Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

Albaraka Türk'ten miniklere kitap

BidiBidi.Com Site Arşivi.Sitemizdeki Eski Haberler , Etkinlikler , Yarışmalar , Tebrikler , Kutlamalar.. vb. Gibi Haber ve Hatıra Değeri taşıyan Eski Konuların Toplandığı Yerdir.
Kullanıcı avatarı
diala

Albaraka Türk'ten miniklere kitap

Mesaj gönderen diala »

Önde gelen finans kuruluşlarından Albaraka Türk, Milli Egemenlik Haftası sebebiyle Van'daki birinci sınıf öğrencilerine 250 kitap dağıttı.

Albaraka Türk Van Şube Müdürü Selami Coşkun, Ikinci Müdür Ercan Yıldız ve esnaf Cumhur Dikici'nin katılımıyla gerçekleşen dağıtımda anaokulu ve 1. sınıf öğrencilerine yaklaşık 250 kitap dağıtıldı.

Şube Müdürü Selami Coşkun, banka olarak bu tarz kültür ve eğitim programlarına çok önem verdiklerini belirterek, bu kapsamda 'Mesnevi'den Seçmeler' kitabıyla çocukların okumayı daha etkin başlamasını amaçladıklarını söyledi. Coşkun, "Bu eğitime bizler çok önem veriyoruz. Bankamız Türkiye geneli tüm illerimizde bu hikâye kitaplarını dağıtmaktadır. Milli Eğitim ile yaptığımız görüşmeler neticesinde dağıtım yapılacak olan okul isimleri alındı. Bizler genel olarak maddi durumu el vermeyen öğrenciler olmasını talep ettik. Belki bu öğrencilerin kitap alabilecek durumu yoktur ve bu amaçla en azından okuyacak bir kitabı olsun istedik. Ve bu yönde okullarımız seçildi. Bu bizim dağıtımını 5 okulda yaptık" dedi.

Yapılan ziyaret ve kitap dağıtımından memnun olduklarını ifade eden Hacıbekir Ilköğretim Okul Müdürü Osman Ayşin de, özellikle okulların kapanmasına doğru yapılan dağıtımın son derece yerinde bir karar olduğunu vurguladı.

Küçüklerin anlayacağı bir dil ve üslupla hazırlanan 'Mesnevi'den seçme hikâyeler' isimli kitabı Mustafa Baydemir derleme yaparken, Hasan Aycın da çocuklar için resimledi. Kitapta, birbirinden farklı masallar yaşanılan yerler ve olaylar hakkında çocuklara bilgiler veriliyor. Insanlar ve hayvanlar arasındaki ilişkilerle ilgili büyüme çağındaki çocuklar için önemli mesajların ve öğretilerin bulunduğu kitapta, hayvanların insanlar için önemli bir arkadaş ve yardımcı olabileceği de vurgulanıyor.

“Arşiv” sayfasına dön