Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

ÇOCU?UNUZUN YETENEKLERINI ORTAYA ÇIKARTABILMENIZ IÇIN BAZI

Eğitim ve Öğretime Dair Bilinmesi gerekenler , Üniversiteler , YKS, KPSS , YDS , DGS, TUS... Bidi Bidi Bilgi Bankasında Bu Forumda Sizleri Bekliyor.
Fachmann
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

ÇOCU?UNUZUN YETENEKLERINI ORTAYA ÇIKARTABILMENIZ IÇIN BAZI

Mesaj gönderen Fachmann »

ÇOCU?UNUZUN YETENEKLERINI ORTAYA ÇIKARTABILMENIZ IÇIN BAZI ONERILER 1. Çocuğunuzun oynamasına fırsat verin, onu engellemekten çok bol bol izleyin.
2. Çocuğunuza onun hayal dünyasını harekete geçirecek, karmaşık değil basit oyuncaklar alın.
4. Çocuğunuza taklit edeceği etkinlikler yaptırın (temizliğe, bulaşığa yardım etmesini isteyin, sırasında yemek pişirmeye de yardım etmesine olanak sağlayın) Çocuğunuz, bu etkinliklerini oyun dünyası ile birleştirir. Böylece yaptığı etkinlik yaşamı öğrenmesine yardımcı olur.
5. Çocuğunuzun evin dışında da oynamasına izin verin. Böylece doğa ile iletişime geçer. Örneğin kum, toprak, su ile açık havada oynama olanakları yaratın.
6. Çocuğu heyecanlarını açıklamaya fırsat veren bazı sanatsal etkinliklerde bulunun Örn: parmaklarıyla veya süngerle parlak dikkat çekici renkler kullanarak resim yapması gibi.Bu etkinlikler onun kendisini ifadesine yaradığı gibi renkleri öğrenmesine de yardımcı olur.
7.Çocuğunuza düşüncelerini,keşiflerini ve sorularını bir teybe kaydetmesini öğretin
8.Televizyon ,video ve film izleme zamanlarını sınırlayın.
9.Çocuğunuza masallar anlatın Özellikle peri masallarını seçin,Bunlar onların hayal dünyasını besler

“Eğitim - Öğretim Hakkında Bilgiler” sayfasına dön