DAYAK ATMAK NE ZAMAN ÇOCUKLARA KARŞI ISTISMARA DÖNÜŞÜR

Eğitim ve Öğretime Dair Bilinmesi gerekenler , Üniversiteler , YKS, KPSS , YDS , DGS, TUS... Bidi Bidi Bilgi Bankasında Bu Forumda Sizleri Bekliyor.
Cevapla
Fachmann
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Mesajlar: 700
Kayıt: 14 Ara 2008, 00:16
Elindeki Nakit: Kilitli

DAYAK ATMAK NE ZAMAN ÇOCUKLARA KARŞI ISTISMARA DÖNÜŞÜR

Mesaj gönderen Fachmann » 24 Ara 2008, 01:17

DAYAK ATMAK NE ZAMAN ÇOCUKLARA KARŞI ISTISMARA DÖNÜŞÜR Çocuğunu kasten inciten ebeveyn çok nadirdir. Çocuklara kötü davranan pek çok kişi, fiziksel cezalandırmayı kızgınlıktan veya çocuğun yararına olduğuna inandıkları için yaparlar. Çoğu küçükken aynı şekilde disiplinsize edilmiştir. Ama popoya indirilen bir şaplaktan fazla olan her şey özellikle küçük çocuklara zarar verebilir. Görünüşte zararsız olabilecek sarsma hareketi bile yeni doğanda veya yeni yürümeye başlayan bir çocukta ciddi yaralanmalara yol açabilir. Tabii ki kemer, cetvel veya başka bir silahın kullanılması aşırı derecede tehlikelidir.
Eğer kendinizi kontrol edemeyecek gibi hissederseniz ve çocuğunuza vurmak üzereyseniz hemen yardım isteyin. Bir komşuyu, arkadaşınızı arayın. Çocuğunuza bakan veya aynı evde yaşayan biri çocuğunuza vurursa veya vurmaya çalışırsa aynı şeyleri yapın.


Cevapla

“Eğitim - Öğretim Hakkında Bilgiler” sayfasına dön