Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

Müfide Inselel

En son Çıkan Albümler , Şarkılar ve Sanatçılar. Tüm Albüm Bilgileri Bu forumda
Kullanıcı avatarı
sTRaLiS
Paylaşımcı Üye
Paylaşımcı Üye
İletişim:

Müfide Inselel

Mesaj gönderen sTRaLiS »

Resim

18 Kasım 1965 Eskişehir doğumlu sanatçımızı henüz beş yaşında başladığı konservatuar serüveni onu bu günlere getirmiş. Tiyatrocu bir ailenin minicik kızları kocaman yüreğine engin müzik bilgisini de katarak müthiş bir albüm çıkarmış.
Onu sadece müzisyen olarak değil tiyatro tozuna bulanmış biri olarakta tanımlaya biliriz. Tevfik Gelenbe Tiyatrosu, Salih Kalyon Tiyatrosu, Inselel Tiyatrosu tozuna bulanmakla gurur duyduğu sahneler. 1982'de Şan Müzükhol'ünde ''Hababam Sınıfı Müzakali''nde oynamış.

Onun ismine çok rastladık bilmeden... Yazdığı sözleri söyleyiverdik bir ağızdan, bestelediği şarkılarını mırıldandık. Tanıdığımız isimlerden, söz ve bestesi Müfide Inselel'e ait bir çok şarkıyı
dinledik. Bunlardan bazılarını şöyle sıralayabiliriz...
Funda Arar "Özledim", "Aşksız kal" ,
Zeynep Casalini "Refakatçi", "Delilik"', "Üşüyorum",
Nilgül "Pış pışla",
Demet Sağıroğlu "Tabu" ve "Mandalina", i
Aşkın Nur Yengi "Biz hani" adlı şarkıların sözleri - müzikleri;

"Bir istanbul Masalı" soundtrack albümünde yer alan Funda Arar'ın söylediği "Kördüğüm", "Aliye" soundtrack albümde Zeynep Casalini' den dinlediğimiz " Bir gün beni özlersen" adlı şarkıların ise sözleri Müfıde inselel imzası taşıyor. Müfide Inselel, ilkleri yaşayacağım dediği yeni albümünde
Febyo Taşel'in aranjesiyle şekillenen şarkılarında Müfıde inselel, bizi sözleriyle yine düşündürmeye, melodileriyle neşelendirmeye davet ediyor.

Bu davet karşısında dinleyeceğiniz şarkıların adları ise: "telaş", "ben nerdeyim", "be-ce-re-me-dim", "fasulyeden", "terk ediyorum" "git gidebilirsen", bunaldım", "söz veriyorum", "tükenmeden alınız", "yok öyle bi sevgili", "vasati 40 çöp", "Iades".

Tüm bunların yanı sıra ,14 yaşında Sera isimli bir kızı var. Biyografisine ek olarak kendi ağzından bizlere seslenişi şöle olmuş ; ''Tek gailemiz , biyolojik olarak adı konamayan, o dokunulmaz yerlerinizde hoş tatlar bırakmak ''
Resim Resimler Konusmaz Derler YALAN..O Gozler neler Anlatıyor Anlayana..Anlamak isteyene..
Resim

Vazgeçersen Kaybedersin

“Albümler ve Şarkılar” sayfasına dön