Buena Vista Social Club

-BıdıBıdı Hatırlatıyor- Köşesinde Yayımladığımız Tüm Olayları (Bayramları , yarışmaları , sergileri , festivalleri, organizayonları..vb) Bu Bölümde Arşivliyoruz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
BIDIBIDI
Web Master
Web Master
Mesajlar: 8611
Kayıt: 01 Haz 2006, 03:01
Elindeki Nakit: Kilitli
İletişim:

Buena Vista Social Club

Mesaj gönderen BIDIBIDI » 16 Nis 2009, 09:35

Küba'nın müzik dünyasına armağanı, efsanevi BUENA VISTA SOCIAL CLUB, 12 kişilik ekibiyle 28 ve 29 Nisan tarihlerinde Istanbul ve Ankaralı müzik severlerle buluşuyor.


Manuel 'Guajiro' Mirabal (Trompet)
Guajiro, 50 yılı aşkın süredir Küba müzik sahnesinin en önemli isimlerinden biridir ve bu süre boyunca Küba'nın en önemli müzisyenleriyle gerek albümlerinde gerek sahnede beraber çalışmıştır. Guajiro, World Circuit etiketiyle 1996 yılında Havana merkezli yayınlanan ve büyük başarı sağlayan üç önemli albümde de yer almıştır, bu albümler; Afro-Cuban All Stars ile 'A Toda Cuba Le Gusta', 'Buena Vista Social Club', ve 'Introducing RubGonzBuena Vista serilerinin en önemli üyelerinden olan ve Ibrahim Ferrer'in turne ekibinde de yer alan bu önemli müzisyen, 2004 yılında Latin Grammy ödüllerine aday olan Buena Vista Social ClubPresents Manuel Guajiro Mirabal adlı albümünü yayınlamıştır.

Jesus "Aguaje" Ramos (Trombon)
Aguaje, 1951 yılında, National School of Arts adlı okulda müzik eğitimine başladığı yer olan Pinar del Rio'da dünyaya geldi. 1979 yılına kadar yerel gruplarda trombon çalan Aguaje, sonradan Havana'ya yerleşti ve bayan üyelerden oluşan üçlü Los D'Aida adlı grupta çalmaya başladı. Aynı sene "Estrellas de Areito" kayıtlarında da yer aldı. Aguaje, World Circuit Recordings etiketiyle yayınlanan Buena Vista Social Club ve Afro-Cuban Stars albümlerinde yer aldığı gibi, Ibrahim Ferrer, RubGonzve Omara Portuondo ile turnelerde bulundu. Kendisi aynı zamanda RubGonzmüzik direktörlüğünü üstlenmiştir ve 1997'den beri de Buena Vista Social Club projeleri kapsamında dünyayı turlamaktadır.

Manuel Galban (Gitar ve Klavye)
Manuel Galban, o bir gitarist, bir piyanist, bir klavyeci ve aynı zamanda aranjör, Cuba müziğinde tabiri caizse bir "okul"dur. Kendisi yıllarca, Küba'nın en önemli gruplarından Los Zafiros'un müzik direktörlüğünü yapmıştır. Galban liderliğinde grup, Küba sounduna eklektik doo-wop, balladlar, bolerolar, soul, samba, rumba ve twist gibi farklı aromaları da katmıştır. Galban 1998 yılında Ibrahim Ferrer'in albümünde çalmış aynı zamanda Ry Cooder ile de ortak bir projeye imza atmış ve bu ekibin 2004 tarihli albümü 'Mambo Sinuendo' müzik dünyasının en prestijli ödülü olan Grammy'e layık görülmüştür. Galban şahsına münhasır gitar stilini Cachaito Lopez'in "Cachaito" ve Ibrahim Ferrer'in "Buenos Hermanos" adlı albümlerinde de tüm müzik severlerin beğenisine sunmuştur.


Istanbul konseri: 28 Nisan 2009 Salı - santralistanbul - 21.00

Ankara konseri: 29 Nisan 2009 Çarşamba - Anadolu Gösteri Kongre Merkezi - 21.00


Bilet fiyatları
1. Kategori: 120,00 TL
2. Kategori: 99,50 TL
3. Kategori: 78,00 TL
4. Kategori: 56,00 TL
5. Kategori: 45,00 TL Ayakta


Cevapla

“Geçmiş Etkinlikler” sayfasına dön