Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

Izel / Bir Dilek Tut Benim Için

En son Çıkan Albümler , Şarkılar ve Sanatçılar. Tüm Albüm Bilgileri Bu forumda
Kullanıcı avatarı
sTRaLiS
Paylaşımcı Üye
Paylaşımcı Üye
İletişim:

Izel / Bir Dilek Tut Benim Için

Mesaj gönderen sTRaLiS »

Resim Bir Dilek Tut Benim Için 2005 yazının en beğenilen albümlerinden biri ve işte karşınızda Izel.

Genç sanatçı ile tanışmamız Ercan Saatçi ve Çelik'le kurduğu "Izel - Çelik - Ercan" adlı toplulukla 1991 yılında ''Özledim'' isimli albümle oldu. Sanatçı kariyerine 1995'de ilk bireysel albümü "Adak" ile devam etti. 1997 yılında Mustafa Sandal'ın müzik direktörlüğünü yaptığı "Emanet" isimli albümüyle yeniden gündeme geldi. Albümdeki özellikle sözü ve müziği Çelik'e ait "Kızımız Olacaktı" adlı parça ve Izelin güzel yorumu çok geniş bir kitlenin beğenisini topladı. 1999'da çıkan, içindeki "Yok Yere" adlı parçayla uzun süre konuşulan albümler arasında kalan "Bir Küçük Aşk" ise 2000 yılında remixlenip Izel'in diğer hit şarkıları da eklenerek yeniden yayınlandı. Izel, o yıl yine "En Iyi Kadın Şarkıcı" ödülünün sahibi oldu.

Türkiye'nin en iyi kadın yorumculardan biri olarak kabul edilen Izel'in, "Bebek" adlı albümü,
15 Haziran 2001'de çıktı hayranlarının karşısına. 10 parçadan oluşan sanatçının bu albümündeki tüm şarkılarda Altan Çetin imzası yer aldı. Sanatçı, 2003 yılının yaz aylarında "Şak" adlı albümünü piyasaya sürdü

Izel, 2005 yılı ilkbahar aylarında ise 14 parçadan oluşan "Bir Dilek Tut Benim Için" ile müzik marketlerde yer alırken senenin en çok ses getiren albümlerinden biri olduğunu hayranları zaten biliyordu. Bir çok değerli ismin hayat verdiği albümde Sezen Aksu'ya ait olan " Bir Dilek Tut Benim Için'' şarkısı albümün ismi olurken çıkış parçası da oldu. Gene Sezen Aksu'ya ait "Güle Güle" ve "Git Burdan'' isimli şarkıların yanı sıra Fecri Ebcioğlu'na ait unutulmaz eser ''Gülmek Için Yaratılmış'' gibi duygusal şarkıları ile Özdemir Erdoğan'ın ''Aç Kapıyı'' adlı şarkısına yer verdi.
Resim Resimler Konusmaz Derler YALAN..O Gozler neler Anlatıyor Anlayana..Anlamak isteyene..
Resim

Vazgeçersen Kaybedersin

“Albümler ve Şarkılar” sayfasına dön