecek gücü kendinizde bulabilirsiniz. Benim öngörüme göre, o zaman girişimde bulunmaya çalıştığınızda henüz durumlar oturmamış olabilir. 4Ocak tarihinde Merkürün gölgeli günleri başlayınca da, geriye çekilmiş olabilirsiniz. Işte bu durumda olan Aslanlar için, 14 Şubata kadarki süre gayet önemli. Artık önünüzde pek engel olmadığına göre, şimdi bu meseleleri ele alarak o zamandan bu yana düşündüğünüz, hazırlıklarını tamamladığınız konuları hayata geçirebilir, belirsizlikleri ortadan kaldırmak için ciddi adımlar atmaya çalışabilirsiniz. Evet olasılıklardan bir tanesi olan ve bu yönde merakı olan kişiler için benim öngörüm bu şekildedir.
Şimdi gelelim, Merkür Oğlak burcu seyrinin başka ne gibi yansımaları olacağına. Merkür bildiğiniz gibi iletişim, haberleşme, çevrenizle bağ kurabilmek adına zihinsel açıdan odaklandığımız noktaları işaret etmekte. Oğlak burcunda ilerleyen Merkür ise, 14 Şubat tarihine kadar, zihinsel açıdan disiplinli ve gayet ciddi bir şekilde düşünerek hareket etmenin önemini gösteriyor. Işinizle ilgili konularda bir yandan Venüsün Koç burcu seyri altında aktif bir şekilde öne çıkmaya çalışırken diğer yandan yeri geldiğinde akıllı kararlar almak için dürtülerinize mani olmanız gerektiğini söyleyebiliriz. 3 Şubat tarihinde Venüs Koç burcunda ilerleyeceği için doğal olarak dürtüsel davranmamız mümkün. Yani çabuk yoldan sonuca ulaşmak ve bir an önce olumlu gelişmeler yaşamak isteyebiliriz. Fakat bu süreçte Merkürün Kova burcunda oluşu sizi ne olursa olsun sorunlarınızı sağduyulu bir şekilde çözmeniz gerektiğinin işaretidir. Öyle bir strateji uygulamalısınız ki, bilginizi ve tecrübenizi hem keşiflerde bulunarak genişletmeli, hem de, mesleki ihtisas alanınıza göre aktivitelere katılarak, güçlü ilişkiler kurmaya çalışmalısınız. Çünkü Venüs Koç enerjisi bir Aslan için deneyimsellik açısından gayet enerjik bir zamanı işaret ediyor. Aşk ve ilişkiler bölümünde bu enerjinin etkisinden söz etmiştim.
Aynı enerji kariyeriniz ve toplumsal yaşamınızla ilgili konularda da önemli. 14 Şubata kadar Merkür ciddiyet içeren Oğlak burcunda seyrederken Venüsün Koç burcundaki geçişi pek etkili olmayabilir. Çünkü iş yaşamınızdaki belirsizlik, dış dünyayla irtibatınızda sizi durdurabilir. Bir şeyler size engel çıkarıyor gibidir. Fakat 14 Şubat geldiğinde enerjiniz yükselmeye başlar. Daha özgür düşünmeye çalışırsınız. Kimi Aslanlar için ben Şubat ayındaki gelişmeleri farklı bir manada daha almaktayım. O da şudur. Bir ortaklık ilişkisi söz konusudur. Yani birisiyle veya birileriyle iş yapmayı düşünüyorsunuzdur. 14 Şubat tarihine kadar devam edecek sürecek Oğlak burcu seyrinde oturur düşünürsünüz veya kişilerle bir araya gelerek konuşabilirsiniz. Merkür Kova burcunda ilerlemeye başladığında ve Venüs gezegeni de bu arada Koç burcunda ilerlerken, bu işle ilgili ilişkilerinizi güçlendirmek amacıyla seyahatlerde bulunursunuz. Güneş Balık burcunda parasal kaynaklar evinize girdiğinde de, hayal kırıklığı yaşamamak için bu işle ilgili oturup düşünürsünüz. Tabi bu yazdıklarım bir kısım Aslanları ilgilendiriyor olabilir. Her Aslanın aynı durumları yaşayacağını söyleyemeyiz. Bu da olasılıklardan biridir.
Diğer bir olasılık ise, işinizle alakalı konularda Merkür Oğlak burcundayken işverenlerinizle görüşmelerde bulunursunuz, fikirlerinizi Venüs Koç sayesinde ateşli bir şekilde sunmaya çalışırsınız. Fakat burada dikkat edeceğiniz husus, sözleşmeler konusunda dikkatli olmak ve çıkarlarınızı iyi korumaya çalışmaktır. Çünkü 18 Şubat tarihinde yöneticiniz Balık burcunda ilerlemeye başladığında bağımlılıklarınız ve özverili tavırlarınız nedeniyle geri adım atmaya kalkışabilirsiniz. Bunun için işlerinizi sağlam bir kazığa bağlamanız son derece önemlidir. Bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise, kariyer evinizin yöneticisi olan Venüsün Koç burcunda ilerleyişinin astrolojik açıdan aslında son derece dikkatli kullanılması gereken bir enerji olduğudur. Çünkü denetlenmesi zordur. Dispozitör gücü olan Mars gezegeninin de bu arada Kovada seyrediyor oluşu, özgür ve kimi zaman egosantrik tavırlarınızla sabırsız davranmanızın mümkün olacağıdır. Şubat ayı her konuda bıçak gibi keskin olduğundan hani Güneş Balık burcuna girmemiş olsa, tümüyle radikal kararlara gebe olduğunu bile söylemek mümkündü. Benim önerim, kendinizi bilginizi, mantıklı ve gayet akılcı bir şekilde ifade etmeniz, asla ani ve sert kararlar almamanız ve risk altına girmemenizdir. Çünkü öyle bir dünyada yaşıyoruz ki, artık cesaret duygusunun altında muhakkak iyi bir strateji yatması gerekiyor. Yoksa adım attığınız hiçbir yeniliğin uzun süreli olması mümkün değil.

Finansal konularda iki enerjinin etkisi son derece önemli. Birincisi geri hareketi biten Merkürün Oğlak ve Kova burçlarındaki seyri, ardından başkaları kaynaklı yaşam alanınızda seyrini sürdürecek olan Güneş gezegeninin Balık burcundaki etkinliği. Öncelikle Merkür gezegeninin Oğlak burcu seyrinin maddi konularda sıkıntılı ve belirsizlik içeren süreci işaret ettiğini söyleyebilirim. Çünkü Oğlak burcu kendi doğası gereği, sağlama alma, kökleşmeye önem verme, olanı koruma, muhafaza etme anlamında olduğundan 14 Şubata dek parasal mevzularda dikkatli hareket etmeye çalışmak zorunludur. 14 Şubat sonrası Kova burcuna geçiş ise, iki anlamda olabilir. Eş veya ortaklarınız vasıtasıyla olan gelir durumunuzu işaret edebilir. Bu seyirden dört gün sonra başlayan yöneticiniz Güneşin Balık burcu etkinliği ise, parasal anlamda sınırlarınızdan kurtulmak kendinizi aşabilmek adına dışarıdan desteğe olan ihtiyacınız simgeleyebilir. Bu alan, eşiniz veya dış kaynaklı gelirleri gösterdiği için, bu yolla size yardımcı olunmasını beklediğinizi söyleyebiliriz. Yani geliriniz yetersiz ise, eşiniz veya başka kişilerin de size destek olmasını umabilirsiniz.
Böylece daha rahat bir nefes alabileceğinizi düşünürsünüz. Bu enerjinin bir başka yansıması ise, sizin eşinize sunduğunuz yardımı gösterebilir. Kimileriniz için anlamı ise, kredi başvuruları yoluyla rahatlamak istediğinizi gösterebilir. Fakat bu durumda öncelikle gelir durumunuza göre hareket etmeniz gerektiğini biliniz. Güneşin Balık burcu seyir zamanlarının hayal kırıklığı ve zihni bulanıklaştırıcı titreşimler taşıdığını göz ardı edemeyiz. Bazen hayal ettiklerimizi veya umduklarımız istediğimiz gibi gelişmeyebilir. Beklediğiniz yardımlar konusunda hiç ummadığınız durumlar söz konusu olur ve bu yüzden bizzat tek başınıza hareket etmeniz gerektiğinin farkına varabilirsiniz. Ayrıca siz gayet ateşli bir burcun mensubusunuz. Balık burcu seyir zamanları ise su grubu etkinliğinde olduğundan kimi zaman duyarlılık öylesine ön plandadır ki, gerçek dünyanın savaşından kaçabilirsiniz. Ben bu sürecin maddi açıdan dikkatli hareket edilmesi gereken kimseye güvenmeden hayalci davranmadan düşünerek elinizdekini tutmanız veya idareli kullanmanız anlamında olduğunu düşünüyorum. Biz tedbirli olalım da, gelişmeler güzel giderse sürpriz yaşamış oluruz.

Yeniay :8-9
(Ay gezegeninin Aslan burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay :22-23
(Ay gezegeninin Kova burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. Iyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz)
Mutlu ve başarılı bir Şubat ayı geçirmeniz dileğimle,
Resim Kaderimi Kendim Yazarım Sandım...
&
O BIZIM KAVUŞMAMIZ MAHSERE KALDI
Kullanıcı avatarı
denizindibi
Yıldızlaşan Üye
Yıldızlaşan Üye

Mesaj gönderen denizindibi »

ellerine sağlık tatlı cadı , valla sende olmasan

burç yorumu falan bulup okuyacağım yok,

emeğine sağlık :D :D
ResimResim
Kullanıcı avatarı
tatlı cadı
Kahraman Üye
Kahraman Üye
Konum: Önemli Olan Nerden Oldugun Degil,Nereye Gidecegin...
İletişim:

Mesaj gönderen tatlı cadı »

Sagol canım :melek:
Resim Kaderimi Kendim Yazarım Sandım...
&
O BIZIM KAVUŞMAMIZ MAHSERE KALDI

“Yıllık ve Aylık Burç Yorumları” sayfasına dön