Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

Aile içi şiddete sıkı tedbir!

Eğitim ve Öğretime Dair Bilinmesi gerekenler , Üniversiteler , YKS, KPSS , YDS , DGS, TUS... Bidi Bidi Bilgi Bankasında Bu Forumda Sizleri Bekliyor.
Fachmann
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj gönderen Fachmann »

Aile içi şiddeti önlemek amacıyla çıkarılan yönetmelik, kusurlu eş ya da aile bireyleri hakkında sıkı tedbirler öngörüyor. Tedbirler arasında neler var...

Aile içi şiddeti önlemek amacıyla çıkarılan yönetmelik, kusurlu eş ya da aile bireyleri hakkında sıkı tedbirler öngörüyor.
Tedbirler arasında, kusurlu eş ya da aile bireyinin müşterek ya da ayrı oturulan evden uzaklaştırılması, iş yeri ve çocukların okuluna yaklaşmaması, evin giderlerinin karşılamaya devam etmesi, ruh sağlığı tedavisi görmesi ve talep olmasa dahi mağdurlara nafaka vermesi yer alıyor.
Aile içi şiddete maruz kalan aile bireylerinin korunması amacıyla şiddet uygulayan aile bireyleri hakkında alınacak tedbirleri ve bu tedbirlerin uygulanmasına ilişkin usul ve esasları düzenleyen Ailenin Korunmasına Dair Kanunun Uygulanması Hakkında Yönetmelik Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
Aile bireylerinden biri fiziksel, cinsel, ekonomik veya psikolojik zarar görmesiyle veya acı çekmesiyle sonuçlanması muhtemel olan, bu tip hareketlerin tehdidini, baskıyı ya da özgürlüğün keyfi engellenmesini de içeren, toplumsal veya özel alanda meydana gelen fiziksel, cinsel, psikolojik, sözel ve ekonomik nitelikte şiddet içeren davranışa maruz kalırsa, şikayet ve ihbar makamlarından tedbir talebinde bulunabilecek.
Aile bireylerinden biri aile içi şiddete maruz kaldığını kendisi ya da Cumhuriyet Başsavcılığı bildirirse, şiddetin belgelenmesi aranmaksızın resen bu tedbirlere karar verilebilecek.
Aile mahkemesi hakimi, kusurlu eş ya da aile bireyini şiddet veya korkuya yönelik söz ve davranışlarda bulunmaması için uyarabilecek.
Kullanıcı avatarı
denizindibi
Yıldızlaşan Üye
Yıldızlaşan Üye

Mesaj gönderen denizindibi »

insanoğlunun içler acısı sevgisizliği , sefaleti bu

aile içi şiddet başka nasıl açıklanabilirki, paylaşım

için çok teşekkürler Fachmann

umarım kimse bu tür olaylara maruz kalmaz.
ResimResim
cr@zy
Yıldızlaşan Üye
Yıldızlaşan Üye

Mesaj gönderen cr@zy »

ya ben bu konuya akşamda yorum yazıcaktım ama yazamadım nedeni ise ciddi bi konuyu bile mizaha ceviriyo beynim
bu aralar iyi değilim vurdum duymaz oldum iyice :bidibidi_msn11: :bidibidi_msn11:

sadece kuzunun dediklerine hak veriyorum ve paylaşım için tşk ederim fachmann :bidibidi_msn46:

“Eğitim - Öğretim Hakkında Bilgiler” sayfasına dön