Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

2008 Eylül Ayı Oğlak Burç YorumU

Çeşitli Astrologlardan Derlediğimiz , Yıllara ve Burçlara Göre Yorumları , Yılın Burç Yorumlarını Bu Forumda Bulacaksınız.
Kullanıcı avatarı
tatlı cadı
Kahraman Üye
Kahraman Üye
Konum: Önemli Olan Nerden Oldugun Degil,Nereye Gidecegin...
İletişim:

2008 Eylül Ayı Oğlak Burç YorumU

Mesaj gönderen tatlı cadı »

2008 Eylül ayı Burç Yorumları Oğlak

Aşk ve Ilişkiler

Sevgili Oğlaklar yaşamın zorlukları karşısında her zaman bir B planına sahip kişiler olarak eminim ki, yaz günlerinin rehavetine kapılmadan yapacaklarınız için şimdiden planlarınızı heybenizde tutuyorsunuzdur. Sizlerden gelen maillerde hep şu cümlelere rastlıyorum. Burada bir kez daha tekrarlamak istiyorum. Burada sunduğumuz ve genel anlamda yapılan tüm yorumlar kişiye özel değil, sadece burcunuzun aylık yansımaları olup, doğum haritanızdaki enerjiler nispetinde tutarlılık göstermektedir. Birçok Oğlak mensubundan başarılı bir yıl geçirdiklerini duyarken, bazılarınızın hatta çoğunluğunuzun hala daha mücadele vermesi de bu nedenledir. Jüpiter gibi ilahi güç ve genişleme, şans gezegeninden yararlanmanız, yönetici gezegeniniz Satürnün Başak burcu seyrinden olumlu istifade ederek hareket etmeniz ve hayatınızı yönlendirmeniz adına köşemizde sizlere tüm bilgilerimle yardımcı olmaya çalışıyorum.

Evet bana göre bu yıl sizin yılınızdır ve hala aynı düşünmekteyim. Hayattan ne beklediğinize bağlı olarak değişebilecek isteklerimizin önünde beliren engellerin aslında büyümek ve olgunlaşmak adına mihenk taşları olduğu gerçeğini gözardı etmememiz lazım. Bunu bütün danışmanlar olarak bu şekilde görmekteyiz. Fakat her enerjinin kendi içinde olumlu ve olumsuz kullanımlarını da bilmemiz lazım. Jüpiterin Oğlak burcu enerjisinden yararlanmanın yolunun kendi ihtisas alanınızda bilgi ve deneyim sahibi olmanızdan, yeteneklerinizi hayata uygularken sistemli ve düzenli çalışmanız gerektiğinden, işinizde ilerlemek istiyorsanız çağa uygun bir restorasyon yapılmasının lazım olduğundan, ilişkinizde mutlu olmak için doğru seçimlerde bulunmanız gerektiğinden birçok kereler bahsetmiştim. Eğer bunlar yapıldığı ve dikkate alındığı takdirde hala bazı terslik ve gecikmeler oluşuyorsa biliniz ki bunun nedenleri el iziniz gibi tek gerçeğiniz olan Doğum haritanızda saklıdır. Burada yazılan her enerjinin farkında olarak ama kendi yaşama bakış açınız gerçeğinden uzaklaşmadan köşemizdeki yorumlardan yararlanabilirsiniz. Hayatın düz bir rota olmadığı, inişlerin çıkışların ve virajlı yolların üzerinde yol alınsa dahi, yaşamak denilen sanatın ancak ve ancak içinizdeki özgüven, disiplinli çalışma ve sabır sayesinde başarılabileceği gerçeğini göz ardı edemeyiz.

Evet bu ön bilgilerden sonra gelelim Eylül ayında aşk ve ilişkileriniz konusundaki enerjilerinizi birlikte gözden geçirmeye. Ay içinde öncelikle ana burcunuz üzerinde ilerleyen ve Mayıs ayından bu yana geri harekette bulunan Jüpiterin 7 Eylül tarihinde bu durumunun sona ermesi ve düz seyirle yoluna devam etmesi, bana göre Jüpiterin ruhsal açıdan size kattığı değerler açısından önemli. Özellikle ilişkiniz konusunda Aralık 2007 yılından bu yana yaşanan gerçekler ışığında kimi zamanlar sizi oldukça yoran, tedirgin eden, iç aleminize yönelerek düşünceler içinde bırakan, kendi tutum ve davranışlarınızı olduğu kadar, partnerinizin de hal ve tavırları konusunda kimi zaman sizi karar noktasına getiren bu enerji, aslında yüreğinizden geçen isteklerinizle, ilişkinizin ham gerçekleri arasındaki ayrımın ortaya konmasında gayet faydalı bir enerjiydi. Mayıs 2008 itibariyle geri harekete geçen Jüpiter, tam da bu noktada dışarıdan bakıldığında biraz geri planda kalmış olsanız da aslında yüreğiniz ve beyninizin içindeki gerçeklerle barışmanız ve herşeyi tüm çıplaklığıyla görebilmeniz açısından sizi beslemiş olmalı. Şimdi bu enerjinin verdiği dersin büyüklüğü karşısında bu yılımız niye böyle şanssız geçiyor demek yerine, kendi gerçeğimin farkına vardım, nasıl bir seçimde bulunmam lazım geldiğini öğrendim, ilişkimin kalitesini belirledim ve bundan sonrası adına kendime yeni bir yön çizmem gerektiğini gördüm diyerek bu enerjinin size kattığı değerleri farketmeniz emin olunuz ki bundan sonraki güzel günlerin de işaretidir.

Jüpiter gezegeni Oğlak burcunda bir kez geri hareket yaptı ve bir daha burcunuzdan çıkıp, yine sizin yönetici gezegeniniz Satürn idaresindeki Kova burcuna girene kadar da tekrar içsel hesaplaşmalarda bulunmanıza gerek kalmadan yaşam yolunuzda düzgün bir şekilde ilerlemeniz adına sizi desteklemeye başlayacak. Biraz önce yazdığım cümleyi es geçmek istemiyorum. Jüpiterin Kova burcuna geçmesi de siz Oğlaklar için gayet etkilidir. Çünkü klasik astrolojide Kova burcunun yöneticisi Satürn gezegenidir. Bu da gösteriyor ki hala şansınız devam ediyor. Umarım sizi gülümsetebildim.

Yavaş seyreden Jüpiter gezegeninin bu etkisinden sonra Eylül ayındaki diğer enerjilerinizi incelediğimde aşk ve ilişkiler evinizden direk olarak geçen bir gezegen etkisi yok. Bu nedenle evlerin yönetici etkinliklerini ele almak durumundayım. Bu enerjilerden birisi de aşk evinizin yöneticisi Venüs gezegeninin Terazi burcundaki seyri önemli gözüküyor. Bu enerji meslek ve toplumsal statü evinizde konumlandığı ve ana burcunuzla kavuşum halinde olan Jüpiterle görünüm yaptığı için ortaya çıkan sonuç, aşk hayatınızla ilgili konulara gayet ciddi ve yaşınızdan olgun bir şekilde bakacağınızdır. Hatta bu durumda gecikmeler, yavaşlamalar olsa dahi yaşadığınız ilişkiye bir meslek gözüyle bile bakmanız mümkündür. Yani bu ilişkide başarı oranım nedir, karşımdaki insanın toplumsal imajı nedir? bana neler katabilir düşüncesi hakim olabilir. Bir oğlak için bu tarz bir bakış açısı yabancı olmayabilir. Çünkü o sağlamlık ve kaliteden yanadır. Yalnız Venüs gezegeninin bu süreçte Terazi burcundan geçiyor oluşu ve burcunuzla kare görünüm yani zorlu bir etkileşimde olması, ayrıca Merkür, Mars ile kavuşum yapacak oluşu, ilişkileriniz açısından paylaşım içinde olmanın, geçmişi bir yana koyarak önünüze bakmanın işareti olarak önem taşımaktadır.

Burada dikkat edilmesi gereken nokta, hayata bakış açınız, isteklerinizle, karşınızdaki kişinin size sunabilecekleri ve toplumsal statüsünün önemi üzerinde kesinlikle gerçekçi düşünmenizdir. Bu durumda beraberliğinizi kontrol altına almak ihtiyacınız yoğun olsa da, durumu kendi yüreğiniz ve beyniniz içinde tam olarak anlamadan oturtmadan illaki hakimiyet sağlamaya çalışmamanızdır. Bunu ne kendinize ne de partnerinize yapmayınız. Aranızdaki sorunların çözülmesi veya ilişkinizin düzgün bir seyirde yürümesi için kendi duygularınızdan vazgeçmeyiniz. Genelde bilinmez ama Oğlaklar ilişki konusunda bu yanlışa sıkça düşebilirler. Başkalarının duygularını önemser ama kendi istekleri söz konusu olunca ihmal ederler. Ayrıca bu enerji altında, karşınızdaki insanın sevgisi ve saygısını kazanmak adına illa yardımcı olmaya, onun tüm sorumluluklarını üstlenmeye çalışmayınız. Duygularınızı ve ilişkinizde ters giden şeylerin altını çiziniz ama bunu hakimiyet kurmak için yapmayınız. Bunlara dikkat etmeniz halinde Eylül ayı içinde ilişkinizle alakalı konularda sağlıklı bir karar verebileceğiniz gibi, yeni bir ilişkiyi de sağlam temeller üzerine oturtmuş olursunuz.

Iş ve Kariyer

Evet ilişkiler konusundan sonra şimdi odaklanacağımız alan meslek hayatınızla ilgili, Eylül ayında görülmesi muhtemel yansımalar üzerinde olacak. Bu alanda oldukça yoğun gezegen etkinliği söz konusu. Neredeyse bütün ana ışıklar dediğimiz gezegenler sırasıyla

19 Ağustos-4 Ekim(hala devam eden) Mars Terazi
29 Ağustos tarihinde başlayan 23 Eylül-15 Ekim arası geri hareket yapacak olan Merkür
30 Ağustos-24 Eylül Venüs ve son olarak
22 Eylül sonrası Güneş gezegeninin Terazi burcundaki seyri

Bunların tümü kariyer evinizde toplanacağı için doğal olarak duygusal hayatınızın yanısıra mesleki konular çok daha fazla önem teşkil edeceğe benziyor. Bu enerjilerden sizlere günlük yorumunuzda söz etmiştim. Hatırlatma olarak kısa bilgiler vereceğim.

Öncelikle meslek evinizin yöneticisi Venüs gezegeninden söz etmek istiyorum. 24 Eylül tarihine kadar devam edecek bu enerji, en başta kariyer yaşamınızla ilgili konularda yapılacak işbirliğinin simgesi olarak dikkat çekici görünüyor. Ardından ortaklık konularında ilerleme kaydedilmesi adına güçlü bir diplomasinin göstergesi olarak önemli. Tek başınıza hareketten ziyade diğer kişilerle ortaklaşa bir şekilde çalışmanız gerekiyor. Her ne kadar herşeyin denetiminiz altında olmasını arzulayan bir insan olsanız da, bu dönemde paylaşımı önemsemeniz gerekiyor. Venüs sanatsal çalışmalar, halkla ilişkiler konusunda da size bu süreçte yardımcıdır. Bu alanda sosyalleşmeniz adına sizi destekleyecek Venüs, işinizle alakalı konularda daha sosyal bir dönem geçirmeniz anlamına gelebilir.

Otorite konumunda bulunan insanlarla güçlü bağlar kurmak adına ince, nazik olmanız gereken bu süreçte güçlü bir bağ duygusu içinde hareket etmeniz size yararlar sağlayabilir. Eğer çalışmayan bir kişi iseniz, ki bu çok nadirdir. Eşinizin görevi dolayısıyla oluşan bir gelişim yaşamanız mümkündür. Ayrıca işinizle alakalı konulardaki denge ve uyumun göstergesi olan bu dönemde, içinde bulunduğunuz durumun başkalarının gözündeki yansımasını öğrenmeniz mümkündür. Paylaşım konusu önemli demiştim. Evet, hangi iş kolunda veya hangi görevde yer alırsanız alın, öncelikle herkesin yararına olacak şekilde düzenlemeler yapmanız lazımdır. Sanatsal konularda estetik ve duyarlılığın önemi büyüktür. Ayrıca bu dönem, mesleki konular aracılığıyla tanıştığınız bir kişiyle yakınlaşma veya aynı iş ortamında birlikte görev aldığınız bir insanla özel bir ilişki anlamına gelebilir.

19 Ağustos-4 Ekim tarihleri arasında Terazi burcundaki seyrine devam edecek Mars gezegeninin bir üst paragraftaki Venüs enerjisiyle karşılıklı etkileşim içinde olacağından, karşı karşıya geleceğiniz üst konumdaki kişilerle ilişkinizi düzgün, tutarlı ve dengeli bir şekilde korumanız halinde, hem iş ortamında iyi bir konuma gelmenizi sağlayıcıdır. Bu durum toplum içindeki yerinizi garanti altına almanızda da sizi destekleyici olabilir. Kendinizi ifade ederken, kişiliğiniz hangi yapıda olursa olsun, bu süreç içinde dikkatli ve ölçülü tavırlar göstermek, işbirliğine yatkın olmak, bencil davranmamak, paylaşımda bulunmak, içinde bulunan durumu, işin mahiyetini ve yer aldığınız ortamın şartlarını çok iyi anlamanız ve ona göre kendinizi ayarlamanız gerekiyor. Ne olursa olsun, tartışmalara girmek, illa benim isteklerim demek, başkalarının düşüncelerini umursamamak, anlamsız ve gereksiz konuların üstünde ısrarla durmanın size hiçbir faydası olmayacağı gibi, aksine zararlı sonuçlar da doğurabilir. Isteklerinizi sakin, güler yüzlü, gayet nazik bir dille anlatmaya çalışınız. Öyle ki, sizi dinleyen kişiler, gayet hoş ve saygılı biri olduğunuzu düşünmeliler.

Bu iş başvurularında olsun, şu anki işinizde olsun sizin için artı bir puan anlamına gelebilir. Üst konumda bulunan kişiler üzerinde iyi bir izlenim bırakmak için, ekip çalışmalarına duyduğunuz ilgiden söz edin. Hırslı biri olduğunuzu belirtin ama bir grubun içinde yer almanın ve herkese faydalı olmaya çalışmanın sizin için ne kadar önemli olduğundan söz edin. Daha sonra da beklentilerinizi ve isteklerinizi belirtin. Biraz önce söylediğim gibi bunları ifade ederken kullandığınız dil çok önemli. Sert tepkilerden uzak durunuz ve size yönelten vurucu okları geri çevirmenin yolunun, dimdik durmak yerine, esnek olmayı başarmanızdan geçtiğini unutmayın. Bu süreçte kilitleri açabilmenin yolu, fevri davranmamanız, bencillikten uzak durmanız, öfkenize yenilmemenizden geçiyor.

22 Eylül tarihine kadar devam edecek Güneş gezegeninin Başak burcu seyri siz Oğlaklar için, dünya görüşünüzü, fikirlerinizi, isteklerinizi ve kendi yaşam felsefenizi mükemmelleştirmek adına hareket edeceğinizin göstergesi olabilir. Çevrenizdeki dünyanın sınırları dışına çıkabilmeniz halinde sizin gerek çalışkanlığınız ve gerekse iş alanındaki ustalığınızı gösterebilmenizi destekleyici bu enerjiden yararlanarak atılımlarda bulunabilirsiniz. Başak burcu enerjisi altında, eksiklerinizi tamamlamanız, net olarak algılamanız mümkün olacağından kim olduğunuzu başkalarına ifade edebilmeniz de kolaylaşabilir. Günlük rutinizde detaylı işlerin yoğunluğu gündemde olacağından, görevlerinizi yerine getirirken otomatik olarak her bir noktanın üzerinde durmanız mümkündür. Titizliğiniz sadece yaptığınız işlerde değil, neredeyse her konuda etkili olacağından çevrenizdeki insanların veya girdiğiniz ortamların ne denli kusursuz olduğunu gözlemlemeye çalışmanız doğaldır. Tabi ki bunu abartmadan yapabilirseniz ve birlikte olduğunuz kişilere eleştirmeden yanaşabilirseniz gayet sağlıklıdır. Genelde bir Oğlak mütevazi davranmasını bilir. Fakat bu enerji altında ister istemez herşeye, ne kadar düzgün olduğu veya ne kadar faydalı olup olmadığı yönünde bakacağından, bazı insanlar tarafından sıkıcı bulunabilir. Çünkü hiç kimsenin kendisi kadar pratik ve sorumluluk sahibi olmadığını düşünebilir. Benim önerim bu süreçte her insana ve her olguya, illaki fayda ve zarar hesabı yapmadan, makul sınırlar içinde yanaşmanızdır. Özellikle eğitim hayatınız bu dönemin etkili konuları arasında yer alabilir. Seçimlerde bulunurken hizmet, sağlık, hukuk, iletişim, eğitmenlik, pazarlama, bilgi işlem gibi alanlarda tercihlerde bulunmanız mümkündür. Mecburi hizmet konusu, uzmanlaşma sınavları ve yabancı dil gibi konular da yine bu dönem içinde yoğunluk göstereceğiniz aktiviteler içinde yer alabilir. Benim tavsiyem seçimlerde bulunurken, konusunda uzman kişilerden destek almanız ve fikirlerini sormanızdır.

Para Durumunuz

Evet sonunda geldik finansal açıdan Eylül ayındaki durumunuzu incelemeye. Bu konuda geçtiğimiz ay oluşan Güneş Tutulmasının önemini fırsat bulduğunuzda köşemizden tekrar gözden geçirmenizi öneriyorum. Çünkü tutulmanın etkileri neredeyse bir yıllık süreyi kapsamakta. Evet bu ay içinde para evinizin ve burcunuzun yönetici gezegeni olan Satürn ön plana çıkıyor. Satürn gezegeninin Jüpiterle olan olumlu görünümü ise, parasal konularda bilgi, eğitim, kültürel konular, mesleki ihtisaslaşma, yabancılarla işbirliği, hizmete yönelik meslekler, sağlık alanları, yönetim organizasyon yoluyla gelir elde edilebilir. Ayrıca başkaları kaynaklı gelir evinizin yöneticisi olan Güneşle kavuşum halinde olacak Satürn gezegeni, büyükleriniz veya güçlü insanlardan görebileceğiniz desteğin de göstergesi olarak önemlidir.

Ayrıca bu süreçte Satürn gezegeninin meslek evinizde transit halinde olan gezegenlerle zorlu bir etkileşimi olsa da, Venüs gezegeninin güçlü konumda olması nedeniyle, otoritelerle olan görüş alışverişiniz, çalışkanlığınız, bilgi ve tecrübeniz ve herşeyden önemlisi kurduğunuz güçlü irtibatların size iş başvurularınızda olduğu gibi, mesleki görüşmelerde parasal açıdan geri yansımaları olabileceğini söylemek mümkün. Tabi Merkür gezegeninin 23 Eylül-15 Ekim tarihleri arasında geri harekette olacağını düşünürsek eğer başlangıç tarihine kadar iş konusunda bir haber çıkmazsa, bu geri plandaki bazı durumların görüşüldüğü anlamına gelebilir .Sabırlı olmanız faydalıdır. Siz de maddi görüşmelerinizi bu tarihe kadar yapmanız gerektiğini, bu tarih aralığı içinde ise beklemede kalmanız gerektiğini biliniz. Fakat şu da var. Eğer siz çok önceden araştırıp, olumlu olacağını düşünüyorsanız, her türlü incelemeden geçirdiyseniz bu tarih aralığı içinde girişimde bulunmanızda bir sakınca yoktur. Ayrıca parasal konularda etkili olan Jüpiterin geri hareketinin bitimi ise, maddi konularda sizi destekleyici olabilir. Jüpiterin bir burçtan 12 yılda bir geçtiğini düşünürsek, bu şans eninde sonunda kendini bir şekilde size hissettirecektir. Siz yeter ki, inancınızı yüksek tutunuz, sağduyulu davranınız, geleceğe giden yolda umutlu yürüyünüz, yeni projelere ve planlara açık olunuz, eskiye bağımlı kalmak yerine, yenililikleri öğrenerek, bilgilenerek kendinizi geliştirmeye devam ediniz.
Resim Kaderimi Kendim Yazarım Sandım...
&
O BIZIM KAVUŞMAMIZ MAHSERE KALDI

“Yıllık ve Aylık Burç Yorumları” sayfasına dön