Alvin Ailey American Dance Theater

-BıdıBıdı Hatırlatıyor- Köşesinde Yayımladığımız Tüm Olayları (Bayramları , yarışmaları , sergileri , festivalleri, organizayonları..vb) Bu Bölümde Arşivliyoruz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
BIDIBIDI
Web Master
Web Master
Mesajlar: 8611
Kayıt: 01 Haz 2006, 03:01
Elindeki Nakit: Kilitli
İletişim:

Alvin Ailey American Dance Theater

Mesaj gönderen BIDIBIDI » 11 Eyl 2008, 00:39

Dünyanın en tanınmış dans topluluklarından Alvin Ailey American Dance Theater, 50. yıl turnesi kapsamında Istanbul'a geliyor.

IKSV'nin HSBC Özel Bankacılık sponsorluğunda düzenlediği gösteriler, 17 Eylül Çarşamba, 18 Eylül Perşembe ve 19 Eylül Cuma günleri saat 20.30'da Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleşecek.

50 yılda 6 kıtada 71 ülkede 21 milyon izleyicinin karşısına çıkan Alvin Ailey American Dance Theater, Istanbul gösterilerinde 50 yılı aşkın süredir dünyanın dört bir yanında kapalı gişe sahneledikleri klasik baleden modern, caz ve etnik dansa kadar farklı tarzları bir araya getiren koreografileri "Night Creature", "Solo", "Love Stories" ve "Revelations"ı gospel, caz ve popüler müzikler eşliğinde sahneye taşıyacak.

Alvin Ailey önderliğinde bir grup Afrikalı-Amerikalı modern dansçı tarafından kurulan ve ilk performanslarından itibaren Amerikan dansının algılanışını tamamen değiştiren Alvin Ailey American Dance Theater tüm dünyada Amerika'nın en çok takdir edilen uluslararası kültür elçilerinden biri olarak da tanınıyor.

Alvin Ailey American Dance Theater'ın sanat direktörlüğünü Alvin Ailey'nin 1989'daki zamansız ölümünden bu yana vasiyeti üzerine koreograf Judith Jamison ve yardımcı sanat direktörü Masazumi Chaya sürdürüyor.

50. Yıl turnesine Istanbul'dan önce eylül ayının ilk haftasında Tel Aviv'de başlayacak olan Alvin Ailey American Dance Theater, Istanbul'daki üç gösterinin ardından Romanya, Yunanistan, Ispanya ve Italya'nın farklı şehirlerinde turneye devam edecek.

Daha önce yalnızca bir kez 1977 yılındaki 5. Istanbul Festivali'ne gelmiş olan Alvin Ailey American Dance Theater 50 yılda 6 kıtada 71 ülkede 21 milyon izleyicinin karşısına çıktı.

Gösterinin bilet fiyatları 130 YTL, 90 YTL, 60 YTL, 45 YTL (balkon) ve öğrenci 20 YTL olarak satışa çıktı. Lale Kartı üyeleri her zaman olduğu gibi yine öncelikli alacakları biletlerinde %25'e varan Lale Kartı özel indirimlerinden yararlanabiliyorlar.


Cevapla

“Geçmiş Etkinlikler” sayfasına dön