Özer Atik

Sanatçılar , Tarihçiler , Bilim Adamları, Siyasetçiler ve Dahası. Hayatları , Resimleri , Biyografileri.
Cevapla
lord_spartakus
Isındım Buraya
Isındım Buraya
Mesajlar: 476
Kayıt: 22 Ağu 2007, 11:32
Elindeki Nakit: Kilitli
Konum: Yollardayım Daimi Yolcuyuz Bu Hayatta;)

Özer Atik

Mesaj gönderen lord_spartakus » 17 Ağu 2009, 19:56

[bidibidiresim]http://img.bidibidi.com//bidibidimg/2b4 ... dibidi.jpg[/bidibidiresim]

5 Kasım 1977'de Ankara'da doğdum. 8 yaşımdan beri Istanbul'da Kadıköy'de yaşıyorum. Özel Doğuş Lisesi'ni 1995 yılında bitirdikten sonra, Istanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Müzikoloji bölümüne girdim ve 2001 yılında mezun oldum.

Profesyonel müzik çalışmalarıma 1996 yılında tiyatro için özgün sahne müzikleri besteleyerek başladım. Hadi Çaman Tiyatrosu'nda "Dostum" (çocuk oyunu) ve "Kelebekler Özgürdür" adlı oyunları müzikledikten sonra kısa bir süre Barış Oyuncuları ve Tiyatro Alkış'ta aranjör, ensturmanist, özgün sahne müziği bestecisi olarak çalıştım. Tüm bu yıllar süresince part time olarak müzik öğretmenliği yaptım.

2004 - 2005 sezonunda Beşiktaş Kültür Merkezi'nin sahneye koyduğu ilk çocuk oyunu olan "Palyaçolar"ın müziklerini yaptım, takip eden sezonda yine B.K.M için "Sizinkiler Dünya Kaç Bucak" adlı oyunun özgün sahne müziği bestecisi olarak çalıştım. Türkiye'nin önde gelen bir çok ilaç firması için tanıtım filmi müzikleri, adaptasyonlar, lansman müzikleri ürettim. Gökhan Gürek'le birlikte "Nazım Hikmet Belgeseli" ve "Operasyon Cennet" adlı televizyon filminin müziklerini besteledim.

Şarkı formunda beste çalışmalarıma 1990'lı yılların başında başladım. Bu eserlerimi televizyonda ilk kez 2007 – 2008 sezonunda “Komedi Dükkanı” show programında seslendirdim. Kısa bir süre içerisinde izleyicilerden gelen ve giderek artan olumlu tepkiler neticesinde şarkılarımı bir albümde toplamaya karar verdim. Prodüktörlüğünü Tolga Çevik’in yaptığı ilk albümümüm “Yok Böyle Bir Şey”in stüdyo çalışmalarına 2008 yılının ocak ayında başladım. Geçen bu süreç içerisinde şarkılarım video paylaşım sitelerinde sıkça izlenmeye başladı. Stüdyo çalışmalarında mümkün olduğunca akustik bir sound yakalamak için çaba gösterdik ve neredeyse tüm sazlar canlı olarak ülkemizin çok kıymetli müzisyenleri tarafından çalındı. ( Volkan Öktem, Grup Gündem, Ozan Bayraşa, Hakan Beşer, Bora Gürel, Halil Ibrahim Işık, Ozan Gürhan, Gökay Gökşen) Albümdeki tüm şarkıların aranjörlüğünü üstlenen Yuri Ryadchenko ile birlikte, televizyonda yalnızca gitar eşliğinde seslendirdiğim şarkılarımın dokusunu bozmamak için büyük bir titizlikle çalıştık.

Geride bıraktığımız süre içerisinde dinleyicilerden aldığım yorumlarda en sık karşıma çıkan cümleler “sanki benim hislerimi anlatmışsınız, benim duygularımı ifade etmişsiniz, bu şarkıyı benim için yazmışsınız” gibi, insanların şarkılarımı sahiplendiğini belirten ifadelerdi. Bunun sebebini şarkılarımın hep yaşanmış gerçek öyküleri anlatmasıyla izah edebilirim. Dinleyiciyi yakalayan, onların yüreklerine dokunan şarkılar; yaşanmış öyküleri anlatan şarkılardır. Ne mutlu ki bana, bu güne kadar hep samimiyetle ve yalnızca gerçek öyküleri ezgilerle buluşturdum. Ve bu öyküler hayatın bir safhasında mutlaka hepimizin başından geçen, içinde bulunduğumuz öyküler. Benim şarkılarımda insanların kendisinden bir şeyler bulmasının ve yazdığım sözlerin bu denli ön plana çıkmasının sebebinin bu olduğunu düşünüyorum. Şimdiki hedefim şarkılarımı daha fazla insana dinletebilmek. Bu albüm bu amaca aracı olması için, şarkılarımın şarkılarımız olabilmesi umuduyla yapıldı. Umarım hedefine ulaşır.


cr@zy
Yıldızlaşan Üye
Yıldızlaşan Üye
Mesajlar: 7047
Kayıt: 10 Tem 2008, 18:09
Elindeki Nakit: Kilitli
Konum: ist

Mesaj gönderen cr@zy » 17 Ağu 2009, 21:30

Ver elini Istanbul ve Yok Böyle Birşey şarkıları çok hoşuma gidiyo paylaşım için teşekkürler lord :wink: :wink:
Cevapla

“Kim Kimdir” sayfasına dön