Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

*18 aylık bebeğin beyninin bir kısmı alındı *

BidiBidi.Com Site Arşivi.Sitemizdeki Eski Haberler , Etkinlikler , Yarışmalar , Tebrikler , Kutlamalar.. vb. Gibi Haber ve Hatıra Değeri taşıyan Eski Konuların Toplandığı Yerdir.
Kullanıcı avatarı
*CICIKIZ*
Daimi Üye
Daimi Üye

*18 aylık bebeğin beyninin bir kısmı alındı *

Mesaj gönderen *CICIKIZ* »

Resim

18 aylık bebeğin beyninin bir kısmı alındı
Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Nöroşirürji Ana Bilim Dalı'nda yapılan ameliyatla, ''Sturge-Weber Sendromu'' tedavisi gören 18 aylık Rümeysa Karakaya'nın beyninin sol tarafının belli bölgeleri çıkarıldı.

EÜ Tıp Fakültesi Pediyatrik Nöroşirürji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yusuf Erşahin, yaptığı yazlı açıklamada, tıpta ''Sturge-Weber Sendromu'' adı verilen hastalık nedeniyle bebeğin yüzünün her iki yanında şarap lekesine benzer kızarıklıkların yanı sıra beyninde de anormal kılcal damarlar bulunduğunu, zaman içinde beyindeki bu anormal damarların kireçlendiğini ve beyin dokusunda erime yarattığını belirtti.

Beyindeki anormal kılcal damarlar nedeniyle elektrik akımının oluşarak, sara nöbetlerinin meydana geldiğini ifade eden Erşahin, Karakaya'nın sorunlu olan beyninin sol tarafındaki belli bölgeleri çıkartarak, elektrik akımını ortadan kaldırdıklarını ifade etti.

Zaman içinde hastanın nöbetlerinin ortadan kalkacağını ve yüzündeki kızarıklıklar için de ilerideki yaşlarında lazer tedavisi uygulanacağını bildiren Erşahin, ''Söz konusu rahatsızlık ender görülür.

Hastalığın nedeni belli değil. Doğumsal anomali olarak görülüyor. Şimdiye kadar herhangi bir genetik bozukluk tespit edilmiş değil. Hamileliğin 5 ve 8. haftasında beyin zar ve damarlarıyla beyin kabuk tabakası oluşurken, hastalık meydana geliyor''dedi.
Resim

ALışma bana,ne yapacağım beLLi oLmaz,bugün varım,yarın birden yok oLurum
Dokunma bana,kapanmamış yaraLarLa doLuyum
Sevme beni,yoğun duyguLarımda kayboLursun
Çözmeye çaLışma sakın,seninLe karışır iyice kördüğüm oLurum
Güveniyorsan kendine inandır beni aşkın varLığına,sonucunda öyLe bir aşk yaşatırımki,vazgeçemezsin,tutkun oLurum ..
YıkabiLirsen duvarLarımı,sakin bırakma beni,tüm tutkuLarım ve gücümün arkasında
haLa minik bir çocuğum,büyütemezsen kayboLurum

Resim
ResimTAKLITLERIMDEN SAKININ Resim
Resim

“Arşiv” sayfasına dön