Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

MFÖ / AGU

En son Çıkan Albümler , Şarkılar ve Sanatçılar. Tüm Albüm Bilgileri Bu forumda
Kullanıcı avatarı
sTRaLiS
Paylaşımcı Üye
Paylaşımcı Üye
İletişim:

MFÖ / AGU

Mesaj gönderen sTRaLiS »

Resim MFÖ / AGU

Türkiye'nin en uzun ömürlü ve köklü grubu MFÖ, 10 yıl sonra yeni albümü ile dinleyicileriyle buluşuyor. "AGU" isimli albüm 10 Nisan 2006'da DMC etiketi ile müzik marketlerdeki yerini alıyor. "Muaf", Milli Park", Vurgun Yedim", "Amanın Aman", "Sarı Laleler", "O Neydi O", "Ne Bileyim Ben", "Gündüz Rüyası", "Silmez Gibisin", "Biz Istersek" ve "Olduramadım" isimli şarkılardan oluşan albümde, MFÖ; Turhan Yükseler, Iskender Paydaş, Can Şengün, Gültekin, Cengiz Tuncer, Göksun Çavdar, Altuğ Öncü, Reha Koçer, Hamdi Akatay ve Ferda Özbekligil gibi müzisyenler ile çalıştı. Kayıt ve mixleri Miam, Imaj, FT ve Iskender Paydaş Stüdyoları' nda tamamlanan albümünün ilk video klibi "Sarı Laleler" isimli şarkıya çekilecek. Neden AGU ? Albüme "AGU" isminin konulmasında Cem Yılmaz'da katkıda bulundu. Albüme AGU isminin konulmasının ilginç bir hikayesi bulunuyor: Grup üyeleri Mazhar Alanson'un evinde albüme isim aramaktan sıkılmış bir halde ne bulalım diye düşünürken sıkıntıdan isimlerinin baş harflerini bir kağıda yazarlar. Alanson'un A'sı Güner'in G'si ve Uğur'un U'su bir araya gelince AGU ortaya çıkar. Grup kağıdı masanın üzerine bırakır birazdan Cem Yılmaz'la buluşulacaktır.

Cem Yılmaz gelir ve doğrudan kağıdı görür ve " ooo ağabeyler yeniden doğum ha agu " der. Hem grup üyelerinin isimlerinin baş harfleri hem de 10 yıl aradan sonra AGU esprisi herkesin hoşuna gider ve albümün ismi oluşur. Albümde yer alan şarkılar aşağıdaki şekilde: 1) Muaf Müzik: M. Alanson Söz: Eda Alanson 2) Milli Park Müzik: M. Alanson Söz: Ismet Özel 3) Vurgun Yedim Müzik: F. Güner Söz: Aysel Gürel 4) Amanın Aman Müzik: Ö. Uğur Söz: M. Alanson 5) Sarı Laleler Söz ve Müzik : M. Alanson 6) O Neydi O Müzik : Ö. Uğur Söz : M. Alanson 7) Ne Bileyim Ben Söz ve Müzik: M. Alanson 8 ) Gündüz Rüyası Söz ve Müzik: M. Alanson 9) Silmez Gibisin Müzik: F. Güner Söz: Aysel Gürel 10)Biz Istersek Müzik: F. Güner Söz: Dr Ömer Kaplan 11)Olduramadım Müzik: Ö. Uğur Söz : Aysun Aslan Uğur
[/align]
Resim Resimler Konusmaz Derler YALAN..O Gozler neler Anlatıyor Anlayana..Anlamak isteyene..
Resim

Vazgeçersen Kaybedersin

“Albümler ve Şarkılar” sayfasına dön