Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

..:: Ayedaş'ın özelleştirme ihale süreci iptal ::..

BidiBidi.Com Site Arşivi.Sitemizdeki Eski Haberler , Etkinlikler , Yarışmalar , Tebrikler , Kutlamalar.. vb. Gibi Haber ve Hatıra Değeri taşıyan Eski Konuların Toplandığı Yerdir.
Kullanıcı avatarı
scakir16
İletişim:

..:: Ayedaş'ın özelleştirme ihale süreci iptal ::..

Mesaj gönderen scakir16 »

Ayedaş'ın özelleştirme ihale süreci iptal
Ankara - Özelleştirme Idaresi Başkanlığı (ÖIB), Başkent Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (Başkent EDAŞ) ve Sakarya Elektrik Dağıtım Anonim Şirketinin (SEDAŞ) özelleştirme ihale sürecine devam edilmesine karar verdi.

ÖIB, Istanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım Anonim Şirketinin (AYEDAŞ) özelleştirme ihalesinin ise iptal edildiğini açıkladı.

ÖIB'den yapılan yazılı açıklamada, Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketine (TEDAŞ) ait Başkent EDAŞ, AYEDAŞ ve SEDAŞ'taki yüzde 100 oranındaki hissenin blok olarak satış yöntemiyle özelleştirilmesi amacıyla 31 Ağustos 2006 tarihinde ihaleye çıkıldığı, ancak söz konusu ihalelerin Özelleştirme Yüksek Kurulunun (ÖYK) 8 Ocak 2007 tarihli kararı ile ertelendiği hatırlatıldı.

Açıklamada ÖYK'nın, 22 Nisan 2008 tarihli kararı ile Başkent EDAŞ ve SEDAŞ'ta ihale sürecine devam edilmesine ve sürece ilişkin tarihlerin ÖIB tarafından belirlenmesine, AYEDAŞ'ın özelleştirme ihalesinin ise iptal edilmesine karar verdiği bildirildi.

ÖIB açıklamasında şöyle denildi:''Ihale sürecindeki erteleme nedeniyle; Başkent EDAŞ ve SEDAŞ ihalesinde ön yeterliliği geçen tüzel kişi/ortak girişim gruplarına 30 Nisan 2008 ile 19 Mayıs 2008 tarihleri arasında güncellenen bilgileri inceleme imkanı verilecek. Son teklif verme tarihi 10 Haziran 2008, saat 16.00 olarak değiştirilmiştir.

Ayrıca, Meram Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (MEDAŞ) ile Aras Elektrik A.Ş.'nin ihale süreci ise önümüzdeki hafta başlatılacaktır.''

AA
http://img518.imageshack.us/img518/7813/ar13lt3pw6.jpg

“Arşiv” sayfasına dön