Reincarnation Of Art - Art Reincarnated Through Music

-BıdıBıdı Hatırlatıyor- Köşesinde Yayımladığımız Tüm Olayları (Bayramları , yarışmaları , sergileri , festivalleri, organizayonları..vb) Bu Bölümde Arşivliyoruz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
BIDIBIDI
Web Master
Web Master
Mesajlar: 8611
Kayıt: 01 Haz 2006, 03:01
Elindeki Nakit: Kilitli
İletişim:

Reincarnation Of Art - Art Reincarnated Through Music

Mesaj gönderen BIDIBIDI » 08 Tem 2008, 14:05

Ressam Pınar Çakmak Lucca Art'da eski klasiklere yeniden nefes veriyor. 18 Haziranda başlayan "Reincarnation Of Art - Art Reincarnated Through Music" başlıklı sergi, 1 Ağustos 2008 tarihine kadar devam edecek..

Ressam Pınar Çakmak, ilk kişisel sergisini 18 Haziran'da Lucca'da açıyor. Godward, Rosetti gibi ünlü ressamların şaheserlerini müzik ile yeniden yorumlayan Pınar Çakmak "Reincarnation Of Art - Art Reincarnated Through Music" başlıklı sergisiyle ilk kez sanatseverlerle buluşuyor. En büyük esin kaynağının müzik olduğunu söyleyen sanatçı, tuval üzerine "giclee printing" metodu ile gerçekleştirdiği resimleriyle eski klasiklerin içindeki şarkıyı keşfe çıkıyor

Lucca, 18 Haziran'dan itibaren Ressam Pınar Çakmak'ın dijital resimlerinden oluşan sergiye ev sahipliği yapacak. 12-13 yaşlarından beri yağlı boya resim yapan sanatçı "giclee printing" adı verilen farklı bir teknikle dijital ortamda çalışarak eski klasikleri yeniden yorumluyor.

Bouguereau, Godward veya Rosetti gibi ünlü ressamların şaheserlerindeki ihtişamı veya duyguyu artık yakalamanın mümkün olmadığını ve zamanımızın temposunun değiştiğini söyleyen sanatçı, çalışmalarıyla eski klasiklerin yeniden nefes almaya başladığını söylüyor. Sanatçı, yeniden yorumladığı eserlerle Bouguereau'nun "Cupid and Psyche' adlı eserindeki hüzün ve vahşeti, Godward'ın güzel kadınlarının içindeki heyecanı, hayalperestliği ve canlılığı ortaya çıkarıyor. Ressam Pınar Çakmak'ın dokunuşlarıyla klasikler artık birer kalıntı olmaktan çıkarak, yeniden doğuyor, nefes alıyor ve günümüze taşınıyorlarSergi 18 Haziran 01 Ağustos 2008 tarihleri arasında Lucca'da

Lucca : Cevdetpaşa Cad. No:51/A Bebek - 0212 - 257 12 55

Lucca Hakkında: Lucca günün her saatindeki "mood"unuza hitap eden, sabahları gazete okuyup espresso veya hot chocolate içebileceğiniz, günlük taze kek-pasta ve özel çay-kahve listesindeki çeşitleri tadabileceğiniz, işten ara verip öğlen keyifli bir yemek yiyebileceğiniz, aksam yemeği yiyip, değişik kokteyller ve özel şaraplar içebileceğiniz, barda çene çalıp müzik dinleyebileceğiniz asıl hedefi konuklarına hoşça vakit ve kaliteli hizmet sunmak olan şık bir Caf'dur.

Lucca'nın en önemli özellikleri rahat lokasyonu, günün her saatinde sunulan farklı yemekleri ve içecekleri ve her şeyden önemlisi şıklık ve sosyalliğin, rahatlık ve samimilikle bir arada olması. Lucca, özellikle Satsuma Votka gibi kendi geliştirdiği yaratıcı kokteyleri, popüler haftasonu kahvaltı ve brunch'ları, eğlence öncesi akşam yemekleri ve hareketli kalabalığı ile dikkat çekiyor. Özellikle geceleri çok hareketlenen Lucca, Gilles Peterson, DJ Deep ve Jazzanova gibi dünyaca ünlü DJ'lerin performanslarını sergiledikleri gecelere de ev sahipliği yapıyor.


Cevapla

“Geçmiş Etkinlikler” sayfasına dön