Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

Siyasi Sözler

Bu bölümde, bilgilerimizi paylaşacağız. Öğreneceğiz, öğreteceğiz.
Genel Kültürümüzü sınayacağız. Hayata dair, değişik bilgileri buradan paylaşacağız.
Kullanıcı avatarı
44DK06
Hoş Geldiniz (Acemi Üye)
Hoş Geldiniz (Acemi Üye)

Siyasi Sözler

Mesaj gönderen 44DK06 »

SIYASI SÖZLER

Süleyman DEMIREL

• Aksini diyenin alnını karışlarım.

• Bana, "Sağcılar adam öldürüyor" dedirtemezsiniz.

• Ben altı kere gittiysem yedi kere geldim.

• Ben bir gün evimde otururken Çankaya'ya çıkayım diyerek çıkmadım.

• Beşiktaş'ı niye sormuyorsun? (Kendisine Fenerbahçeyi mi, yoksa Galatasarayı mı tuttuğunu soran muhabire cevaben)

• Bulun 226'yı düşürün.

• Benzin vardı da ben mi içtim.

• Devlet seçim sonuçlarına göre gereken tedbirleri alır.

• Dün dündür, bugün bugündür.

• DYP'yi ben kurdurdum.

• Ege bir Yunan gölü değildir. Ege bir Türk gölü de değildir. Binaenaleyh, Ege bir göl değildir.

• Fırat'ın kenarındaki bir kuzudan ben sorumluyum.

• Gap'ı kimseye gap diye gaptırtmam.

• Görünen köy uzak değildir.

• Güniz Sokak'ta Nazmiye ile tavuk besleyecek değiliz.

• Galibiyetin sahibi çoktur, malubiyetin sahibi yoktur. Yenilgi yetimdir

• Kırk günde kabak yetişmez.

• Mizah bir yumruktur, ne zaman kime vuracağı belli olmaz.

• Memleket meseleleri bir parkta oturarak halledilseydi, çok büyük bir park yaptırır, hep beraber içinde otururduk.

• Nerde gamıştık.

• Neresini sıksaydım? (Ingiltere ile ilişkilerin gergin olduğu bir dönemde yapılan bir görüşmede, Ingiliz görevdaşının elini sıkmasının doğruluğunu kendisine soran gazetecilere cevaben )

• Niye biz mi öldürdük? (başbakanlık kapısında bekleyen bir atı ölmüş ama iki at parası isteyen yaşlı amcaya verdiği cevap)

• Su mu daha değerlidir yoksa petrol mü? Tabi ki su daha değerlidir. Çünkü petrol içilmez, ama su içilir.

• Şapkamı alır giderim.

• Türban ile okumak isteyenler Arabistan’a gitsinler.

• Türkiye 70 sente muhtaçtır.

• Üs yok tesis var.

• Vaa mı bunun başka izah tarzı?

• Verdimse ben verdim.(Ilk-San ile ilgili Kemal Ilıcak'a verilen paralarla ilgili yolsuzluk haberi üzerine suçüstü yakalanınca demiştir.)

• Yazın biz Bulgaristan'dan elektrik alıyoruz. Kışın Bulgaristan bize elektrik veriyor.

• Yollar yürümekle aşınmaz. (12 Eylül öncesi sol örgütlerin yürüyüşü ile ilgili söylemiştir)

Turgut ÖZAL

• Benim memurum işini bilir.

• Fifty fifty kardeşim.

• Irak Savaşına, Amerikalıların yanında girersek bir koyar üç alırız.

• Anayasayı bir kere delmekle birşey olmaz.

• Bir müzik koy da havamızı bulalım Semracığım.

• Ben zenginleri severim.

• Allah'ın verdiği canı Allah'tan başka alabilecek yoktur! (ANAP Kongresi'nde uğradığı suikast girişiminin ardından kürsüde)

• Ekonominin tabii kanunları vardır. Bu kanunların dışına çıkarak nehri tersine akıtmayalım.

• Demiryolları moskof işidir.

• Devlet millet içindir, Millet devlet için değildir!

Deniz BAYKAL

• Suç nedeniyle mahkumiyet çekmekten şeref duyarım. Ayrıca yasaların uygulanmasından da onur duyarım.

• Benim yasa çerçevesinde cezalandırılmam gerekir.

• Dokunulmazlığının kaldırılmasını isteyen kişinin talebi gözönüne alınmalıdır.

• Tarihin hiç bir döneminde Cumhuriyet Halk Partisi'nin hiç bir organında rüşvetle karar satın alındığının bir örneği yoktur.

• Füzelerle savaş kazanabilirsiniz ama füzelerin üstüne oturamazsınız.

Recep Tayyip ERDO?AN

• Dünyada makamlar, mevkiler baki değildir.

• Sermaye ırkçılığı yapıyorlar.

• 10 Kasım'da yaygara kopartıldı. (14.11.1994 - Hürriyet)

• Mayo reklamı şehvet sömürüsüdür. (06.03.1996 Hürriyet)

• Içki yasaklansın. (01.05.1996 - Hürriyet)

• Türkiye’nin yapılacak çok işi var beyler, boşa kürek çekmek sevdasından kurtulamayanlar bunun bedelini ödeyeceklerdir. Buyursunlar boşa kürek çekmeye devam etsinler. (11.02.2004 - TBMM'de yaptığı Grup Konuşması)

• Ben ülkemi pazarlamakla mükellefim.

• Kürt sorunu hepimizin sorunudur. (Diyarbakır konuşması)

• Siyasetin tek limanı ahlaktır.

• Maaşım yetmediği için ticaret yapıyorum. 2004

• Kıbrıs'taki Türk askeri Lübnan'daki Suriye varlığına benzer.

• Biz kaybedeceğiz onlar kazanacak, yok öyle şey. Onlar kaybedecek biz kazanacağız, o da adalet anlayışımıza ters. STV Haber 19:00 - 16.06.2006

• Büyük Ortadoğu Projesi'nin eş başkanıyım...

• Yapılabilecek tüm jestleri yaptık. Kopenhag kriterlerini yerine getirdik. Artık Avrupa'dan delikanlılık bekliyoruz.

• Hayırsever bir işadamıdır, kendisine kefilim. (Birleşmiş Milletler tarafından El Kaide terör örgütünün finansörü olarak ilan edilen ve interpol tarafından aranılan Yasin El Kadı hakkında konuşurken)

• Iki fakülte mezunu bir hoca öldürülüyor, ailesine en ufak bir başsağlığı yok. Bunlar hassas konular. Temennimiz odur ki, bunlar objektif şekilde değerlendirilsin" (Fatih'deki radikal dinci Ismail Ağa Camii imamı, kendi cemaati üyesi Mustafa Erdal (linç edilerek öldürüldü) tarafından bıçakla öldürülen Bayram Ali Öztürk'den bahsederken) - Eylül 2006

• Berhudar Ol (Zırhlı aracın camının balyozla kırılmasından sonra - Ekim 2006 )

• Askerlik yan gelip yatma yeri değildir! (Artık şehit cenazesi istemiyoruz diyen şehit ailesine ) 04.09.2006
Ertesi gün : Askerlik turistik bir yer değildir demek istemiştim... (05.09.2006)

• "Bunları mı dinleyeceğim ben" (Bahçeşehir Üniversitesi mezunu ve Amerika Birleşik Devletleri'nde Ohio Kent State Üniversitesi'nde master yapmış; PKK ile savaşırken şehit olan Asteğmen Zeki Burak Okay'ın "devlete hakkımı helal etmiyorum" diyen evlat acısı çeken annesine) - Eylül 2006

• Ben meclis'in dua ile açılmasından yanayım. (8.1.1996 - Milliyet)

• Elhamdülillah şeriatçıyız. 1994

• Ben Istanbul'un imamıyım. 1995

• Imamlar da nikah kıysın. 1995

• Cumhurbaşkanının imam hatipli olacağı günler yakındır 1996

• Laik değilim, laikliği korumakla yükümlüyüm .2005

• Mahkemenin türbanla ilgili söz söyleme hakkı yoktur. Söz söyleme hakkı din ulemasınındır. 2005

• Tutturmuşlar laiklik elden gidiyor diye. Yahu millet istedikten sonra laiklik tabii elden gidecek !

• "Bize göre demokrasi amaç değil, ancak bir araçtır. Hangi sisteme gitmek istiyorsanız, bu düzenlerin seçiminde bir araçtır. Türkiye, kendisine din olarak Kemalizmi almış, başka hiçbir dine hayat hakkı tanımayarak kitlelere zorla dikte ettirmiştir. Oysa en üst belirleyici Islam'ın ilkeleridir. Her şey ona göre belirlenir." - Ikinci Cumhuriyet Tartışmaları kitabındaki söyleşisinden.

• "Din" teröre sıfat olamaz.

• Sen önce PKK'yı terör örgütü ilan et sonra konuşalım. Canilere "şehidimiz" diyeceksin sonra bu ülkenin Başbakanından randevu bekleyeceksin. Yok böyle şey. ( 05.04.2006 - Türkiye Gazetesi)

• Ata'ya saygı duruşunda sap gibi ayakta durmaya gerek yok. 1994

• Bayram değil seyran değil 2005 (Cumhurbaşkanı'nın 29 ekim Cumhuriyet bayramı resepsiyonuna rektörleri çağırması nedeniyle).

• "Türkiye’nin yarınında artık Kemalizme ve Kemalizm benzeri rejimlere yer yoktur. Kemalizmin yeniden kendini üretmesi söz konusu değildir. Bizim için en üst belirleyici, Islam’ın ilkeleridir. Her şey ona göre belirlenir. Ben Islam’ın devlet planı içinde düşünüyorum."

- Vatandaş: Anamızı ağlattınız be. Aşk olsun size aşk olsun. Tarım Bakanı Anayasa'yı ihlal ediyor. Yetmedi mi be? Hangi yüzle geldin buraya?

- Başbakan: Bırakın yanıma gelsin. Derdini bana anlatsın.

- Vatandaş: Geliyorum... Yetti artık ya! Öldük, bittik sayın başbakan... Devletimin Başbakanı...

- Başbakan: Terbiyesizlik yapma!

- Vatandaş: Terbiyesizlik yapmıyorum. Lütfen hakaret etmeyin.

- Başbakan: Böyle bağırılmaz ki! Artistlik yapma!

- Vatandaş: Artistlik yapmıyorum, sanatçı değilim ben.

- Başbakan: Artistlik yapma! Iyi bir sanatçısın. Iyi bir sanatçısın terbiyesizlik yapma!

- Vatandaş: Tarım bakanımızın anayasayı ihlal ettiğini biliyor musunuz?

- Başbakan: Lan bana anayasayı öğretme! Terbiyesizlik yapma!

- Vatandaş: Lan mı???

- Başbakan: Evet

- Vatandaş: Lan mı??? Canın sağ olsun...

- Başbakan: Şu anda çiftçiye ne verildiğinin farkında mısın?

- Vatandaş: Ne zaman?

- Başbakan: Şimdi.

- Vatandaş: Benim mahsulüm öldükten sonra mı? 2 senedir anamız ağladı. Suya muhtaç olduk...

- Başbakan: Hadi ananı al git buradan. 11.02.2006

- Vatandaş: Lan diye hitap etme. Ayıp be.

Bülent ECEVIT

• Eşitlik her zaman adil değildir.

• Onlar ortak biz pazar olacağız.

• Sayın Başkan, değerli Milletvekilleri, Türkiye`de hanımların giyim kuşamına, başörtüsüne özel yaşamlarında hiç kimse karışmıyor. Ancak, burası hiç kimsenin özel yaşam mekanı değildir. Burası, devletin en yüce kurumudur. Burada görev yapanlar, devletin kurallarına, geleneklerine uymak zorundadırlar. Burası, devlete meydan okunacak yer değildir. Lütfen bu hanıma haddini bildiriniz! (Türban takarak Meclise gelen millet vekili adayı A.B.D. vatandaşı Merve Kavakçı hakkında TBMM'de sözleri)Günün sözü 07 Aralık 2006

• Koğuş sistemi, cezaevlerinin terör eğitim merkezi haline gelmesini kolaylaştırmış oldu.

• Dinci akımların çaresi laiklik ve demokrasidir. Türkiye de buna öncülük eden bir devlettir.

• Türk Silahlı Kuvvetleri ateş açılmadıkça, ateş etmeyeceklerdir. Savaş için değil, barış için Kıbrıs'tadırlar. Kıbrıs'ı istila için değil, zorbaca bir istilaya son vermek için Kıbrıs'tadırlar. Kıbrıs'taki son Yunan harekatı yalnız bir hükümet darbesi değildir, onun ötesinde Bağımsız Kıbrıs devletini temelinden yıkmayı amaçlayan ve Kıbrıs Cumhuriyeti'nin yasal dayanakları niteliğindeki anlaşmaları çiğneyen bir harekettir.

• Toprak işleyenin. Su kullananın.

• Yalnız Türklere değil, Rumlara da barış getireceğiz.

• Eğer tribünden sahaya inmezseniz, birileri düdüğü çalar, her şey biter.

• Bugünkü yönetimi içime sindiremiyorum (askeri rejim için).

• Bölücü terör örgütü başı Abdullah Öcalan 03.00 itibariyle Türkiye'dedir.

• Cumhurbaşkanı, terbiye dışı bir üslupla önümüze anayasa kitapçığı fırlattı.

• Vurun, beni de vurun kalleşler (1980, Nevşehir).

• Kumar borcu olmayan 11 milletvekili arıyorum. (1977).

• Vahdettin hain değildi.(2005)

Rahşan ECEVIT

• AB'ye gireceğiz derken dinimiz elden gidiyor.

• Ben bir Müslüman’ım. Ülkemde Müslümanlığın gerilemesine razı olamam.

• Ben ülkemde hurafelerden uzak, din sömürüsünden uzak Sünni'siyle Alevi'siyle sağlıklı bir Islâm'ı yaşamak istiyorum. Ama Türkiye'nin başına sarıkları türbanları doladılar, sırtına cüppeleri çarşafları giydirdiler. Onu çağdışı Islâm ülkeleri arasına atmak istediler.

• Derken AB modası çıktı. Şimdi ise ülkemizde kiliseler yer yer apartman katlarına kadar yayıldı. Kimi vatandaşlarımız kâh ikna yoluyla kâh çıkar sağlanarak Hıristiyan yapılıyor. Takkenin üzerine haç geliyor.

• Insan inançsız olmaya görsün her hareketi takiyye olur. Ben takiyyelerle yönetilmek istemiyorum.

• Ben ülkemi geri istiyorum.

• Ben hasta olmam, çünkü Şebinkarahisar'lıyım.

• Ama ben bu affı kader kurbanları için istemiştim.

Adnan MENDERES

• "Ben bu orduyu yedek subaylarla da idare ederim."(Türk Silahlı Kuvvetleri hakkında)

• "Isterseniz hilafeti bile getirebilirsiniz" (TBMM'nde konuşma yaparken)

• "Odunu koysam mebus olur"(Milletvekili aday listesindekiler hakkında konuşurken)

Kamer GENÇ

• Çiçekleri sulamaya gidiyorum, ne var bunda?

Kenan EVREN

• Asmayalım da besleyelim mi?

• Adalet yerini bulsun diye bir sağdan bir soldan asıyorduk.

Tansu ÇILLER

• Mübarek kurban şeker bayramınız kutlu olsun.

• Allah'ı size emanet ediyorum.

• Türkiye en geç 1998'de Avrupa Birliği'ne tam üye olacaktır.

• Samsun'u il yapalım mııı? (Samsun mitingi)

• Merhaba asker! (Postacıları selamlıyor)

• Siz Erzurumlular; inekleri seversiniz, değil mi? (Erzurum mitingi)

• Bu bacınız Trabzon'u, Akdeniz'in incisi yapacak

• Geçen gün geleceğim dedi ATV'ye, Istanbul'a hemen geldim... Hemen bilgisayarımı yolladım oraya. Ama mübarek beni görmeden bilgisayarımı görünce korkup kaçıyor. (Deniz Baykal için)
jasmine

Mesaj gönderen jasmine »

bence bu yazılarda biraz mubala var ama yinede güzel olmuş....
Kullanıcı avatarı
tatlı cadı
Kahraman Üye
Kahraman Üye
Konum: Önemli Olan Nerden Oldugun Degil,Nereye Gidecegin...
İletişim:

Mesaj gönderen tatlı cadı »

Güzel bi konu paylaştıgınız için teşekkürler :arrow:
Resim Kaderimi Kendim Yazarım Sandım...
&
O BIZIM KAVUŞMAMIZ MAHSERE KALDI

“Okuyalım Öğrenelim Genel” sayfasına dön