Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

Zihin süreçleri Bilimi (Psikoloji) 5

Beden Dili , Karşınızdakini etkileme sanatı , hitabet sanatı ve dahası bu forumlarda. Bidi Bidi Bilgi Bankasında
Kullanıcı avatarı
denizindibi
Yıldızlaşan Üye
Yıldızlaşan Üye

Zihin süreçleri Bilimi (Psikoloji) 5

Mesaj gönderen denizindibi »

UYKU VE RÜYALAR
Uyku, uyanıklığın zıddı gibi görünmekle birlikte bu iki bilinç halinin ortak yanları çoktur. Uyku tamamı ile bir sükunet ve istirahat hali değildir, bazıları uykuda yürür, konuşur. Uykuda olanlar çevreden tamamı ile kopuk da değildir.
Uyku halinde merkezi sinir sisteminin faaliyetleri EEG’ye (Elektroensafelogram: Sinir sistemindeki faaliyetten doğan beyindeki elektriksel akım faaliyetlerini kaydeden bir araç.) yansıtılmaktadır. Bu sayede biz, normal bir insanın uyku esnasında geçirmiş olduğu safhaları ölçebiliriz.
Normal bir insanın hayatının üçte biri uykuda geçmektedir. Bu oran şahıstan şahısa ve yaşla birlikte değişmektedir. Aşırı derecede uyku veya uykusuzluk belli başlı uyku bozukluklarındandır.
Araştırmacılara göre insanlarda uyku ihtiyacını arttıran en önemli uyarıcılar: sıcaklık, ağır geçen yemek öğünleri, cinsel ilişki, ışıkların yanıp sönmesi ve aynı tonda devam eden yüksek sesler gibi tekrarlayıcı monoton uyaranlardır.
Rüya Görme: Rüyalar çağlar boyu insanların ilgisini çekmiş ancak yeni yeni bilimin dikkatini çekmeye başlamıştır. Buna sebep ise gelişen tekniğin yardımı ile rüya görme olayının bilimsel olarak ancak araştırılabilir hale girmesidir
ResimResim
cr@zy
Yıldızlaşan Üye
Yıldızlaşan Üye

Mesaj gönderen cr@zy »

ah uyku ahh bu aralar uyumaya ve korkutucu rüyalardan uzaklaşmaya çok ihtiyacım var :wink: :)
Kullanıcı avatarı
denizindibi
Yıldızlaşan Üye
Yıldızlaşan Üye

="cr@zy.pl@yer"]ah uyku ahh bu aralar uyumaya ve korkutucu rüyalardan uzaklaşmaya çok ihtiyacım var :wink: :)

Uyku tamamı ile bir sükunet ve istirahat hali değildir, bazıları uykuda yürür, konuşur. Uykuda olanlar çevreden tamamı ile kopuk da değildir :lol2: :lol2: :lol2: sende haklısın ne diim :lol2:
ResimResim
cr@zy
Yıldızlaşan Üye
Yıldızlaşan Üye

Mesaj gönderen cr@zy »

uykuda olanlar çevreden tamamıyle kopukta değildirr....

bak bu söz bile içimi ürpertti ödlek ettiniz beni yaa :bidibidisun13:
Kullanıcı avatarı
denizindibi
Yıldızlaşan Üye
Yıldızlaşan Üye

efendim şimdi şöyle ki;
Normal bir insanın hayatının üçte biri uykuda geçmektedir. Bu oran şahıstan şahısa ve yaşla birlikte değişmektedir. Aşırı derecede uyku veya uykusuzluk belli başlı uyku bozukluklarındandır.Korkudan değildir
ResimResim
cr@zy
Yıldızlaşan Üye
Yıldızlaşan Üye

Mesaj gönderen cr@zy »

ama uzmanım ben 2 gün öncesine kadar gayet güzel uyuyodum ne olduysa 2 gün önce oldu uyuyamıyorum gözlerim hep kapının altına bakıyo korku odasında hani hikaye varya kapı altından bişeyler giriyomuşş o hikaye aklımdan cıkmıyoo nasıl olcak bu işş yardımınıza ihtiyacım var ...
Kullanıcı avatarı
denizindibi
Yıldızlaşan Üye
Yıldızlaşan Üye

="cr@zy.pl@yer"]ama uzmanım ben 2 gün öncesine kadar gayet güzel uyuyodum ne olduysa 2 gün önce oldu uyuyamıyorum gözlerim hep kapının altına bakıyo korku odasında hani hikaye varya kapı altından bişeyler giriyomuşş o hikaye aklımdan cıkmıyoo nasıl olcak bu işş yardımınıza ihtiyacım var ...
ya kapı altından bişey girermi yaa, o ya böcektir yada biz buna algıda yanılma diyoruz korkulacak bişey yok yani :lol2: :lol2:
ResimResim
cr@zy
Yıldızlaşan Üye
Yıldızlaşan Üye

Mesaj gönderen cr@zy »

hıııı demek ben algıda yanılıyorum korkmamam lazımm iyi iyi biraz cesaret geldi içime du ben bi bu cesaretle güsselimin actığı o her evde olan 3 harflileri okuyum nasılsa uzmanımız burda demiii :bidibidi_msn5:
Kullanıcı avatarı
denizindibi
Yıldızlaşan Üye
Yıldızlaşan Üye

ama dikkat et okurken algıda yanılır başka bişey sanırsan kötü olur senin için ozaman seni ben bile kurtaramam hee, ona göre :mrgreen:
ResimResim
cr@zy
Yıldızlaşan Üye
Yıldızlaşan Üye

Mesaj gönderen cr@zy »

önce sen kendini kurtar bence o oş ve ısıızz sokaklardaaaannnn hahahaaaaa :bidibidisun24:

“Kişisel Gelişim - Psikoloji - Beceri Bilgi Bankası” sayfasına dön