Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

Ünlü sanatçıya kanser şoku

BidiBidi.Com Site Arşivi.Sitemizdeki Eski Haberler , Etkinlikler , Yarışmalar , Tebrikler , Kutlamalar.. vb. Gibi Haber ve Hatıra Değeri taşıyan Eski Konuların Toplandığı Yerdir.
Kullanıcı avatarı
BIDIBIDI
Web Master
Web Master
İletişim:

Ünlü sanatçıya kanser şoku

Mesaj gönderen BIDIBIDI »

Ünlü tiyatro oyuncusu göğüs kanserine yakalandı ve ameliyat oldu. Şimdi kemoterapi ve radyoterapi tedavisi görecek.

https://galeri.bidibidi.com/displayimag ... 22-16.html

Türk tiyatrosunun ünlü oyuncularından Oya Başar'dan şok haber... Başar'ın göğüs kanserine yakalandığı ve Istabul'da ameliyat olduğu öğrenldi.

Postanın haberine göre hastalığının erken evrede teşhis edildiğini söyleyen doktorlar Başar'ın kemoterapi ve radyoterapi tedavileri sorasında tamamen iyileşeceğini söylüyor

Başar kendisi gibi tiyatro sanatçısı olan Levent Kırca ile 1985 yılında evlenmiş ve 2000'e kadar evli kalmıştı. 2000 yılında boşanan çift, bir yıl sonra yeniden evlendi. Başar ve Kırca iki yıl önce bir kez daha boşandı. Sanatçı bu süreçte çok sıkıntılı günler yaşadı. Yıllarca eski eşi Levent Kırca ile birlikte hazırladığı Olacak O Kadar Televizyonu ile beyaz ekrana konuk olan Oya Başar son olarak Kanal D'de yayınlanan Sev Kardeşim adlı dizide rol almıştı

:( Allah Acil Şifalar Versin
Kullanıcı avatarı
CIVCIV
BidiBidi.Com Özel Üyesi
BidiBidi.Com Özel Üyesi
İletişim:

Mesaj gönderen CIVCIV »

BIDIBIDI yazdı: Allah Acil Şifalar Versin
aminnnnnnnn biz onu OLACAK O KADAR dan tanıyoruzzzz :( :( :(

*Bağışlayıcı yönümü MEŞGÜLE verdim "GÜLÜP" qeçiorum
Kullanıcı avatarı
BIDIBIDI
Web Master
Web Master
İletişim:

Mesaj gönderen BIDIBIDI »

Meme kanserine yakalanan Oya Başar, sol göğsünün yarısının ve lenflerinin alındığını belirterek, "Çok yakında kemoterapi ve radyoterapi tedavisine başlayacağım. Saçlarımın dökülmesi hiç önemli değil. Çocuklarımın, benim, sevdiklerimin sağlığı yerinde olsun, başka hiçbir şey umurumda değil" dedi.

Meme kanseri teşhisiyle geçtiğimiz günlerde sol göğsünün yarısı alınan Oya Başar, sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi. Bugüne kadar kendine hiç dikkat etmediğini, sağlığını hep ihmal ettiğini belirten Başar, göğsündeki tümörün de iki yıl önce oluştuğunu belirtti. Göğüs kanseri teşhisinin 3'üncü derecedeyken konulduğunu belirten Başar, "Düzenli olarak kontrole gitseydim her şey farklı olabilirdi. Şimdi radyoterapi ve kemoterapi görmek zorunda kalıyorum. Buradan tüm kadınlara çağrıda bulunuyorum. Erken teşhis çok önemli. Lüften doktora gidin, kontrollerini yaptırın" dedi. 10 gün içinde üst üste iki ameliyat geçiren Başar, göğsününün tamamının değil, yarısının alındığını belirterek, şunları söyledi: "Ben hayatım boyunca doktora giden, kontroller yaptıran bir kadın olmadım. Öyle göğsümü muayene etme alışkanlığım da yoktu. Tesadüfen sol göğsümde kitleyi hissedince doktora gittim. Ilk teşhisi koyan doktorum Cihangir Karaaslan oldu. Ve tümörün iki yıl önce oluştuğunu, üçüncü derecede olduğunu, hemen ameliyat olmam gerektiği söyledi. Amerikan Hastanesi'nde 'Meme koruyucu cerrahisi' ile beni Meral Demirel ameliyat etti. Şimdi artık memenin tamamını almıyorlar. Kurtarabildikleri kadar memeyi kurtarmaya bakıyorlar. Ben de iki ameliyat oldum ve mememin yarısı ve koltuk altı temizlendi. Doktorlarım şimdilik iyice temizlendi diyor ama son tahlillerden sonra bu konuda kesin karar verecekler. Şu an psikolojim çok iyi. Bu hastalığı yeneceğim, düzeleceğim ve eski sağlığıma kavuşacağım. Allah bana bu hastalığın da iyisini verdi. Daha ne isteyeyim. O yüzden ona grip muamelesi yapıyorum."

Çok yakında radyoterapi ve kemoterapi tedavisine başlayacağını belirten Başar, tedavi süresince saçlarının döküleceğini bildiğini bundan da hiç mutsuz olmadığını söyledi: "Bakın bu hastalığı tetikleyen en büyük şey stres. Artık benim hayatımda üzüntü ve strese yer yok. Sağlığım çok önemli artık. Biliyorsunuz ben hiçbir zaman güzelliğine düşkün bir kadın olmadım. Tiyatro oyunlarında en çirkin hale defalarca büründüm. Dolayısıyla saçlarımın dökülmesi falan hiç önemli değil."

“Arşiv” sayfasına dön