8 Kadın Ressam 8 Bakış

-BıdıBıdı Hatırlatıyor- Köşesinde Yayımladığımız Tüm Olayları (Bayramları , yarışmaları , sergileri , festivalleri, organizayonları..vb) Bu Bölümde Arşivliyoruz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
BIDIBIDI
Web Master
Web Master
Mesajlar: 8611
Kayıt: 01 Haz 2006, 03:01
Elindeki Nakit: Kilitli
İletişim:

8 Kadın Ressam 8 Bakış

Mesaj gönderen BIDIBIDI » 15 Mar 2008, 01:56

Yetenek Sanat Merkezi 8 Mart-26 Nisan 2008 tarihlerinde Demet Yersel, Dilek Işıksel, Gülseren Südor, Gülsün Erbil, Hale Sontaş, Mina Sanver, Nevbahar Aksoy, Neveser Aksoy'dan "8 Kadın Ressam 8 Bakış" sergisini sunuyor.

Demet Yersel'in resimlerinde iki ana ve iç içe örülü tema var : Kadın ve hüzün. Yaşadıkları ve yaşayacakları ile, beraberlikleri ve iletişimsizlikleri ile bu gölge figürler, belli belirsiz kent silüetleri önünde yer alıyor.

Dilek Işıksel Istanbul'un ruhunu, kendine özgü düşsel, şiirsel ve sembolik bir dünya yorumuyla, soyut renk ve leke düzenlemeleriyle gerçekleştiriyor.

Gülseren Südor, organik kalıntılar, çıplak ağaç dalları, örtü kıvrımlarıyla çevrelediği, sarmaladığı kadınları, fantastik gerçekçi üslubuyla yorumluyor.

Mevlana'nın barış, sevgi, hoşgörü çağrısından esinlenerek, soyut resme kavram yükleyen Gülsün Erbil, karışık teknikteki son çalışmarında, ''Gebe'' serisiyle dünyanın Atatürk'e ve Atatürk'ün çağcıl değerlerine ve barışa gebe olduğunu vurguluyor.

Kadının yaşamsal değerleri yaşadığı yüzyılın değerleri ile aynı olmalı diyen Hale Sontaş, kadın temasındaki son çalışmalarında, çağdaş bakış açısını yorumluyor.

Mina Sanver çen zamanadlı düzenlemesinde, film şeridi karelerinde, düşüncelerinin ve yaşadıklarının süreç içinde görünür hale getirilen resimler olarak bakılmasını istiyor.

Sokaklardaki günlük yaşamı tüm çelişkileri ile ele alan Nevbahar Aksoy, pazaryerlerindeki kadınları yalın renk ve biçimlerle yansıtıyor.

Neveser Aksoy evdeki kadının dış dünya ile iletişim yeri bakışını, tuval resimlerinin yanısıra, tahta, cam, kumaş, kum gibi malzemeleri de kullanarak yorumluyor.

YETENEK SANAT MERKEZi
Halas Sokak No: 26 Beyoğlu-ISTANBUL
Tel : (0212) 244 17 80
E-mail: yeteneksanatmerkezi@gmail.com
Ziyaret saatleri: Pazar-Pazartesi hariç hergün 13.00-18.00 arası


Cevapla

“Geçmiş Etkinlikler” sayfasına dön