Siemens Opera Yarışması 10. yılında!

-BıdıBıdı Hatırlatıyor- Köşesinde Yayımladığımız Tüm Olayları (Bayramları , yarışmaları , sergileri , festivalleri, organizayonları..vb) Bu Bölümde Arşivliyoruz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
BIDIBIDI
Web Master
Web Master
Mesajlar: 8611
Kayıt: 01 Haz 2006, 03:01
Elindeki Nakit: Kilitli
İletişim:

Siemens Opera Yarışması 10. yılında!

Mesaj gönderen BIDIBIDI » 15 Mar 2008, 01:45

Ilk kez düzenlendiği 1998 yılından bu yana operaya gönül veren genç yeteneklerin her sene sabırsızlıkla beklediği Siemens Opera Yarışması’nın bu yıl onuncusu düzenleniyor..

Siemens'in, Istanbul Devlet Opera ve Balesi Başrejisörü Yekta Kara'nın danışmanlığında gerçekleştirdiği Siemens 10. Opera Yarışması bu yıl da genç sanatçıların yeteneklerini sergileyecekleri kıyasıya bir mücadeleye sahne olacak.
Siemens 10. Opera Yarışması'nın ön elemeleri 25 Mart tarihinde düzenlenecek. Yarı final ve final ise 26-27 Mart tarihlerinde halka açık olarak gerçekleştirilecek. Sonuçlar, 28 Mart akşamı dereceye giren sanatçıların sahne alacağı ödül töreninde açıklanacak.

Yarışmanın birincisi Karlsruhe Operası'nda bir yıllık burs ve Goethe Institut Inter Nationes Istanbul'da 4 aylık Almanca bursu; ikincisi Salzburg Mozarteum Müzik Akademisi'nde 6 haftalık yaz bursu ve Goethe Institut Inter Nationes Istanbul'da 2 aylık Almanca bursu; üçüncüsü ise 2000 Avro para ödülü kazanacak. Seçici Kurul'un Istanbul Devlet Opera ve Balesi Başrejisörü Doç. Yekta Kara, Devlet Sanatçısı Mete Uğur, Dresden Operası Genel Sanat Yönetmeni Prof. Gerd Uecker, Karlsruhe Operası Genel Sanat Yönetmeni Achim Thorwald ve Siemens Kurum Temsilcisi Özen Incecik'ten oluştuğu yarışmaya T.C. vatandaşı olan ve 1 Ocak 1978'den sonra doğan tüm opera sanatçıları katılabilecek.

Son başvuru tarihi 21 Mart 2008 olan yarışma ile ilgili detaylı bilgiye www.siemens.com.tr/opera
adresinden ulaşılabilir.


Cevapla

“Geçmiş Etkinlikler” sayfasına dön