Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

ÇOCU?UNUZA ŞÖYLE YAP BÖYLE YAPMA DIYECE?INIZE

Eğitim ve Öğretime Dair Bilinmesi gerekenler , Üniversiteler , YKS, KPSS , YDS , DGS, TUS... Bidi Bidi Bilgi Bankasında Bu Forumda Sizleri Bekliyor.
Fachmann
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj gönderen Fachmann »

1) Dikkatinizi çocuğun olumlu davranışlarına yöneltin;olumsuz davranışlarını bir süre, mümkün olduğu kadar görmezlikten gelin.
2) Beğendiğiniz olumlu davranış veya ona yakın bir davranış gördüğünüz veya duyduğunuz anda takdir, teşvik edin, "Evet, çok güzel, aferin..." "....Yapman çok hoşuma gidiyor."
3) Olumsuz davranışa "yapma" demek yerine, onun yerine hangi davranışı beklediğinizi açık bir dille anlatın.(Örneğin: "Eve kirli ayakkabılarla girdiğin zaman her taraf kirleniyor. Eve geldiğinde önce ayakkabılarını çıkar, terliklerini giy, öyle girersin.")
4) Olumsuz davranışı yapılmadığı veya onun yerine istediğiniz, beklediğiniz davranış gösterdiği anda takdir edip memnuniyetinizi ifade edin'("Bugün ben hatırlatmadan ben söylemeden ayakkabılarını çıkarıp, eve terliklerle girdiğine çok memnun oldum".)

“Eğitim - Öğretim Hakkında Bilgiler” sayfasına dön