Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

*öss ye harcanan servet*

BidiBidi.Com Site Arşivi.Sitemizdeki Eski Haberler , Etkinlikler , Yarışmalar , Tebrikler , Kutlamalar.. vb. Gibi Haber ve Hatıra Değeri taşıyan Eski Konuların Toplandığı Yerdir.
Kullanıcı avatarı
*CICIKIZ*
Daimi Üye
Daimi Üye

*öss ye harcanan servet*

Mesaj gönderen *CICIKIZ* »

Öss’ye Harcanan Servet: 8 Milyar Dolar

DPT raporunda Türkiye’de ÖSS’ye hazırlık için aileler tarafından yapılan masrafların toplamının yılık 8 milyar doları geçtiğine dikkat çekildi.

Devlet Planlama Teşkilatı’nın yüksek öğretim raporunda, Türkiye’deki eğitim harcamalarının yüzde 63,6’sının kamu kaynaklarından karşılanırken, yüzde 36,39′unun özel kaynaklardan karşılandığı tespit edildi.

DPT raporunda Türkiye’de ÖSS’ye hazırlık için aileler tarafından yapılan masrafların toplamının yılık 8 milyar doları geçtiğine dikkat çekilerek, bu rakamın okullaşma ve eğitim kalitesinin arttırılması ile doğrudan istihdama yönelik başka yatırımlar için düşünüldüğünde zaten ÖSS önündeki yığılmaların kendiliğinden aşılacağı vurgulandı.

DPT Dokuzuncu Kalkınma Planı çerçevesinde hazırladığı Yüksek Öğretim Özel Ihtisas Komisyonu Raporu’nda Türkiye’deki eğitim harcamalarının yüzde 63,6’sının kamu kaynaklarından karşılanırken, yüzde 36,39′unun özel kaynaklardan karşılandığı tespit edildi. Raporda, “Bir ÖSS adayına ÖSS hazırlığı için harcanan ortalama rakam 2,305 YTL (1,646 ABD Doları) olarak görülmektedir.”
Resim

ALışma bana,ne yapacağım beLLi oLmaz,bugün varım,yarın birden yok oLurum
Dokunma bana,kapanmamış yaraLarLa doLuyum
Sevme beni,yoğun duyguLarımda kayboLursun
Çözmeye çaLışma sakın,seninLe karışır iyice kördüğüm oLurum
Güveniyorsan kendine inandır beni aşkın varLığına,sonucunda öyLe bir aşk yaşatırımki,vazgeçemezsin,tutkun oLurum ..
YıkabiLirsen duvarLarımı,sakin bırakma beni,tüm tutkuLarım ve gücümün arkasında
haLa minik bir çocuğum,büyütemezsen kayboLurum

Resim
ResimTAKLITLERIMDEN SAKININ Resim
Resim

“Arşiv” sayfasına dön